• Western

Strašáci (1971)

Sam Peckinpah ve své vrcholné formě, vynikající herecké výkony,skvěle gradující scénář,drsné,ale i lidské,prostě vynikající.Nenechte si ujít..

Sezóna zabíjení (2013) odpad!

Kdyz stavitel postavi dum, ktery spadne, kdyz delnik vyrobi zmetek, ktery nefunguje, kdyz kuchar uvari jidlo , ktere se nedá jíst, tak to vsichni odskáčou. Když režisér natočí podprůměrný film s nadprůměrnými herci, tak co? Travolta byl od zacatku nepresvedcivy mstitel a sedmdesatilety Niro nepřesvědčivě splhal po horach s cerstvou dirou v noze jako kamzik. Ztrátu krve, obvazy a dalsi skutecnosti, ktere činí cloveka smrtelnym tento fim neřeší. Toto by jim nesežrali ani kluci z pomocný. Promrhaný potenciál, možnà hezká příroda, ale jinak absolutní filmový "zmetek".

Markýz de Bois-Doré (1976) (seriál)

Romantika starych casu! Byli jsme mladi a moc se nam to libilo! Francouzsti kavaliri, krasne zeny, skvela vyprava a romantika slechtickych hradu..... krasne vzpominky, klidne bych se podival znovu.

Fargo (1996)

Podobenství o tom, že se někdy zlo vrátí k tomu, kdo ho rozjel. A samozřejmě to je ze života. Vynikající snímek osvědčené dvojice s neméně vynikajícími herci.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Nádherný film o lidském zoufalství a nakonec i o vzájemném lidském pochopení.... Naprosto nepřekonatelná Fran, které zdatně sekundují Harrelson a Rockwell. Skvělý námět, skvělý scénář a skvělí herci. Byl jsem nadšen! Doporučuji.

Wind River (2017)

Jeden z nejlepších filmů ve své kategorii poslední doby. Velmi povedené, uvěřitelné a s absencí přehánět lidské schopnosti jak je dnes u tohoto žánru béžné. Film má spád, akci i určité varovné poselství a trochu indiánské filosofie. Výrazné charaktery, skvělá kamera,svižná režie. Jediná kritika k hlavní představitelce : škoda, že místo subtilní Olsenové nepostavili nekoho typově Francis Mc.Dormandová. Bylo by to dokonalé.

Legenda o Benu Hallovi (2017)

Australáci si dali docela práci a vyšlo to. Perfektní herecké výkony dominují tomuto filmu. Samozřejmě s westernovými scénáři se moc dělat nedá,ale já jsem se bavil a délka mi vůbec nevadila, možná bylo trochu přes čáru, jak se hlavní hrdina fixoval na synka,no nevím..... Ale kdo má rád realističtější westerny bude určitě spokojen. A pro ty rejpaly: zkuste trefit revolverem z roku 1860 na třicet metrů. Uvidíte, že to není vůbec snadné, navíc podmíněné tím, že si patrony vyráběli psanci sami. Kdo ví něco o střílení,nebude překvapen. Spíš mile. Doporučuji

Štěstí (2005)

Tri hvezdy za herecke vykony. Ovsem jinak je to nejcistsi koncentrovana deprese. PS: chudoba cti netratí....

Největší případ komisaře Maigreta (1966)

Šarmantní Heinz Rühman v ojedinělé roli komisaře Maigreta předvádí herecký výkon s německou precizností  i noblesou. Myslim, že ho daboval Zdeněk Kampf. A nejlepší scéna, když přijde do nočního podniku a objednává si pivo. “ Pivo, pane, bohužel, nevedeme.  Rühman: “tak udělejte výjimku!” A za chvíli popíjí právě pivo.