• Thriller
  • Pohádka

Forrest Gump (1994)

Do tohoto filmu je potřeba trochu dospět, něco v životě už za sebou mít :-) Protože teprve pak pořádně pochopíte, co se odehrává mezi Forrestem a jeho celoživotní "osudovou" láskou. Ale nikomu to nezávidím :-) Film je směsicí silných emocí a originálního humoru s perfektními hereckými výkony (Forrest, Bubo, poručík...).

Výměna (2008)

Děj opravdu vtáhne, ikdyž souhlasím s názorem, že konec mohl být rychlejší. Film je natočen hodně pod kůži lezoucím způsobem. Například scéna, kdy chlapec vykopává jiné chlapce, které sám zabil, skoro na úrovni Zemanovy Studny :-)

Zatímco jsi spal (1995)

Na tomhle filmu mě ani tak nezajímali hlavní hrdinové, ale "adoptivní" rodinka a syn majitele domu mě svými hláškami bavili celý film. Romantická rovina filmu byla jasná od počátku.

Zásnuby naruby (2015) (TV film)

Nějak jsem nepochopil, jestli se jednalo o parodii na filmy podobného žánru, ale jako romantický film to bylo hodně slabé a jako komedie snad ještě slabší. Celý film se podivně vlekl jakoby slepený ze scén jiných filmů. Dvě hvězdy za pár dobrých hlášek.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Dokonalé. Film, který vykresluje pro někoho z nás překvapující realitu, že často situaci prožívá protějšek jinak, než si myslíme nebo chceme. Nechceme si to přiznat, věnujeme spoustu energie něčemu, co druhý neocení a obráceně.

Dobrý Will Hunting (1997)

Každý, kdo stál někdy před důležitým rozhodnutím a ucítil tu sílu opravdové lásky, pochopí, jak moc hluboko tento film zasahuje. Zvlášť pokud má zkušenost s člověkem zvláštním až "nenormálním".

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Pan Pohlreich to trochu přehání. Vadí mi, že každému hned tyká a často nemá k druhému respekt. Na druhou stranu jsem velice rád, že se pohybuje po republice takováto osoba a napravuje typicky české nekvalitní služby, kdy si někdo myslí, jak perfektní služby nabízí a diví se, že mu přesto nevydělávají.

Invaze barbarů (2003)

Jeden z filmů, který geniálně propojuje drama s humorem. Příběh je silný i vtipný, smutný i šťastný. Možná bychom za takový odchod ze světa byli vděční, a to jak v roli odcházejícího, tak pozůstalých.

Prolomit vlny (1996)

Pro emočně založené tvory totální drasťák, poukazující snad na všechny varianty ovlivňování lidské psychiky. Naprosto exceletní dvojice Emily Watson - Stelan Skarsgaard vás přesvědčí o smyslu jejich činů. Zajímavou otázkou pro vnímavé diváky je, zda hlavní hrdinka trpí schizofrenií nebo ne. Se svými přáteli mám k této otázce názor jasný, zajímal by mě ten váš. Pro méně citově založené se nejspíš bude jednat o film trochu nudný a především nepochopitelný.

Terapie láskou (2012)

Bohužel tato filmová adaptace se autorům nepovedla. Z knihy, která, pokud vás nadchne analýza posunu psychiky postav, vám téměř nedovolí ji odložit, se u filmu přesunete spíše do trochu stupidního romantického příběhu, který ale naprosto popírá smysl knihy a víceméně degraduje její obsah - je skoro trestem pro autora předlohy, že film se jmenuje stejně. Jistě, nejedná se o jednoduše ztvárnitelné téma, ale jako romantický film se zařazuje mezi naprosto průměrné, možná i mírně podprůměrné. V závěru se místo pootevření cesty vlastních JÁ hlavních hrdinů díváme na plytký happyend.