• Thriller
  • Pohádka

Nespoutaný Django (2012)

Škoda poslední půlhodiny, v té se do té doby vtipný, napínavý, částečně originální film, stává pípovinou.

Nákaza (2011)

Zmatlanina, nějak jsem se v ději nechytil, každé 2 minuty se děj přesunul jinam, kde se stalo stejné nic. Dějová linie "neočekávaná": pozor, někdo umřel - mohli bychom taky umřít - nemáme protilék - někdo z nás skutečně umřel - najdeme protilék - našli jsme protilék - lidstvo zachráněno...

Mazel (2012)

Velice příjemný specifický snímek s romantickou tématikou. Kdo někdy zažil obdobné tlaky a citové vydírání, které uplatňovala matka hlavního hrdiny, asi chápe složitost a nepřímost jeho chování. Najít totiž správnou obranu není jednoduché. Thajská partnerka byla sympatická a neuvěřitelně trpělivá :-)

Správci osudu (2011)

Myšlenka pěkná, ale přecijen si myslím, že se z ní dalo dostat víc - ubrat trochu akce, přidat trochu víc "filozofie", myšlenku více rozpracovat. Ale na romantický film opravdu pěkné.

Ken Park (2002)

Jednu hvězdu srážím za předvídatelnost scén. Popravdě moc nechápu místní komentáře, že film nemá žádný obsah. Ono totiž nejde ani tak o to koukat na šokující scény, ale o to, co k nim vede. Často mi přišlo rozuzlení až logické, tzn. že mi autor filmu dokázal předat pocit beznaděje jednotlivých osob. A bez těch scén by nás to zoufalství nejspíš netrklo. A lidé s takovými osudy jsou kolem nás, možná častěji, než si myslíme.

Daleká cesta (1948)

Byl jsem skoro v šoku, jaký film byl natočen 3 roky po válce. Samozřejmě je v něm pár prvků, které z dnešního hlediska trochu lezou na nervy, ale s vědomím doby vzniku se jedná o naprosto famózní dílo = klobouk dolů. A jsem na sebe hrdý, že jsem poznal Miloše Kopeckého ve své zřejmě nejmenší filmové roli :-)

Podzimní tance (2007)

Tak si ani nejsem jistý, zda tento film svojí depresivní atmosférou nepřinese do reálného života diváka spíše pozitivní náladu při zjištění, že tak vymeteno anebo takové srágory snad v hlavě ještě nemá :-)

Až vyjde měsíc (2012)

Snad nejodpočinkovější a nejpříjemnější film, co jsem viděl. Tohle mě fakt bavilo, humor perfektní a originální.