• Thriller
  • Pohádka

Noci s nepřítelem (1991)

Zajímavý trochu začátek, trochu konec, to mezi tím to asi mělo jenom spojit.

Séraphine (2008)

Co k tomu dodat? Silné, opravdu silné... Copak to necítíte? Vyjdete ven, ptáčci zpívají, kytičky kvetou, stromy se zelenají.. Tam někde je ta naše podstata, kterou už málokdo dokáže vnímat. Skvělé herecké výkony

Pretty Woman (1990)

Julia Roberts, které bych uvěřil úplně všechno. Zahrála to opravdu fantasticky. Ve všech ostatních filmech, ve kterých jsem ji viděl, mě nijak nezaujala, ale tenhle film (byť třeba jen v podvědomí) na jejím výkonu nejspíš stojí.

Frances (1982)

Zpočátku jsem nevěděl, co si o filmu myslet, ale od chvíle, kdy ji poprvé zavřeli do psychiatrické léčebny, mě film pohltil.

Kdekoli, jen ne tady (1999)

Kdo se setkal s lidmi nevyrovnanými až psychopatickými, asi ocení toto zpracování, ze kterého tyto nenormálnosti tak čiší... Narozdíl od reálného života ale tady víceméně vše dopadne dobře.

Tenkrát v Americe (1984)

Tento film je dokonalost sama. Scénář, hudba, herci... Ta extrémní délka vůbec nevadí, pokud jste na ni připraveni. Nudit se nebudete.

Boxer a smrť (1962)

Nemám box ani podobné sporty vůbec v lásce, ale jako vedlejší téma pro ukázání lidských vlastností za zvláštních okolností, jako je v tomto filmu, ho beru. Film o strachu, naději a pokrytectví se silným závěrem.

Dannyho parťáci (2001)

Výborně obsazená krimikomedie, při které jste v napětí celý film a ještě se opravdu dobře bavíte. Ale Podraz je Podraz :-)

Něžné vlny (2013)

Příjemný film se zajímavými postavami a několika originálními vtipy (zvlášť situace, kdy se tatínek po dloooouhé době zvedl z postele, mě rozsekala :-), ale přecijen jsem čekal ještě o něco víc. Slabší 4*.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Pokud člověk tento "díl" bere jako parodii na svou jedničku, pak si lze film užít. Jako skvělou kombinaci napětí a humoru, pokračování skvělé jedničky, ale bohužel ne.