• Western

Případy 1. oddělení - Smolař (2022) (epizoda)

Opět profesionálně natočeno, líbí se mi vývoj postav, např. sršeň  už působí jako somrák a infantilní debílek,  ten by u mě chodil jenom pro svačinu. Pražák stále bublá víc a víc, takové typy jsem u policie také zažil. Z Korejse je už jen takový dědeček hříbeček, co si loupe jablka a občas vzpomene na dvacet let starý případ. Dost málo za ty prachy. Ta holka mi připadá jako pionýrská vedoucí při noční bojovce, vúbec jí to nevěřím, a ten Slovák měl mluvit slovensky, připomíná tak Husáka. A pokud ta ředitelka  fungovala fakt takhle, tak se nedivím, že v reálu po půl roce z místa odešla. Nicméně po ní zůstala decimace a spoušť v podobě výpovědí a odchodů do civilu. K příběhu: chápu, že v podstatě nebyl úplně zjištěn a vysvětlen mechanizmus spáchání, ale tím to bohužel působí dost nedotaženě, klidně mohla vraždit i paní doktorka a frajer to vzal na sebe. Chtělo to vïc odvahy z pohledu scénáristů. Škoda!

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Tady se povedlo všechno: režisér, scénář, herci, kamera i hudba. Je to taková pocta Karlu Poláčkovi.

Daria (2020) odpad!

Sračka

Případy 1. oddělení - Střihač (2022) (epizoda)

Perfektní a opět autentická ukázka kriminalistické práce, poctivé a dlouhodobé. Jen dost dobře nechápu, że v době PC programů jim počítač nevyplivl už dříve ty případy se shodným modem operandi z celé republiky. To přece musí někde někdo vyhodnocovat,ne? Nebo, že by vrcholné policejní složky nedělaly svoji práci dobře? Tohle si vyšlapali Pražáci skoro sami. Klobouk dolů. PS: Loj a Bočková mi tam stále nezapadají, jak jsou oba bez emocí, bez mimiky, studení čumáci, kteří všechno chápou a nic je nevyvede z míry. Loj dokonce působí rušivě, hrozně studeně, odtažitě. Navíc ten jeho  “wasrpolacki” přízvuk. Hrůza. Nevím, zda je to hercem nebo scénářem. To se vůbec nedá srovnat třeba s Chmelou, který se jako puntičkářský vyšetřován pořád vyvíjel. A to dost dynamicky, choval se taky odtažitě, ale provokativně a lidsky.

Četnické humoresky - Havrani (2007) (epizoda)

Jeden z nejhezčích dílů, který dýchá takovou předvánoční pohodou, mikulášskou s úžasnými operetními áriemi, tanečky atd. A vůbec, je to takové lidské a bez mordů, což se asi milovníkům detektivek zrovna moc líbit nemusí. Celkem chápu. Mně se líbí a paní Pavlíně tleskám.

Devadesátky (2022) (seriál)

Strašně mě tam sral  ten Finger.

Táto, sežeň štěně! (1964)

Naprostý souhlas se “Sportovcem!”Tedy lepšï než 101 dalmatinů a podobné kraviny. Ukázka dětství v socialismu. No a co!  Co jsme měli dělat, když jsme v té době žili? Na ten film si dobře pamatuji, v roce 65 mi bylo deset a moc se mi to líbilo a kamarádům také. Dnes to beru jako okénko do historie a ràd se podívám, jak se tehdy lidé oblékali, jaké jezdily tramvaje a autobusy, jak vypadali esenbáci / ještě hubený Neděla/ jak vypadala vesnice a jak suveréně hrála babičku skvělá paní Šejbalová a tatínka mladý pan Horníček i další. Za mě palec nahoru. Čest!