• Western

Betlémské světlo (2022)

Těch 39 mega mohli dát raději na SOS dětské vesničky nebo na to jeho Paraple. Podprůměrná, uslintaná a neurotická sračka s obvyklými svěráckými klišé, tentokrát vylepšená o  styl “Randall a Hopkirk”

13. revír (1946)

Český film noir. Skvělý Marvan ve své vrcholné formě.

Zlatokopové z Arkansasu (1964)

Jediným slovem: katastrofa! Úroveň dnešního “westernové městečka”. Všemu vévodí neskutečně pitomý scénář, herci na úrovni ochotnického spolku z Dolní Horní, exteriéry tvoří vykácené lesy a krajina poznamenaná civilizací a celkově hodně okatě laciný film. Za tohle měli jít producent a režisér k mučednickýmu kůlu.. Howgh!

Volha - MAESTRO (2023) (epizoda)

Jsem opravdu nadšený! Tohle se zrodilo v české televizi? Fakt dobrý! Velmi autentické, vtipné a odsejpá to.

Prezident v pořadí (2016) (seriál)

Taková pohádka pro týnejdžry  o příkladné pospolitosti a úžasném  fungování  spojených států, když se dostanou do průseru. Naprosto nereálná kravina popírající  nejzákladnější principy ochrany amerického nejdůležitějšího člověka na světě, jakože třeba po atentátu se vykloní z okna nemocnice a mává davu. To znamená, když se ti to nepovedlo včera, zkus mě trefit znovu: tady mě màš! No blbost na entou!

Docent - Lesní vražda (2023) (epizoda)

Já mám Stracha rád pro jeho přímočarost a nebojácnost experimentu a provokace. To se určitě dobře prodává a vyvolává to diskusi. O to a o prachy jde vždy samozřejmě nejvíc. Jenže mi to zde přišlo až přes čáru, asi proto, že jsem se v uvedeném prostředí pohyboval, a tak znám způsoby a chování policistů k sobě, k podřízeným i ke svědkům a pachatelům. Ještě v Případech … bylo expresívní chování Vetchého celkem pochopitelné, protože postava měla dlouhý vývoj přes mnoho dílů seriálu a tím měla vysvětlení. V této minisérii se postava Vetchého chová od počátku bez vysvětlení jako neurotický magor, přehrává a přehání, přijde mi to jako takový “kaprálský komplex”, jestli mi rozumíte, nebo zupácké chování, které by mu obecně prošlo jen za války, a to ještě jenom tak dlouho, než by se za útoku otočil ke svým vojákům zády. Pak by mu tu palici ustřelili. Ano, je to tak ve scénáři, ale přijde mi, že pan Mareš se nám snaží namluvit, že tak to u policie běžně chodí. Nemá pravdu. Nedávno jsem o tom mluvil s velitelem jedné pražské policejní části / nyní Praha policejně rozdělena na I.- IV./ a ten mne ujistil, že v současné korektní době jenom kázeňsky potrestat poldu, protože nemaká a fláká se, je dost problém, natož, že by  na sebe někdo nechal takto řvát a ponižovat se, je dnes prakticky bez důsledků / pro velitele/ nemožné. Takže co nám tady předvádějí je sice hezká pohádka, ale přece jenom pohádka. Včetně té chudinky holky, jejíž představitelka se moc snaží a je dobrá, ale takhle to fakt v reálu nevypadá. Škoda, kdyby se obecně přestalo opisovat od Jarda Dietla, všichni někde ubrali a jinde zase trochu přidali, mohlo to být dokonalé.

Dívka z Osla (2021) (seriál)

Dost dobrý! Scénář, herci, plynulost akce, napětí. Já teda tleskám!

Král Šumavy (1959)

Taková byla doba, taková byla politika, takoví byli lidé, takoví byli vojáci a takový byl film. Skvělí herci, dobrý scénář, dobré filmové řemeslo. Rád si ten film občas připomenu. “Galapetr, dejte sem ty housle!”