• Fantasy

Království Planeta opic (2024)

Musím říct že na novou planetu opic jsem se hodně těšil, protože Caesarovu trilogii mám hodně rád. A můžu s klidným svědomím říct že Království je důstojný nástupce, vizuál je překrásný. Na zarostlá města,krajinu se dívá na velkém plátně opravdu hezky,opice též vypadají skvěle,dost se mi líbila i hudba ,měl jsem pocit že jsem i slyšel prvky z původní planety opic. Co mě ale hodně překvapilo byla úvodní scéna která to krásné propojila s minulým dílem. Co ale beru jako mínus je závěrečná třetina a záporák který je opravdu trochu slabší slabší,ale je to tím že neměl tolik prostoru,ikdyž v něčem měl pravdu a byl i děsivý..lidem se nedá věřílit. Určitě se těším na další díl. 8/10

Nabídka (2022) (seriál)

Kmotra celkově a vzásadě trilogii miluju, považuji to opravdu právem jako jeden z nejlepších filmů,a rád jsem byl svědkem toho vidět jak to tehdy bylo když se první díl natáčel, znát všechny okolnosti kolem toho, prostě paráda..

Šógun (2024) (seriál)

Jsem až překvapen že Šógun je bravurní seriálovou bonbon letošního roku. Japonskou kulturu miluju a od první chvíle jsem tento počin očekával,a teď po skončení můžu říct že to klaplo a já dostal skvěle odpracovaný příběh plný intrik, krásného Japonska a skvěle napsaných dialogů kdy ten kdo opravdu naslouchá pochopí. Jednu hvězdu dávám dolů za zabití Mariko ikdyž to bylo důkladně odůvodněno 9/10

Krotitelé duchů: Říše ledu (2024)

Joo jsou to prostě stáří dobří krotitelé,po vydařeném Afterlife tu máme Ríši ledu a ikdyž už to nemá takové grády a tah na branku ,tak pořád můžu říct že jsme se s bráchou dobře bavili,takže lepších 6,5 (možná 7) z 10 uvidím až mrknu znova☺️

Ahsoka - Část 6: Daleko, předaleko (2023) (epizoda)

Tak se nám ukázala nová galaxie,a opravdu to tak působí měl jsem pocit jako bych byl v úplně jiném filmu/seriálu jako by jsem nekoukal na star wars a přitom jsem koukal. Baylan Skoll je víc a víc propracovaná postava s začínám tušit že otočí stranu,opravdu krásná epizoda, chci víc.. 8/10

Vocasy na tripu (2023)

Příšerně šílený,ulitlý,fakt  ujetý a fakt praštěný , ale zároveň poučný, smutný a zábavný,jo je to blbina,ale ono i takové filmy dokáží zabavit a jsou jednou za čas potřeba.. 7/10

Oppenheimer (2023)

Pokouším si srovnat myšlenky,ale wow mám husí kůži ještě teď hodinu po zhlédnutí. Oppenheimer je vskutku sakra počin, scéna kdy zkouší bombu a na 5 minut je jen prosté ticho s vy sleduje jen ten výbuch a po 5 minutách se najednou pustí zvuk mi nahnal takovou husí kůži, zděšení a radost v jednom. Pan Nolan natočil opravdu dechberoucí snímek s naprosto geniální hudbou skvělým obsazením, dramatičností a genialitou, smekám, poslední hodina? bravurní výkony,ale co to kecám bravurní výkony byly po celou dobu...9/10

Transformers: Probuzení monster (2023)

Popravdě není to vůbec zlé,má to rychlé tempo není přepatlaně debilní viz POSLEDNÍ RYTÍŘ,já se bavil,má to sice mouchy,ale já můžu s klidným svědomím říct lepších 6/10

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

James Mangold je veliký fanoušek Indyho jako já a je to vidět, poslední Indyho dobrodružství  je mým splněným snem,a já konečně viděl mého oblíbeného hrdinu na velkém plátně,22 let čekání než jsem to mohl vidět,ano je to velká nostalgie,sice to skřípe,ale zahřeje to u srdíčka,děkuju 7,5/10

Tajná invaze - Zmrtvýchvstání (2023) (epizoda)

Se třetímy Strážci, a třetím Deadpoolem  je právě Tajná invaze poslední projekt od Marvelu na který jsem se těšil a věděl jsem že se podívám,a jak dopadl první díl?  KONEČNĚ, KONEČNĚ Marvel vydal od Winter Soldiera něco co je přízemní,,uvěřitelné,, napínavé, temné.  Jsem rád že to  po první epizodě opravdu má ten nádech poctivého krimi thrilleru a jen doufám že takhle to půjde dál prozatím 7,5/10