• Rodinný

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Na to jak je ten film starej stále baví. Znám ho několik let a až teď jsem si uvědomila, že má předlohu podle Shakespeara. Takové teenagerská verze. Slečna drsňák, pan tvrďák a všudypřítomné ironické rozhovory.

Hotel Transylvánie (2012)

Když si chcete spočítat všechny strašidýlka ideální film. Ne teď vážně, vskutku povedené číslo, plné akce a častého vtipného zmatku. Skvělý je vlk s německým přízvukem a jeho banda/smečka/hromada dětí. Pravdou je, že takové ty hudební čísla to trochu kazí, ale vždycky to spravili všudypřítomní zombíci. Když to teď píšu s odstupem času i se zhlédnutou dvojkou, musím říct, že dvojka je přeci jen lepší.

Oslava v Ledovém království (2015)

Frozen mám velmi ráda, a taky že je to jeden z lepších filmů, ale tohle..byť to bylo kraťučké, byl pro mě slabý odvar, možná tomu uškodil český dabing, který byl možná na rychlo udělaný. Nápad je to ovšem zajímavý, ikdyž skoro za každým filmem, pokud tam je nějaký dodatek, tak je oslava. Některé místa byly vtipné, ale přišlo mi to už kapánek přehnané. Zajímavé bylo kýchání sněhuláků.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Vskutku povedený film, plný děje, akce, dobré grafiky, hudby a všech dalších možných prvků. Musím uznat, že zápletka pro mě při prvním shlédnutí byla nečekaná a do konce filmu jsem se nenudila, český dabing tomu ještě dodal korunu. Snímky jsou opravdu vyšperkované co se týče grafiky. Nápad udělat ze slabé králičice policistku, která se skámoší s liškou, největším nepřítelem králíků, je skvělá. Zvířata se k sobě chovají jako lidé a konverzace doplňují podobnými hláškami. Just watch it!

Máte doma uklizeno? (2003) (pořad)

Je někdy potěšující vidět, že na tom nejste s úklidem zas tak špatně, jen lidé okolo vás, to tak možná nevnímají :D. Ale zase je dost pochmurné zjistit, že jsou osoby co žijí v tak strašných podmínkách, byť si je vytvořili sami. Když seriál začal chodit, velmi mě zaujal. Je opravdu pozoruhodné, jak jsou někteří lidé schopni zajít daleko, a myslím že aspoň některým mohla tahle skupina uklízečů pomoct. Chybý snad jen nějaké reflexe, třeba po delší době, jestli do toho ten člověk nespadl znovu.

Kdo najde přítele, najde poklad (1981)

Klasický film pro tehdejší dobu,s klasickými prvky, který se prostě nemůže obejít bez absurdních bitek, protože to tehdy bylo snad všude. Jako místy vtipné scény..ale jinak ne příliš zábavné, film ke konci budí dojmem, že je uměle natažený. Možná že kdyby byl kratší, bylo by to lepší.

Croodsovi (2013)

Vtipem oplývající rodinná komedie. Skvělý nápad s ,,koncem,, světa. Pokud se chcete opravdu zasmát tak vřele doporučuju. Na dobu kdy se to odehrává jsou zde opravudu povedené dialogy.(malý spoiler) Nejvíc mě dostává:,,objevila jsem kluka, teda nejdřív sem si myslela že je to prase.,, ...babička:,,hmm to je zvláštní, většinou to bývá naopak.,,(konec spoileru) Celkově je to kvalitně naanimované, ve filmu je hodně akce, kterou můžete vidět docela dost detailně, zvířecí srst,či jiné věci. Líbil se mi ten novátorský duch co vedl toho kluka v ,,ryflích,,.

Vánoce labutí princezny (2012) odpad!

Upřímně, nechápu proč když je celá přechozí serie kreslená a ještě k tomu hezky, proč do toho strkají animaci, kdyby aspoň pořádnou, ale na tohle se fakt nedá dívat. Animace kazí uplně celý film, vskutku příšerná a ani postavy nevypadají k světu, je to jako by ste hráli nějakou starou nekvalitní počítačovou hru ..a písnička hned na začátku filmu Jingle bels a ještě v Ajině...no prostě...bejt otec tohodle filmu tak ho vidědím, opravdu to kazí to, co bylo tak hezky vybudované v těch předchozích dílech. Na 5 se rači dívat nebudu, ať mi to nezkazí vzpomínky. Ta teda je natočená uplně stejnou animací jako tohle. A ještě jedna věc...nenechte se zmást plagátem, tam vypadá odeta ještě celkem k světu.

Labutí princezna 3: Tajemství kouzelného pokladu (1998)

Sice trojka, ale taky celkem zdařená a zase v dětství velmi oblíbená spolu s oběma předchozími díly. Čarodějnice byla fakt šereda i v převleku to se musí uznat. Ale po letech mě překvapila jedna věc, u tohoto dílu je vidět jak se změnila Derikova osobnost, nebo možná jak se začal vracet k tomu jaký byl na začátku, čehož sem si jako dítě vůbec nevšimla. Co se ale u tohodle dílu týče hudby...jo hudba sama o sobě fajn, ale TEN DABING! je opravdu příšerný. Písničky jsou nazpívané úplně někým jiným než jsou nadabované postavy, což u předchozích dílů nebylo, a ještě k tomu jsou nadabované hrozně. To u mě kazí asi celkový dojem.

Labutí princezna 2: Tajemství hradu (1997)

Další díl Labutí princezny, v dětsví velmi oblíbený. Jak sem již psala u jedničky, stalo se Odetě osudným, že vždy když někde řádí nějaký lotr a někoho mění, nebo je třeba se změnit, bude z ní vždycky labuť a basta. Hezká pohádka, jako pokračování se skoro vyrovná i jedničce. Jen mi občas přišlo, že některé postavy daboval někdo jiný, což trochu kazilo dojem.