• Western

Priest (1994)

Dojemná i svérázná kritika lidského sobectví a pokrytectvi zabaleného do viry v boha.Problematika homosexuality,incestu a kněžského celibátu v podání vynikajícího Toma Wilkinsona a neméně skvělého Linuse Roache.Nenechte si ujít! Nadčasový snímek.

Kolja (1996) odpad!

Kýčovitý kalkul hrající hrubě na city,sentimentální,typicky svěrákovská sračka.Bože,lidi,že mu to žerete....

Jednou dokola (1991)

Tohoto rejžu mám rád už od filmu Můj život jako pes.Ani tentokrát nezklamal.A navíc sólo pro Ríšu Dreyfusse! Docela dobrý a dost ze života.Pochopí to ale jen ti,kteří to trochu zažili,tím myslím partnerství s větším věkovým odstupem.Mně se to líbilo: sladkobolně smutné,bláznivé,ale dost lidské.

Nemilosrdní (2015) odpad!

Neskutečná slátanina,jež možná uspokojí pubertální chlapce,které v sobotu večer doma rodiče zamkli,když odešli na večírek.Reno je uvěřitelný jako Fantomas v domově důchodců a navic se pohybuje jak po operaci prostaty.Vseobecná konverzace je na úrovni těch náctiletých.Samá klišé a rádoby drsné kecy.A policajt s basedbalovou pálkou? Asi si tvůrci mysli,že diváci jsou debilové.Ani jsem to nedokoukal celé...

Holky z porcelánu (1974)

Socik,ale výborný! Vždy se u toho pobavím.Excelentni Rosůlková,Hofmann,Veškrnová,Myslíková,Hartl i všichni ostatní.Bezva hudba.Za nízké hodnocení mohou ti zoufalci,kteří nepřekousli,že to vzniklo za sociku.Troubové neví,že všechno tenkrát podléhalo revizi a kontrole KSČ.Proto klobouk dolů.Pan Herz dokázal udělat ze scénáře o brigádě soc.prc. koukatelnou komedii a vlastně " z prdu kuličku "!!! Obdivuhodné. Vtipné,veselé,člověčí.Nevim,kolik by musely dostat procent některé dnešní americké teenagerovské rádoby komedie s úrovni "íkvé" tykve! Moji dcerce bylo tenkrát šest,když to viděla poprvé a dodnes si pamatuje ústřední písničku i některé hlášky.To hovoří za vše.Tenhle film má své místo mezi českými komediemi.

Zálesák (1966)

Silný příběh!  Vynikající scénář, režie i herci. Mimika Rity v proměnách situací byla skvělá.Škoda jen té technické stránky, ale to nesla doba. Těším se na remake, teda jestli bude.

Iracionální muž (2015)

Návod na to,jak lze /mimo jiné/ u mužů středního veku odstranit své deprese a pookřát.Jednoduše vraždičkou a dokonce velmi sofistikovaně provedenou.Ackoli model vrah-filozof je samozřejmě záměrná provokace.Po nemastném začátku film nečekaně nabere slušný rytmus,po půli trochu ustrne,ale stejně to dotáhne do vítězného konce.Je to jasně Allenovské,detailně perfekcionistické /např.Phoenixův břich/ a možná s opakujícími se aspekty /intelektuální prostředí,mezilidské vztahy,poctivě vykreslené charaktery,různé lidské problémy,nestandardy,provokace,sex atd./,pro někoho otřepané,ale pro mě dost dobré.Líbilo se.Proto si ho vybírám,proto mi sedí.Tečka.

Nástup (1952)

Tragédie! Tohle,že je Vávra? Ano,kamera a davové scény perfektní.Ovšem scénář,který vytvořil on sám je tak vrcholný vlezdoprdelizmus,ze to snad ani není možné.Takhle se zprofanovat! To musel mít fakt velký hlad! Z těch flagrantních komunistů jde hrůza ještě dnes (mezi nimi a těmi zlými Němci není žádný rozdíl) a z chlapáckých "francouzáků" ala Brežněv se mi skoro udělalo blivno...A chudáka Františka Smolika mi bylo až líto.Takovy herec a taková hrůza,co musel podle toho děsného scénáře vypouštět z úst.Končím,čím jsem začal: tragédie!

Kristian (1939)

Souhlasím s Baxtem,ze se jedna o hloupý film,otřesné dialogy,trapný a předvídatelný scénář atd.JENŽE! Jenže to většina diváků chápe,ale ani trochu ji to nevadí.I já to odpouštím a užívám si té nonšalantni prvorepublikové doby,kdy všechny profese měly svoje předepsané uniformy, dělníci chodili v neděli v dlouhých tmavých kabátech s vázankou na bílé košili a nikdo by je na první pohled nerozeznal od pana továrníka,protože ten byl oblečený úplně stejně , jen v jiné kvalitě....Kdy se ženám projevovala úcta a kdy se ony jako ženy také oblékaly a chovaly....Ach jo....Nicmene krásně se kouká na uhlazeneho Oldu Nového,všechny ty atributy doby,orchestr R.A.Dvorského.Prostě ten film je sice pitomý,ale má ducha,atmosféru,není v něm nervozita a zloba dnešní doby,je vlastně laskavý.A nakonec zdejší kladné hodnocení hovoří za vše : hlas lidu,hlas boží,takže když se to lidem líbí, účel byl splněn,protože filmy se mají dělat pro lidi a ne pro kritiky.

Zajatec šílenství (1971) (TV film)

Vzpomínám si na tento film jen velmi mlhavě,nevím už o co úplně šlo,ale vím stoprocentně,že pan Řehoř tam hrál člověka,který předstíral blázna,aby unikl gestapu.Jeho herecký výkon na mne v mých patnácti nesmírně zapůsobil,hrál to excelentně!