• Fantasy

Pán prstenů: Prsteny moci - Série 1 (2022) (série)

Jak už jsem psal u prvních dvou dílů,moje konečná recenze a dojmy z první řady sou tu. Začnu negativy, přijde mi že tvůrci pořád neví čím chtějí být, mají tu kupu špatných dialogů, vyobrazení postav a kupu hloupostí,mnohdy i najasností u kupu předvídatelnosti,ALE mají můj obdiv za , tím se dostávám k pozitivům, skvělému vizuálu,tam jsou ty prachy vidět,dále skvělé vyobrazení trpaslíků ,a našpikované atmosféry, protože 8 díl mě odrovnal a já se díky tomu těším víc na 2 sérii, jasně Galadriel mi vadí fakt hodně je strašně nesympatická,ale v té 8 ep. byla v poho, je toho tolik tak 50 na 50,ale bohužel musím dát první sérii 6.5/10,ale jsem fakt zvědavý a fakt se těším co bude dál..One Ring to rule them all.

Zelená míle (1999)

Kleju se za to že jsem to tak dlouho odkládal, protože Zelená milé je tak naprosto skvělý film , který jsem si okamžitě zamiloval, skvělé výkony, atmosféra, napětí,na konci jsem cítil i smutek, protože ano celý film jsem hodně prožíval a to myslím byl i účel celého filmu prožívat to,já nemůžu dát jinak než plný počet, všichni účinkující to předvedli skvěle..10/10

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička (2022) (seriál)

Tak jsem to z utrpení dokouknal do konce, protože to co nám MCU nadělilo v podobě téhle ptákoviny s debilním scénářem,cgi,zápletkou a vlastně úplně vším. Jestli se pokoušeli o vtipnou komedii tak se hodně netrefili,nejen že jsem e nezasmál protože humor byl vyloženě o ničem,sakra to jsem měl MCU fakt rád ale tímhle si to vážně posrali..2/10

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

Tak je to tady..noo začnu aspoň pozitivem, protože se snažím vždy najít to dobré. Vizuální stránka je parádní opravdu krásné lokace,dále hudba se mi zamlouvá, zvlášť ve druhém díle, dále mi vůbec nevadí to pomalé tempo,vše se musí postupně představit a zcela jistě budovat kousíček po kousíčku což je taky velké plus a to kvituji. A teď bohužel ty negativa..ach jo proč proč to všechno jinak působí jako jeden velký vtip..elfské zbroje vypadají jako z alobalu, elfové až na pár výjimek vůbec ale vůbec nevypadají jako elfové , proč mám pocit že tvůrci absolutně neví co dělají, hlavně představitelé Elronda a Galadriel těm to už vůbec nevěřím, možná trochu Elrond toho jsem ve druhém díle trochu poznával (ale jen trochu) mimochodem trpaslíci a princ Durin IV ví jak si ukrást všechnu pozornost pro sebe. No a Galadriel? Nejen že vypadá jako nějaká Gondorska rytířka ale proč je ta postava pak plocha tak nezajímavá a tak neGaladrielská , jasně je to teprve druhý věk,ale prostě Galadriel není takováhle válečnice!,ale nechápete špatně já nic neočekával, čekal jsem že to bude daleko mnohem horší, mám za sebou teprve první dva díly takže uvidím jak to půjde dál, (nejsem rasista,a na černé elfy a trpaslíky jsem si nějak zvykl a neřešil jsem to,ale prostě tam nemají co dělat) první díl 6/10 s druhý díl 7/10

Rod Draka - Potomci draka (2022) (epizoda)

Hodnotím zatím první dvě epizody, takže jak bude 1série u konce hodnocení změním, Jak bych začal prequel epického seriálu Hry o trůny se dle mého opravdu vydařil, jelikož jsem viděl celou hru o trůny teprve před 2lety za pouhých 6 dní mám to ještě hodně v paměti a Rod draka mi dalo přesně to co jsem měl na hře o trůny tak rád, pomalejší tempo, intriky, zajímavé postavy, cit k dobré filmařině, samozřejmě je to teprve na začátku,ale jsem rád že to je tak jak to je . Když jen postavy sedí vedou konverzace,diskutuje se soustředí se to na postavy atmosféru, děj se pomalu buduje,a jelikož nás má čekat něco opravdu velkolepého já se těším na každý díl víc a víc.  V druhém díle už se pomalu začíná ukazovat kdo je kdo a kdo bude asi tahat za nitky . Kostky jsou vrženy  a čas ukáže jak nakonec dopadne takhle velkolepá podívavá světa jménem Západozemí.. baví mě to a za první 2 díly 8/10.                 Je to jako Hra o Trůny v nejlepších letech. A já jsem rád protože mi Rod draka dál přesně to co jsem si na tomto fiktivním světě zamiloval

