Agresivní virus (2014) (seriál)

Člověk by se musel asi dívat na seriály z tv CW, aby viděl dementnější scénář a chování postav. Přitom takový potenciál. Obrovské zklamání. (Season 1) TOP hláška: ,,Když si nadzvedl košili a já viděl jeho záda, byl to nejhorší okamžik v mém životě." (i bez vytržení z kontextu)

Země bez zákona (2012)

Ani Hardy, ani Jessica nevyšvihli tento nudný ganster příběh. Bohužel.

Divočina (2014)

Příběh samotné hrdinky mě nějak nedojal (byť to bylo kurvisko a fetisko) a to je to, co od těchto filmů očekávám. Ale jinak tomu není co vytknout. Na "Into the Wild" a "Tracks" to bohužel ale ani nesahá. Ale Witherspoonka se od dob MUD stává aspoň zajímavější a ne už tak nenáviděnou. (Kino Hvězda; 12.03.'15)

Birdman (2014)

Inarritu to zkusil úplně jinak, než má ve zvyku, a rozhodně nezklamal. Je to hravé trochu jako Gondry, úsměvné trochu jako Coenovci, rytmické jako Whiplash, k zamyšlení nijak zvlášť, režie s kamerou dokonalé (dynamické přechody do dalších scén - nádhera). Obsahově nic světoborného (věřím, že v Hollywoodu, kde jim je námět blíže k srdci, z toho musí být všeci vyplesklí), takže tady trochu vyhrává forma nad obsahem, ale mně to vůbec nevadí. Jak Keatona nemusím, tak mi nevadil, Norton pobavil, Naomi vždycky potěší, Galifianakise jsem nepoznal, dokud jsem si poté nepřečetl jeho jméno, takže palec hore, a Emma Stone je jen kočka s obříma očima ve zbytečné roli, ale tentokrát ne tak otravná a objevil se u ní v jedné chvíli i nějaký náznak herectví. Po technické stránce naprosto výborný film... ocenění od nějaké akademie za režii nemohl dostat nikdo jiný. (Kino Hvězda; 10.03.'15)

8-Ball (2013)

Moc jsem nepobral naprosto zbytečnou účast postavy mladého policisty a už vůbec jsem nepochopil, proč jsme se museli dívat na to, jak se mu rozpadá manželství. Našlo se pár scén, které mi vyzněli trochu trapně, ale nic hrozného, a to budou jediné věci, které tento špinavý a ponurý sever od výborného krapec sráží. Jessica Grabowsky velice zajímavý typ ženské, která je krásná, i když se snaží o opak a šlebí se jak opica - alespoň co se tohoto filmu týče... z profilu hotovou bohyní, krásnější jsem neviděl. Rád bych ji viděl v brzké době v nějakém novém filmu, tentokrát pro změnu třeba jako kriminalistku na protidrogovém.

Mickeyho klubík (2006) (seriál)

Pokuď vás váš přístroj neposlouchá, pořád zlobí a vydává divné zvuky, obraťte se na Mickeyho klubík aka Hypnožába. Spirálovité oční boule živočišného nemluvněte nejsou nic nezvyklého, netřeba obav!!! Samice tohoto živočišného druhu, nebo-li 'kojička', mohou začít selhávat na mysli, ale pro klid ve vašem rodinném zázemí je to ta nejmenší oběť. Závěrečný hudební doprovod zvaný 'Smrt problémům' má pro lidstvo asi hlubší význam, než jsme schopni pochopit.. Mimo tuhle nepochopitelnou anomálii má však Mickeyho klubík i nějakou vzdělávací hodnotu a rozvíjí logického myšlení. Testovaný subjekt: Lidské dítě; Muž, 8-12 měsíců (je pozorována brzká vyspělost tohoto lidského mláděte, doporučovaný věk se však nedoporučuje).

Hrajeme s Alim (2015) (pořad) odpad!

Na Primě asi někdo upadl na hlavičku... tohle pouštět do televize? To musela být výška.

John Wick (2014)

Není to žádný majstrštyk, ale hned jak jsem přistoupil na to, že se to nebere tak vážně, jak se sám John tváří, tak zábava. Režie akčních scén by chtěla vypilovat (no není to Jee-woon Kim), ale nic strašného. Klidně bych se podíval na prequel, kde by se film více zaměřil na podsvětí vrahounů a jejich hotelového kodexu, i když už by to nemělo takovou úsměvnou pomstichtivou zápletku ala "zabili jste mi psa, všechny vás sejmu".

Whiplash (2014)

Jakoby fašounek Vern Schillinger utekl z Oz a rozhodl se učit hudbu... a opět úřaduje. Na to se mi později strašně líbila ta ironie, kdy hraje v jazzovém klubu s partičkou černých jazzmanů. Jako občasný posluchač ska-jazzu s nenaplněným snem v bicích a fanoušek toho Osvaldské nápravného zařízení jsem velmi spokojen... ale to bych byl pravděpodobně i bez toho. Občas možná trochu zbytečně moc vyhrocené a představitel hl. hrdiny značně nesympatický týpek... už bych ho vidět v ničem nemusel. Complete OST (youtube). (Kino Hvězda; 4.02.'15)