• Western

Zaříkávač koní (1998)

Romantika,romantika a zase romantika! A proč ne ? Někdo někde řekl, že "lidi to chtějí",tak proč jim to nedopřát. A kdo na to není,tak ať kouká na Čelisti nebo Jasona Bournea, co?

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Mě nejvíc zaujal De Niro / zde mimo jiné vyniká jeho úžasná mimika / ,protože jeho postava se ve filmu vyvíjí : od suchého a paranoidniho policajta k tolerantnímu a společenskému člověku a nakonec milenci vlastní ženy.

Nothing Personal (2009)

Tohle může mít rad jen ten,kdo tomu porozumí. Jakési "Kyrie eleison" dramatické kinematografie, trochu úchylná óda na "psycholo-lidskou" samotu a z toho plynoucí zoufalství. Na to musíte mít náladu,ale pak si to třeba užijete jako já. Film není pro každého, ale když ho shlédnete, určitě o něm budete přemýšlet a uvažovat. Mně to přišlo dobrý.

Velká země (1958)

Já bych to klidně nazval psychologický western s trpělivě odvíjeným příběhem, výborně propracovanými charaktery a snad nejsenzačnější westernovou hudbou a přiřadili bych to k takovým dílům jako je V pravé poledne. Někteří kritizují délku a předvídavost snímku,ale někdo tady trefně poznamenal, že si to tenkrát mohl Wyler dovolit a já nemohu než souhlasit. To není film typu Divoká banda, kde vám krev bude stříkat do obýváku, když nedáte na bednu igelit, ale chce to udělat si pohodu, dát si čas, otevřít Johnyho Wolkera a tuhle mňamku vychutnat se vším všudy. A Janičce to tady moc sekne. Nebudete litovat.

Divoké historky (2014)

Tohle bylo fak(t) cítit člověčinou. Ono to totiž někdy v životě takhle chodí. A protože je to ze života,tak je to taky občas předvídatelné ( ...všechno už přece někdo někdy řekl nebo udělal) . Má to šťávu,spád,umí to zaujmout a pochybuji,že místní chytrolíni to tak opačně cítili přímo při konzumaci.Né,to se jim pak rozleželo. Připadá mi to,že skoro každy chce mít za každou cenu svůj přísný názor a leckdy si i uplivnout (pozor na kalhoty, když fouká vítr) a provokovat.To nemusí,protože pěkně provokativní je film sám a těmi vyvolanými zdejšími písmozvratky splnil určitě svůj účel. Jděte se na to podívat.

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Přání smrti v bílém hávu severské zimy. Skarsgärd má svoje kvality a ani tady jako zametač sněhu nic nezkazil. Koukatelný thriler na dlouhé zimní večery k lahvince finské vodky.

Andělská tvář (2001) odpad!

Absolutní tragédie! Zbytečně zdlouhavé,zbytečně nákladné,zbytečně mnoho herců atd.Ovšem nejtragičtější byl Pomeje.Divim se,že mu to někdo neřekl. Ale ty finanční problémy,které si tím nadrobil byly až moc velká facka za to neumění.Herecké i podnikatelské.

Žena za pultem (1977) (seriál)

Komunisty nemohu ani cítit,ale dnešní české seriály svými scénáři a hereckými výkony nesahaji "Ženě" ani po kotníky.A zkreslování reality je v nich také dost.

Shane (1953)

Shane není pro každého.Kdo hledá bezduchou akcňi střílečku bude zklamán uz jenom tím,ze dej je snímán pohleďem malého kluka,který si teprve utváří názor na život a lidi kolem.A právě pohledem na život,který se snaží ukázat v jeho reálu - drsnosti a tvrdosti,asi se tak tenkrát opravdu žilo, film boduje. Pro mne nezapomenutelný Alan Ladd. Doporučuji.