• Western

Den Šakala (1973)

Absolutne nejlepsi film ve sve kategorii a jeste dlouho povede pomyslny zebricek, protoze je nadcasovy. Dobre vybrani herci, gradace, napeti a na rozdil od dnesnich podobnych - uveritelne, coz povazuji za velmi dulezite. Uzasne herecke vykony, mne se ale nejvic libil Michael Londsdale, jeho nenapadny, zkuseny a pracovity kriminalista nemel chybu!

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Ano, indiánský Meresjev, který zvládne šití bez sepse a bez penicilínu,nikdy nenastydne, nepodchladí se a nenachladí se, téměř nejí, neutopí se, přežije napadení medvědem a indiány, popálí se na krku, ale bradka mu nechytne, no prostě gerój - superman, ironman atd. "Pshaw," jak říkal pohrdavě Sam Hawkins, "to je k neuvěření hloupoučká pohádka, jestli se nemýlím, hi-hi." Sice skvělá kamera a exteriery, krásná příroda, akce, ale to je tak všechno. Jo ještě ty naturalistickě řežby, hodný medvěd blb, ale i jinak ovšem naprosto blbé a neuvěřitelné, samozřejmě Tchaj- wan, Hongkong a Usa.

Němá barikáda (1949)

Pan Vávra byl perfekcionista, ale ta vězenkyně z koncentráku mu moc nevyšla. Ještě bych mu odpustil, že překypovala zdravím a silou..., ale ty bujné kadeře, to by v žádném lágru neměla...A kulka se zastavila v chlebu, leda tak od vzduchovky...Holt v každé době se dělaly kraviny..

Ten den přijde (2016)

Videl jsem nekolik filmu s podobnym tematem. Tento film je excelentni! Naprosto vyvazeny, drsny, žalující, citlivy, smutny, varujici a gradujici. Zaverecna scena, kdy chlapci postupne zvedaji ruce, je obrovsky silna! Dobry scenar, vynikajici herecke vykony, skvele vybrane typy, zejmena reditel a ti dva kluci brachove. Oslava sily zivota, víry a vytrvalosti cloveka. Koncert! Ovsem po zhlednuti jsem musel na panáka..

Labyrint smrti (2006) odpad!

Naprostá sračka. Vydržel jsem to cca 20 minut jenom díky prdelce Lucky Jimenéz.

Složka 64 (2018)

Absolutně nejlepší z řady, vynikající scénář, zvuk, a ta hudba!

Hlavní podezřelý: Poslední případ (2006) (TV film)

Jako expolicajt musim uznat, ze to bylo dobry! Popravde nesnasim filmy, kde je policista zenska a navic sefova. Zejmena u vysetrovani vrazd je to blbost. Výjimky jsou zensky s koulema, ale ty jsou vetsinou hnusny a rostou jim vousy. Helenka je ale vynikajici herecka, a byla to hezka holka, takze to sfoukla skvele, az me nekdy iritovala temi svymi zpusoby. Za me jednoznacne nejlepsi prvni a posledni dil. Verte, ze nekdy se to musi prechlastat, protoze ta prace je dost na bednu. Mrtvé děti nebo mlady holky to je nejvetsi hruza, ale zvyknete si. Nicmene si to v sobe nesete az do smrti. Povedeny serial.

O moravské zemi (1977)

Krásně nám ten herec-hrdina politicky vyzrál: od Rodáků přes Ucho, až sem. No, jo. Každý nechtěl do kotelny nebo do dolů. Znám to dobře, protože jako kluk jsem to doma zažil s vlastním tátou..