• Krátkometrážní

Nyad (2023)

Silný příběh, nicméně divácky průměrný film.

Berlín (2023) (seriál)

Není to špatné, ale je to spíš love story než heist. Berlin mi nebyl sympatický nikdy, takže když je hlavní postavou celé série, moc to na přitažlivosti nepřidá. Také mě zklamalo, že hned v 2. dílu jsou opět přítomné nerealistické přestřelky, které by hlavní hrdinové normálně rozhodně nepřežili.

Sex O'Clock (2023) (seriál)

Tento seriál chtěl přijít s něčím novým a stal se snad ještě více stereotypnějším než filmy konzervativní. Zajímalo by mě, pro koho je seriál vlastně točen? Pro mladé lidi? Na to je to příliš cringe a stereotypní. Pro starší? Ty odradí hned první přitažené scény a důraz na to, že postavy NEJSOU NORMÁLNÍ. Tak nevím. Jediné zajímavé mi na tom přijde lokace Zlína, kde to člověk zná a přesně ví, kde byly jednotlivé záběry natáčeny.

Srdcerváči - Série 2 (2023) (série)

Paradoxně snad lepší než 1. série - víc relatable momentů a zprostředkování pocitů postav. Na druhou stranu je to hodně, hodně gay - aneb snad není postavy, které by se toto téma netýkalo. Ke konci už je to hodně na sílu a navíc nepřekvapivé, jelikož od určitých postav toto rozuzlení čekáme od prvních momentů. Tak jako tak, je to příjemná feel good oddychovka.

Oppenheimer (2023)

3h v IMAX kině na originální 70mm kopii - byl to zážitek! Budování napětí skrze hudbu a zvuky, chytré propojení postav skrze asociace (jablko, věta...), nabitý avšak srozumitelný děj a velmi zajímavé ústřední téma. Atmosféra během filmu byla místy opravdu intenzivní. Závěrečná scéna mě pak donutila k zamyšlení (atomová bomba - globální oteplování - souvislost?). Za mě po Tenetovi opět zdařilý psycholicky přemýšlivý film.

Asteroid City (2023)

V porovnání s French Dispatch se jedná o mnohem klidnější a humornější film. Za mě jeden z nejlepších Andersonových filmů. Pointy byly krásně načasované, příběh správně švihlý a postavy hezky své. Smálo se celé kino.

Jak přežít single (2016)

Na jednu stranu je to bláznivá americká komedie, ale na druhou se mi to vlastně líbilo a docela mě to i pobavilo. Robin měla dobré momenty.

Jak být za vodou (2023) (pořad)

Zajímavý nápad, ale hodně americky povrchní.

Výchozí bod (2014)

Příběh o vědeckém a spirituálním pohledu na svět skrze oči - okna do duše. Během filmu jsem skoro začala věřit, že sleduji reálný příběh a že jsem svědkem průlomového objevu - tedy, že zemřelí lidé se na svět znovu navrací ve formě malých dětí, které si pamatují střípky minulého života, avšak pouze podvědomě. Překvapila mě výtahová scéna, která byla poměrně drastická, na druhou stranu, byla důležitá pro závěrečné vyznění. Sympatické hlavní postavy a zajímavý scénář, za mě moc fajn!

Buko (2022)

Je to minimalistické. Několikrát jsem přemítala nad tím, jak to muselo být levné natáčení, když se vše odehrává na 1 lokaci farmy a poměrně velká část filmu je věnovaná jen koni samotnému. Martha Issová svou roli hraje skvěle (nemoc je vyobrazena částečně karikaturně, ale komicky funguje perfektně). Z hlavní představitelky babičky jsem měla pocit, jako by šlo o neherečku - některé promluvy byly nepřesvědčivé. Myšlenka filmu je sice jednoduší, ale jako celek se mi to líbilo. Lidé by si měli jít za svými sny i navzdory strachu.