Jessica Jones (2015) (seriál)

Daredevil je pro velké kluky, Jessica Jones pro velké holky. Seasson 1: Jessica není žádná uječená pipka, co chodí každý den po nákupech a po manikůrách... je to ženská, která se s nikým moc nesere, co na srdci to na jazyku a pro nejlevnější skotskou si nejde daleko. Stále se vyrovnává s událostmi z minulosti, kterýma se zaobírá celá první řada, a tak by to nebylo ono, kdyby se nevrátil její starý "přítel". JJ má oproti DD méně akce (a když už, tak o poznání hůře zpracovanou) a více ženských postav. eRkovým zobrazení vraždění se ani zde nešetří a i zde tečou potoky krve - záporák si na vraždách dává záležet - což má potom nepěkný dopad na to, jak debilně působí, když tam Jessica sexuje v oblečení. Finálová ep. první řady je režisérský fail, až jsem si u některých scén říkal, jestli to prošlo vůbec postprodukcí.

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Frickové a japončíci si rozdělili USA, což se "nečekaně" nelíbí každému, a tak se to neobejde bez odboje. Super. Bohužel Amazon není HBO ani Netflix, takže zpracování už zase tak super není. Odporně přesvícené interiérní scény bílým světlem, kde všechno září jak na prvního máje v mlze, mě iritovalo celou dobu. Hl. postavy civilů to zrovna netáhnou, na druhé straně to částečně zachraňuje role nazi velitele v NYC a postavy japan zastoupení - ministr obchodu Tagomi a inspektor Kido. Některé scény jsou na facepalm (u pádu z přehrady jsem se válel smíchy), ale jinak dobrý, budu sledovat dál, seriál dostal druhou řadu.

Dítě číslo 44 (2015)

A pro rok 2015 získává cenu za kategotii "(Ne)Naslouchej hodnocení na csfd a na kino se (ne)vyser!" film... CHILD 44. Gratuluji.

Kód Enigmy (2014)

,,Jestli on končí, tak já taky... já taky... já taky.... a já..." No tak já teda taky.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Zábavná feministická kopírka čtvrté epizody. Z humoru jsem už asi odrostl nebo nevím, proč mi to přišlo chvílema trapné... ale i občas upřímně vtipné - "Hvězdovrah"? K popukání. K záporákovi je zbytečné se vyjadřovat, pač by ho pravděpodobně sundal i Anakin z první epizody. Nicméně z této srandy nevyrostu asi nikdy, takže spokojenost... a jestli má být ta pihatka hlavní hrdinkou dalšího pokračování, tak nemám nic proti, je sympatická a krasavica. Jestli bude ale neteří z druhého kolene Palpatina, tak už tak hodný nebudu. (Kino Hvězda; 20.12.'15)

Macbeth (2015)

Jako panic nepřipraven a neználý Shakespeareovské tvorby(divadelní představení Othella v našem zapadákově nepočítám... R&J taky ne), a tedy i jeho sdělovacímu umění, jsem měl z počátku problém porozumět všem jeho monologům/dialogům. Než jsem si uvědomil, že nemůžu jen blbě hledět, ale že se to chce zaposlouchat/začíst a tak nějak soustředit (v tuhle chvíli jsem byl rád, že jsem byl nepřipraven i co se posílení naturáliemi týče). Děj tady není na pochopení nic složitého, takže člověk nemusí být žádný vyštudovaný literární odborník a chápat každou větu. Nicméně příjmám výzvu většího poznání básníkova sdělení, naučení se ho slovo od slova a být nesnesitelným pro své okolí jeho citováním a hraním si na literárního intelektuála. Kurzelovo zpracování super (byť nemám s čím srovnávat), Fass nepřekvapivě super, na Marion se od jisté doby (Na dřeň) rád podívám a ve výsledku s touto sestavou přestávám mít obavy o následné zpracování videoherní předlohy Assassin's Creed. I když narozdíl od Macbetha musí z Assassina být blockbuster jak Brno, věřím v KONEČNĚ alespoň koukatelný film podle videohry. (Kino Hvězda; 11.11.'15)

Everest (2015)

Moc postav, takže těžko si k někomu najít cestu a fandit = žádný doják = nedostal jsem to, co u survival filmů očekávám, i když se K. Knightley moc snažila. Hl. hrdina (vedoucí expedice) se skrytou motivací jako: ,,Seru na špatnou předpověď, hory si dělají počasí samy, ohrozím spoustu životů, přece si nemůžeme dovolit od novináře špatnou recenzi a být celou sezónu bez klientů" tomu taky moc nepomohl, i když to tam nebylo vyrčeno tak přímo. Je možné, že jsem v tom našel něco jiného, než tam bylo, ale přišlo mi to tak. Radši bych doporučil Nordwand(2008). (Kino Hvězda; 10.11.'15)

Fighter (2010)

Hodně se tu dá dočíst, že Ch. Bale přehrává. Nemyslím. Ono sama postava Dicka byla/je ve skutečnosti nejspíš už dost iritující a otravný (ostatně celá jejich família je něco neskutečného... snad jen kromě Mickyho a starého fotra), což můžeme vidět v krátkém shootu před záverečnýma titulkama, kde nám skuteční bratři řeknou pár slov o tom jejich příběhu a jeho natáčení. I když se Dick v pozdější fázy filmu uklidní a není úplně na facku, tak v tom shootu můžeme vidět, že byl/je tak otravně přehnaný exhibicionistický extrovert i ve skutečnosti. Tady tedy není Baleovi rozhodně co vyčítat... spíš naopak. Jinak dost dobrý "Rocky" příběh, značně civilněji pojatý, že to nemusí každému sednout, naštěstí nejsem ten případ. Proti scénám v ringu nemůžu říct křivého slova, k tomu classic rock... celá ta paralela s natáčením filmu ve výsledku taky není na škodu, takže až na ten iritující začátek, díky některým postavám, paráda.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Jak neuznávám remaky a ignoruji je (u seriálové tvorby už tak tvrdit nemůžu), tak tady jsem musel udělat výjimku, protože se seznamuji s Rooney Mara, a protože Fincher jehož poslední tři filmy do r. 2014 už ignoruji z různých důvodů dost dlouho, a pokud se neodprostím od jistých svých předpojatostí, tak bych si na něj po šesti letech (a eventuálně více...podle toho, s čím/kým mě bude iritovat v následujících letech) už nemusel ani vzpomenout, a to nechci. Odprostím-li se zde tedy od nechuti k americkým remakům (v tomto případě je to samozřejmě trochu komplikovanější, ale pořád jej beru jako 'americký'), tak mě tohle ztvárnění vůbec neurazilo a neměl bych problém ho postavit vedle originálu. Pravá Lisbeth je a bude ale jen jedna... R. Mara jí však ostudu v žádném případě nedělá.

Odpad (2014)

Forma hodně fajn, obsah hodně ne.