• Western

Babička (1971) (TV film)

Nejsem odpurce knihy a Moskalyka mam rad, ale tohle je kýč a patos v socialistickem ošoupaném baloňáku ala Colombo. To videt Božka, tak jí jebne, tohle přeslazené drámo by určitě nechtěla! Je to jak z ruskych filmu sedesatych let, ty zpomalene sceny, bílé břízy, vidláci vymydleni a vyšňořeni jak v Raindlovych nemeckych indiankach, kycovity pohled na starocesky rustikal, vsichni jak loutky, no děs.

Hlupák (2014)

Syrové,surové,drsné,bez příkras. Boj dobra se zlem podle Jurije Bykova. Boj člověka s byrokracií a korupcí v zemi, kde dnes znamená zítra a neskutečný pohled na to, v jak otřesných podmínkách žijí ruští lidé. Ruská mentalita, vztah k realitě, myšlení, chlastání, vztah k ženám a ke slabým, k autoritám i k sobě samým. Jestli tu nekdo pise, ze se mu nelibily herecke vykony, tak nepochopil, ze takhle se oni chovaji a žijí. Otřesné, varující. Jako že tihle by mohli vládnout části světa? Nepředstavitelné.....

Údolí krásných žab (1973)

Pro mě povedený snímek, ale hlavně nádherná nostalgie jako bývalého účastníka a později i vedoucího na táboře.Dodnes /dvacetidenní/nezapomenutelné zážitky,pevná přátelství,táborové lásky, spaní ve stanu, táboráky, noční hlídka a bojovky,denní pochody. Moc velká porce pohody!

Protektor (2009)

Skvělý Daniel a Plodková, povedená "dusná" atmosféra, protektorátu, spád, dobré nápady /třeba kola na začátku, symbolizující úprk života i útěk z té hrozné doby/, prostě povedený film navazující na podobné protektorátní filmy z šedesátých let. Doporučuji.

Pokus o vraždu (1973)

V tomto filmu jakoby se odrazila zrovna probíhající šedá léta nermalizace: ano, pan Hégr hraje dobře, Slávka Budínová stále stejně, dialogy jsou nuda, je to bez jiskry a bez nápadu. Nelíbilo.

Fantastická cesta (1966)

Pustili nám to v jídelně na pionýráku Suchý kámen n.p. Okula Nýrsko v létě 1969 a my, čtrnáctiletí puberťáci, jsme byli nadšení a do rána jsme nemohli usnout! Napínavý děj, krásná a sexy Welchová, úlisný Pleaseance, ale hlavně to bylo jedno z prvních sci-fi, které jsem viděl. Výborný nápad-námět a celkově slušně zpracované, zejména zvláštní efekty, pamutuji se např. na to, jak se bílé krvinky na někoho přilepily, docela nervák.... no prostě správňácký, mluvou věku a doby. Dnes už by to asi neobstálo, ale myslím, že film byl na svoji dobu dost dobrý a byl i inspirací pro další sci-fi filmy v pozdějších časech. Doporučuji!

Byl jednou jeden polda (1995)

Takovy film u nas urcite chybel a i kdyz to tady vetsina pokrytecky kritizuje,tak byli prilepeny u bedny,kdyz to davali prvne. Dnes uz je to ,pravda, trochu okoukane,ale svoje misto to ma. Mozna tomu rozumějí jen poldove nebo byvalí poldove.Ale to staci!

Čingischán (1965)

Jako puberťák jsem to viděl hned 2x za sebou v jednom týdnu a byl jsem nadšen. Hned úvodní scenou, kdy koně trhají člověka na čtyři kusy....pak krásnými polonahými asiatkami v bazénu atd. Kdyz jsem to videl po 40ti letech byl jsem zděšen! Výrobci se ani nenamáhali Robertu Morleyovi udělat šikmé oči! Hrůza. Nicméně točilo se ve stejných exteriérech v Jugoslavii jako ve Vinetuovi. Nuget-sill jsem okamžitě poznal. Za přírodu a krásné ženy 2*. Jinak je to dnes film pro deti.

Operace Leontýna aneb Nesluší se zacházet s božími dětmi jako s divokými kachnami (1968)

Já nevím, ale tenkrát jsem to viděl v kině Bořislavka a jako puberťákovi se mi to moc líbilo. Hlavně Maruška a ten její zadeček! Ostatní herci epesní, klasicky elegantní Frantíci od babičky až po posledního zločince, prostě sladká Francie, Že to bylo blboučké, vím až dnes. Jenže v tehdejší konkurenci Rumunských, Bulharských a Sovětských filmů by to byla vždycky bomba. Jasně!

Anna Nicole (2013) (TV film)

Naprosto zbytecny film.