• Western

3:10 Vlak do Yumy (1957)

Western z dob, kdy i zlosynové měli svoji čest...Jedna z nejlepších Fordových rolí.

Jízda vysočinou (1962)

Westerny mam moc rad a tenhle patri mezi moje oblibene. Jsou v nem totiz veci ze zivota a to prave zdviha Peckinpaha do vysin, kam patri. Takove to obraceni "Ferdyse Pistory" na konci je zrovna ze zivota , sam jsem to jednou zazil, ackoli bych se s tim asi nemel chlubit...

Svatby pana Voka (1970)

Podle mne i pres slabsi scenar jedna z nejpovedenejsich komedii normalizace. Hlasky Kopeckeho nemaji chybu a Walda s tou lehce filozoficky-erotickou pisni take ne: .... a rozepněte pás, než umíráček v kostele zavolá si nás ....

Drsná Planina (1979)

Vzhledem k dobe, kdy vznikal, se jedna o povedeny a dobre obsazený film. Ta doprovodná hudba mě medí a vždycky, když jí slyším, tak mám husí kůži. Je to pocta lidem, co hlídali hranici, šlo jim o kejhák a tak to tenkrat proste bylo.

Nikdys nebyl (2017)

Jedním slovem "podivný" film. Jaksi nedotažený, nemluvný hrdina, nevysvětlitelné sekvence z minulosti, Přišlo mi to jako nějaká zaražená hysterie. Divný.

Zlatovláska (1973) (TV film)

Tak to má být! Zlo je zlo, dobro je dobro, děti v tom nemají guláš. Písničky berou za srdíčko, prostě povedené dílko.

Řezník (1970)

Hezká hudba,skvělá kamera a dobří herci. Takhle decentně natočit kriminálku dovedl jenom Chabrol. To je režisér pro labužníky!

Dobrodružství Arséna Lupina (1971) (seriál)

Já dobře vím, že nehřeším,když představou se potěším, že ......zpívala Hana Talpová ústřední melodii tohoto typicky francouzskeho dílka se šaramantním, noblesně přidrzlým a poněkud ironizujícím Lupinem - Descrieresem. Velmi uspokojivý seriál, který by nezapadl ani dnes.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Malý usměvavý Tomík zde nasadí zavilý výraz a hned je z něho vysoký ramenatý blonďák, ala Saša Barkerů. Skvělý! Filmaři si dovolí překroutit zásadní postulát předlohy, jen proto, že je někdo slavný. Takže pro mě nekoukatelné, přitažené za vlasy, to jako kdyby Bourna hral Woody Allen, jděte do háje....

Bába z ledu (2017)

Poněkud překvapivé a extrémní "Páté kolo u vozu" v roce 2018 jako z éry italskeho neorealizmu. Neříkám ale, že je to špatné, ať si to každý posoudí sám.