• Thriller
  • Pohádka

Gattaca (1997)

První polovina filmu mi přišla skoro nudná, ale druhá polovina měla opravdu říz. Pěkný příběh, výborné herecké výkony, akorát ta atmosféra mi připadala, jakoby byl film natočen snad ještě před 2. světovou válkou. Těžko se mi v tom představovala budoucnost..

Žít po svém (2005)

Lasse mě prostě dostává. Baví mě sledovat vývoj jeho postav, byť je předvídatelný.

Angèle a Tony (2010)

Především role Angele zahraná naprosto fantasticky. Ty skryté slzy, úsměvy, pomalá cesta k vnitřní stabilitě a získávání důvěry v sebe sama i v okolí... Krásný příklad toho, jak 1 zdánlivě nemožný vztah může pozitivně ovlivnit i spoustu lidí kolem.

Až tak moc tě nežere (2009)

Tak tenhle film jsem ještě potřeboval :-) Nejspíš má každému dodat naději, že i jeho cesta vede ke štěstí a spokojenosti, k tomu správnému protějšku. V určité době to může být film k pobavení, v jiné k dojetí nebo dokonce k nas.ání ;-)

Můj život jako pes (1985)

Film jsem viděl jako větší dítě v české televizi a už tenkrát mě hodně zaujal. Teď po více než 20 letech mi přijde snímek stejně zajímavý a dokonalý jako tenkrát. Perfektně vyvážená tvrdá realita se sny a prvními zkušenostmi. V každé situaci je potřeba mít někoho rád a mít někoho, kdo nás má rád. Pak se dá překonat téměř všechno.

Scény z manželského života (1973)

Konverzačně naprosto dokonalé, ikdyž ve své podstatě hodně depresivní. V pravý čas v životě si neumíme vážit toho, co/koho máme a když se toho konečně "zbavíme", celý život pak hledáme něco aspoň přibližně hezkého a nejspíš už nenajdeme.

Zvláštní den (1977)

Celý film jsem čekal, kdy už zavřou okna ;-)

Zbrusu Nový zákon (2015)

Neměl jsem sice tak silný pocit jako z Pana Nikdo nebo Osmého dne, ale i tak se jednalo o originální komedii, která si myslím 5* zaslouží. Opravdu velice zvláštní pohled (i doslova) na Pána.

Osmý den (1996)

Tento film mě úplně rozsekal. Je starý 20 let, ale jeho podstata je snad ještě aktuálnější než v době svého natočení. Civilizace řídící se penězi a úspěchem vs. to, co ve skutečnosti potřebujeme - lásku a porozumění. K tomu ale musíme vnímat - umíme to vůbec ještě? Kdy jste naposledy v klidu pozorovali nebe a mraky nebo zurčící potůček, pociťovali sílu stromů, leželi jen tak na louce? Nebojte se svých citů, ukažte je i svému okolí!