• Western

Return to Warbow (1958)

Nejhorší western, co jsem kdy viděl. Tragický scénář i herecké výkony. Korunu tomu daly ty papírové kameny v tom dole....

Téměř dokonalý zločin (2000)

Nejlepší film ve své kategorii,plejáda kvalitních herců, smysl pro gradaci napětí, slušný scénář a režie super.

Zvrácenost strachu (2020)

Překvapivě dobrě a až na počítačového vlka poměrně uvěřitelné, což tomu dodává šťávu. Taky trochu o podobenstvi: člověk člověku vlkem...Správná gradace příběhu s citem pro napětí vás dostane. A závěr? Posuďte sami ..

Nepřátelé (2017)

Američané se ve filmu vypořádávají po svém s komplexem z genocidy původních obyvatel. Ale ku podivu docela dobře i když samozřejmě pateticky , což mi asi nejvíc přišlo u podání ruky náčelníkovi od hlavního představitele, tak trochu Obrácení Ferdyše Pištory a díra v logické vyváženosti příběhu..Scénář oplývá úspornými dialogy, významnými pohledy, stisky rukou, dojde i na slzy a na všelijaká přiznávání viny a nezbytný happy end. Prostě americky efektní! Slušné herecké výkony, postavy téměř uvěřitelné. Pěkná kamera podtrhuje nádhernou krajinu. Ocenil jsem kvalitní zvukovou stránku. Doporučuji.

Pan Vok odchází (1979)

Pan Růžek byl bezesporu excelentní herec, ale s toto slátaninou, ubohým scénářem a vše podtržené mdlou režií, nešlo vpravdě nic udělat. Domnívám se, že proto nehrál Kopecký...

Nelítostný souboj (1975)

Neprekonatelny Lino, kterej snad byl v minulém životě policajt. Hraje velmi presvedcive, ale hlavne ty svoje policajtsky role dokazal polidštit, ale bez karikatury, na rozdil treba od Belmonda.Dobre mu sekunduje Páťa, a tak tvori bezva tandem. Jo toho je moc velka skoda, ze to zabalil tak brzy, byl to skvely herec.

Milada (2017)

Tento pribeh by si zaslouzil jiny rozmer, jine herce, možná zkuseneho rezisera, lepsi scenar, ale hlavne jiný střih. Osoby mohly byt predstaveny popiskem pro lepsi pocatecni orientaci. Kdyby např. Jaškow nebyl vyholeny, nepoznal bych v nem Jana M. Takový TOMAN /s vynikajícím Macháčkem/ mi vychazi nepopiratelne lepsi, akcnejsi i citlivejsi. Velka skoda. Zklamani z ceskych hercu. Geislerová svou roli absolutne nepochopila, jeji kandrdasovsky zpusob hrani pusobi trapne, Dulava / jak v němém filmu / se jen dramaticky šklebil přes ty příšerný brejle a tak meritko snesli pouze Jitka Smutná a Javorsky. Gottwald byl neverohodny i s flaškou a jako vyrezany z tvrdeho dreva, ti dva umasteni estebaci absurdní a smesni. Cizinci hrali velmi dobre, ale chybelo mi vic citovosti, vrelosti i napetí a gradace. Skoda promarnene sance, tema je to obrovské!

Togo (2019)

Hrozný, klišácký, předvídatelný, vykradený z jiných atd.

Žaluji! (2019)

Polanskeho mam rad a viditelne opet nezklamal. Za skvele vyliceni armadni subordinace a aktuálnost filmu pet hvezd.

Den Šakala (1973)

Absolutne nejlepsi film ve sve kategorii a jeste dlouho povede pomyslny zebricek, protoze je nadcasovy. Dobre vybrani herci, gradace, napeti a na rozdil od dnesnich podobnych - uveritelne, coz povazuji za velmi dulezite. Uzasne herecke vykony, mne se ale nejvic libil Michael Londsdale, jeho nenapadny, zkuseny a pracovity kriminalista nemel chybu!