Predátor: Kořist (2022)

Rozhodně velké překvapení roku, už jsem nedoufal ale já dostal konečně pořádného Predátora jak se patří. Prey si na nic nehraje ví čím má být a hlavně dělá to pořádně,svižné tempo ikdyž jsem rád že byl začátek pomalejší,dále skvělé budování atmosféry, predátor je surový a nebere si servítky, mínus asi jediné některá zvířata a jejich CGI nepůsobí dost reálně,ale vlastně to je fuk já jsem dostal přesně to co jsem chtěl a jsem moc spokojen,po Evoluci konečně Real matherfucking Predator, A KDYŽ MŮŽE KRVÁCET MŮŽE I UMŘÍT.  8,5/10

Thor: Láska jako hrom (2022)

Ach jo.. tak už 4 Thor je zamnou. A můžu říct že jsem spíše zklamán,co pochvalím je v prvé řadě soundtrack,hity od Guns N Roses jsou parádní, dále vzhled a i celkově Gorr který je démonický a dá se chápat jeho motivace proč dělá to co dělá,dostalo se mu i krásného vykoupení.Dále Jane byla mi malinko sympatičtější než v prvních dvou dílech. A teď to špatné..V hodně scén bylo až rušivé koukat na ty špatně nedodělaně hnusné efekty   SPOILERY.    Zeuz???!! proč z něj udělali takového nesmyslného panáka,nebo bál jsem se že udělají u Gorra že se bude mluvit jak zabíjí bohy,a přitom je vidět že zabil jen jednoho??jako vážně pak mu moc nejde věřit to jeho poslání,ano asi se hodně stříhalo protože Disney..a pak humor ten tu fakt nefunguje, až otresně rušivý, trapný a hodně hloupý ano pár krát jsem se pousmál ale fakt jen párkrát,je to škoda nečekal jsem nic a vlastně nic jsem nedostal, protože je to takový nemastná duha,ale na konec potěšily 3 camea které jsem nečekal..Ale jsem zvědaví na další díl protože chci vidět bitku mezi Thorem a Herculem, celkově ale Marvel poslední dobou dosti upadá..   4/10

Obi-Wan Kenobi (2022) (seriál)

Tak je to u konce..v první řadě řeknu že jsem se těšil hodně,ale nedostal jsem úplně všechno tak jak jsem si přál ale na jednu stranu lepší než nic. Ewan McGregor je pořád sympaťák a roli Obi-Wana si užívá,dále Vader je démonický a scény s ním byli supr,ale je škoda nenaplněného  potenciálu.  Slabých 7/10

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Tak je to zamnou,a já musím říct že po Zániku říše jsem spokojenější. Jasně kdovíjaká pecka to není, první polovina filmu byla taková nemastná neslané, CGI mnohdy vypadalo nedodělaně  a bylo to no takové nijaké ALE  druhá polovina filmu jednoznačně parádní, atmosféra jako když jsme viděl poprvé první Jurský park, dále původní trio z jurského parku které to táhlo, jasně CGI bitka dinosaurů byla úsměvná,ale kde jinde na velkém plátně uvidíte dinosaury když je tu teď samý Marvel.. takže jo krásných 6/10

Bod varu (2021)

8,5/10. Boiling point si mě získal už jen tím že je to z restauračního potažmo hlavně kuchařského prostředí a krásně ukazuje jak je tahle práce náročná,z vlastní zkušenosti vím moc dobře jaký stres se na kuchaře válí když je moc objednávek a musí se připravit hodně jídel.Takže je to krásně vytažené přímo z reality a já jen chválím že tu máme konečně taky něco jiného s originálního než jen kupa komiksových filmů.Ale hlavní velké plus je ta KAMERA! celé na jeden záběr,paráda.