Coherence (2013)

Zkrátit na hodinu (v jedné chvíli to šlo do kopru, no ke konci se to zase stavilo na nohy), hodit jako jednu z epizod do Black Mirror, nenechávat herce vést improvizované dialogy a neměl bych problém. Ale jinak zábava, konec pobavil.

Městečko Pines (2015) (seriál)

Pohodička.Otázky jsou zodpovězeny pomalu dřív než položeny, takže na dohady na milion řad není čas a určitě ani na škodu. Žádné terno, ani majstrštyk, občas si člověk řekne, jak iracionálně se postavy chovají, ale přitom celkem napínavé a atmosférické a dobrá zábava na jeden prochcaný víkend.

Temné kouty (2015)

Temné kouty jsou koukatelné, a to i bez nějakého sebezapření. Bohužel je to zásluha jen slušné režie a Charlize T. Z celkového hlediska mi to ale tentokrát (???) nestačilo. Postavy mi byly u zádele, zápletka mě nijak nebrala, její výsledek je fail (ne že bych čekal něco extra... vlastně jsem měl představu pesimisticky ještě debilnější), často dementní dialogy nepomůžou a příšerná Chloë Grace Moretz tomu nasazuje korunu. Možná se v posledních 15min stalo nečo převratného, co by mé chápaní tohoto filmu obrátilo o 180° hore dole, ale to už nezjistím. (Kino Hvězda; 22.06.'15)

Samba (2014)

Poprvé jsem viděl Charlotte se smát (v 'Nauce o snech' jsem ji ještě tak neregistroval) ... úžasné.

Spring (2014)

Ke konci to už trochu kulhalo s udržením mé pozornosti, ale ten zbytek paráda. Chvílema jsem si zavzpomínal na filmy jako Ať vejde ten pravý, Thirst, Only Lovers Left Alive, i když jsou to jiné filmy a jiná tvůrčí liga, tak i zde byla slušná atmosféra a práce s kamerou. Za slabší čtyři.

Ex Machina (2014)

Ano, přesně takové dramascifi mám rád... s M.Cahillem by si mohli podat ruku... teda pokud by si A.Garland sám psal a režíroval. Teď vidím, že napsal scénář k několika mojim oblíbeným skvostům od D.Boylea, tak už vím, proč se mi to tak líbilo. Potěšilo mě hl. první sezení, kdy jsem sám přemýšlel, jakou otázku bych sám položil a on to fakt udělal... což jsem nebral jako pojem předvídatelnosti, ale jako trefení se mi do vkusu. Občasnou předvídatelnost odpustím bezpochyb. Půl rok očekávání se oplatil.(Kino Hvězda; 6.05.'15)

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

1 série - sranda, výborný černý humor s atmosférou ***** // 2. série - zbytečně přecpané, ale pořád hodně zábavné psycho, kde je oproti jedničce výborná i Lily Rabe **** // 3. série - to už zachraňuje jenom Jessica Lange // 4. série - rozkoukáno, a tak to pravděpodobně i zůstane. // 5. série - Jessica odchází a není důvod se k tomu vracet.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

První dvě řady naprosto výborné a na pět hvězd... bohužel potom co série to kvalita dolů o 10%. Jak jsem to měl rád, tak na poslední dvě ep. už nestačila ani ta setrvačnost a snad ani ty blbé dvě epizody nikdy nedokoukám. Škoda, že to Alan Ball předal nějakým neumětelům tak brzo.