• Thriller
  • Pohádka

Dannyho parťáci 3 (2007)

Pro mě kopie (možná dokonce remake) skvělé jedničky, nic víc.

Oliviére, Oliviére (1992)

Takovéhle filmy opravdu můžu. Když si k filmu sednete s tím, že budete celý film analyzovat jednotlivé postavičky, budete mít co dělat celý film a nebudete to stíhat. Příběh hluboký a perfektně natočený.

Příliš pozdě na loučení (2009) (TV film)

Spíše nuda... Začátek zajímavý, konec bez překvapení, bez náboje, dal se říct jednou větou.

Tamara Drewe (2010)

Tak tenhle film mě nadchl. Mám rád černý humor a tady se to opravdu povedlo. Sledovat ty pokrytecké postavičky, mezi kterými budete jen těžko hledat nějakou vyloženě sympatickou, mě opravdu bavilo. Závěrečné rozuzlení geniální.

Zakletý v čase (2009)

Cestování časem mám rád a v tomto filmu to bylo takové nějakým způsobem originální. Myšlenka velice zajímavá, především druhá polovina filmu mě vtáhla.

Sedmero krkavců (2015)

Velice povedené zpracování. Bavila mě především (byť přehrávající) Sabina Remundová (při každém pohledu na ni jsem si vzpomněl na Marfušu :-), která sice přehrávala, ale myslím, že právě tím svoji roli dostala tak daleko, že na ni možná budeme za x let vzpomínat. A narozdíl od jiných pánů v komentářích mě se Martha Issová líbí :-) Téměř dokonalé rozvržení vtipu a dramatu (pohádkového hororu?). A exteriéry opravdu povedené, resp. celá atmosféra se povedla.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Sledování tohoto filmu se trefilo do jednoho z těžších období mého života, ale i tak jsem se řezal smíchy od začátku do konce. Vnímal jsem to trochu jako parodii na pohádku s humornými narážkami spíše pro dospělé. Podle hodnocení jsem jeden z mála, ale pro mě to byla asi nejzábavnější pohádka od S čerty nejsou žerty.

Nádech (2010)

Kdyby tento film byl natočený ještě o něco kvalitněji, musel by svým obsahem a sdělením být jedním z nejlepších daného žánru. Především závěr filmu je opravdu psychický drasťák.

Cross Creek (1983)

Ideální film pro melancholické typy :-) Film je celý hlavně o tom, jak kdo otevřeně projevuje či neprojevuje emoce. Zvláště těžko se detekuje sympatická a nesympatická postava :-) Jako by každá z nich měla v průběhu filmu jakýsi protichůdný vývoj.

Četník ze Saint Tropez (1964)

Funése mám opravdu rád, ale zrovna tahle komedie mi přišla na úrovni slabších Burianových filmů, kdy v dané době bylo ve filmu vtipné téměř cokoli, protože lidi se bavili už tím, že jsou v kině. Taková Pošetilost mocných nebo Fantomas jsou pro mě úplně jinde. Gagy tohoto filmu mi přišly bohužel povětšinou trapné. Ale možná, že mi to zrovna jenom v danou chvíli nesedlo :-)