Hrdinové (2006) (seriál)

Relaxačný seriál, ktorý opäť replikuje mnohé podobné diela. Dá sa na to pozerať a rozhodne zaujme, nie je to ale nič výnimočné, jediné, čo sa mi z tohto seriálu najviac páčilo, okrem teda Kristen Bell a Hayden Panettiere, bola dvojica Hiro a Ando, s nimi boli najlepšie scény, tí ma vždy pobavili, najmä tá spojitosť s komiksom - vidieť, že asi každú postavu písal iný scenárista.

Honba za UFO (2012) (pořad)

WTF? Tak namiesto kvalitného dokumentu úplná chobotina. Vtipná bola druhá epizóda, kde mal jeden týpek údajne pozostatky z vesmírnej lode, ktorá havarovala v Roswelli, ani jedného z nich nenapadlo ich zanalyzovať. Niektoré výpovede či dôkazy boli rozhodne zaujímavé, ale celé to ich "supermoderné" vyšetrovanie vyznelo trápne ako adaptácia na Teletubbies. To chodenie v noci po kopcoch a lúkach som akosi nepochopil, najmä keď si svietia baterkami a sú ako päsť na oko, a ktomu tie ich "super" kamery, keď som videl tie nočné zábery protagonistov, napadla mi scéna zo Scary Movie so sopľom v nose :D Ak chce niekto riadne skúmať nejaké lietajúce telesá, tak sa musí patrične pripraviť - série vysokorýchlostných kamier na rôzných miestach a do všetkých smerov, vrátane podporných filtrov pre rôzne energetické a frekvenčné pásma a nechať oblasť sledovať nie pár hodín ale celé mesiace alebo roky. Nikdy som akosi nepochopil prístup všetkých tých ufológov, ich komentáre skoro vždy končia frázou "čo keby, čo ak" - načo dohady?! Ak niekde je údajná aktivita UFO, tak ju budem predsa pravidelne sledovať! V dnešnej dobe moderných kamier, dronov a komunikačných prostriedkov to nie je žiadny problém ani pre amatérov.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Bez pochýb asi najlepšie vizuálne spracovaný film tohto žánru a výborná hudba k tomu. Ani neviem či nejaký iný film, ktorý sa odohráva v podobných podmienkach, má aspoň rovnakú kvalitu ako tento a to všetko pri všetkých tých dnešných super-truper CGI efektoch. Takto nejako by mohla vyzerať filmová adaptácia kultovej video hry Call of Duty 4 ;)

Vortex (2001)

Dobrý filmík so zaujímavým námetom, len škoda toho garážového prevedenia a krátkej metráže, chcelo by to určite kvalitný celovečerný remake. Oplatí sa pozrieť.

Síla odvahy (2008)

Pekný film, dobre natočený a obsadený. Sophie Marceau už nie je tá kráska ako zo Statočného srdca, ale táto úloha jej sadla dobre - charakterovo i vizuálne. Marie Gillain je z danej party najkrajšia, ženská ikona, tu je však asi aj naposledy pekná.

Robin Hood (2010)

Jeden veľký kŕč, tuctový hollywoodsky odliatok. Robin Hood má zatiaľ iba dve kvalitné spracovania, seriálové s Michaelom Praedom a filmové s Kevinom Kostnerom. Amen. Videné 2012.

Sám doma a bohatý (1994)

Dobrá komédia na poobedie, oddychovka, vtipné, svižné, na máloktoré podobné komédie sa dá pozerať aj viackrát, na túto sa ale dá. So slovenským dabingom lahôdka, stará dobrá klasika od štúdií PODIUM, réžia Štefan Mandžár.

Kramerová versus Kramer (1979)

Málokedy sa stáva, že filmová verzia je takmer dokonalá ako samotná knižná predloha, ktorá bola svetovým bestsellerom a ešte k tomu je to aj americký film. Tento film patrí medzi úzku skupinu americkej produkcie, ktorá dokazuje, že aj Amíci vedia občas točiť kvalitné dramatické tituly. Slovenský dabing k tomuto dielu rovnako patrí medzi zlatú dabingovú klasiku, v hlavných úlohách Boris Farkaš a Zdena Studénková.

Interview s Fidelom (2009) (TV film)

Som ani nevedel, že je to slovenský dokument, myslel som si, že redaktorka je Španielka alebo tak nejak, no pekná exotická Slovenka, škoda, že viaceré takto nevyzerajú, teda s takým južanským espritom :D Ísť robiť biznis na Kubu sa fakt asi oplatí, Európania tam musia byť králi, najmä stavebníci, keďže vo veľkom sa opravuje a stavia. Najprv som si myslel, že to bola chyba v preklade, ale keďže je to slovenský dokument, tak autorka neviem kde stratila rozum - odkedy sa nafta ťaží?

Green Lantern (2011)

Prútik si vyberá svojho majiteľa.. Ničím výnimočné, občas vtipné scénky, aj 3* sú veľa. Arogantní super-inteligentí ufóni, ktorí "chránia" vesmír, je im osud Zeme ľahostajný, vraj preto, že sme primladí - no to je teda argument. Videné v 2012.