• Western

Gladiátor (2000)

Asi povedené řemeslo,o tom žádná pochybnost.Podrobně to zde rozepisují jiní.Ale koupil jsem si na CD rozšířenou verzi společně s dalšími CD kde je zaznamenán průběh natáčení a příprav filmu.Sáhodlouze tam tvůrci vysvětluji jak složitě vznikal scénář apod.Pak jsem si po letech náhodou pustil Mannův Pád říše římské a docvaklo mi to.Ale jinak dost dobrý.

Rio Bravo (1959)

Tak to je ta nejklasictější klasika,podtržená skvělou hudbou!Big John se svým dvorním režisérem se parádně předvedli a konkurovat tomu mohou jen ty nejlepší kousky jako Sedm statečných nebo Divoká banda atd.Mužné a střelecké scény vystřídá občas i vhodná romantika,např. společná music v base nemá vůbec chybu.A ta filmová soudržnost hlavních protagonistů muže být dobrým příkladem i pro dnešní kluky,zrovna tak,jako to bralo kdysi nás....

Mládí (2015)

Sic transit Gloria mundi! Tohle je těžké téma.Mám pocit,že tomu filmu porozumíte až ve vyšším věku.Konfrontace mládí a stáří,bilancování života,touha po odpuštění starých hříchů,neschopnost,nemožnost nebo spíš nechtění odejít od své práce....Určite vás ten film donutí o sobě přemýšlet. A jestli i o to rejžovi šlo,tak cíl splnil.Tak ho necupujte!A ta zadní líc v lázni byla rajcovní.

Smrt v červeném jaguáru (1968)

Ano,levná /velmi levná/ náhražka slavnejších Bondovek.Hlavně ta zadní projekce mi vadila už tenkrát,viděl jsem to v 68 roce ( pak to bolševici samozřejmě stáhli z distribuce),ale my náctiletí kluci jsme to šetření nákladů Němcům odpustili a byli vděční,že můžeme konečně vidět v Československu agenta FBI ,kterému jsme familierně říkali Džery Kotouč a strašně jsme ho žrali.Takze hvězdičky z nostalgie a z obdivu k hlavnímu hrdinovi.Jo a taky hudba byla docela dobrá.

Poklad Inků (1966)

Rad bych sdělil místním kritikům,ze se vůbec nejedna o méně známou mayovku.Naopak na přelomu šedesátých a sedmdesátých let to dávali v každém vesnickém kině.A ještě další : uvědomte si,ze ten film je určen dětem,nejvíc asi klukům v prepubertalnim veku.A jako takový svůj účel skvěle splnil.Navic autentické prostředí a plejáda známých svetovych herců a zejména úžasný český dabing! "A jéjeje vona ti taky není lhostejná......./Gambusino ala Soběslav Sejk,tomu bych dal Oskara/

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Naprosto jedinečný,dnes již kultovní seriál zobrazující věrně práci tehdejší kriminálky.Na rozdíl od jiných hodnotících vím o čem mluvím,protože jsem v té době pracoval na obvodě jako začínající kriminalista a též jsem při čtení svodných událostí postával u knihovničky s Leninovymi spisy /místa k sezení byla pro starý páky/a doplňoval si pátranku zrovna tak jako "Jiříček".Pan Dietl byl totiž perfekcionista a než začal seriál psát,tak objížděl pražská oddělení Kriminální služby a sledoval,jak to chodí.Tenkrat se moc nestřílelo ani neproskakovalo okny jako dnes v těch různých amerických,ale už i našich krimi seriálech,ale spíš to někdy byla i nuda a případ se musel doslova "vyšlapat",čemuž odpovídají i některé díly zde.Je i zajímavé,že od doby seriálu jsou všichni náčelníci /tenkrát/ a komisaři /dnes/ dodnes ve filmu vykreslovani jako uřvaní a nervní neurotici.Zaklad jim dal Břéťa.Je fakt,že náš starej byl ale taky takovej poděs.

Zločin Davida Levinsteina (1967)

Tento film je o pomstě.Ale bohužel si vzpomínám jen na scénu,kdy mladý Žid vnikne na setkání neonacistů a všechny je tam postřílí.Film měl šmrnc a rejža se s tím moc nepáral.Emoce a tak podobně.Mně se to tenkrát jako puberťákovi moc líbilo.