Krotitelé duchů (2016)

(99/2016) / Pôvodných krotiteľov registrujem veľmi zbežne, takže som na nových nemal moc veľké nároky, bohužial ani v tomto nastavení nemá tento film moc čo ponúknuť. Ono v hrubých rysoch by to mohlo fungovať, len každý aspekt filmu je dosť nedotiahnutý. Vtipné to len chce byť, ale dobrých hlášok je minimum, slabučká postava zabila potenciál Hemswortha a tá bloncka ma vyslovene srala. Ďalej nám tu zostáva už len rozháraný príbeh a duchovia teda tiež mohli byť invečnejší. Opäť raz sa ukazuje ako známy merchandise zabíja režísérsko herecký potenciál. Feig už natočil pár keď nie perfektných, ale aspoň osobitých komédií (Bridesmaids predovšetkým), v Ghostbusters už ale ide len o povinnú jazdu. (4/10)

Doba ledová: Mamutí drcnutí (2016)

(98/2016) / Ice Age už fakt neni animák na ktorý by čakali davy a aj konkurencia od jednotky zásadne narástla. Zábava pri poslednom diely je v zásade už iba o pár podarených vtípkoch, čakať nejaký väčší filmový zážitok je zbytočné. Najzábavnejšia postavićka jednoznačne Buck a dosť som sa zabavil na Neil deBuck Weasel (Neil deGrasse Tyson:). (5/10)

A pobežím až na kraj sveta (1979)

(97/2016) / Sila vidieť ako dokázali "soudruzi" za pár rokov domrviť aj filmy. Porovnať Solana z tohto filmu s jeho filmami 60-tych rokov, respektíve s hociakým filmom z toho obdobia ukazuje ako sa domáce talenty "znormalizovali". Námet filmu v pohode, prečo nie, ale to nudné, televízne spracovanie tomu uberá všetku silu. (4/10)

Iná láska (1985)

(96/2016) / Typický problém slovenských filmov platí pre tento film dvojnásobne. Nejako proste nefunguje spájanie scén do nejakého logického celku a ucelený dej/príbeh sa hľadá ťažko. Pred jasným prepadákom zachránila film hutná depresívna atmosféra slovenskej osady a dobrý soundtrack. (5/10)

322 (1969)

(95/2016) / Typický slovenský film, zvlášť teda 60. rokov zjavne natočený ešte pred prituhnutím podmienok. Nejako sa moc režisér Hanák nesnaží ísť naproti divákovi a aj samotná téma filmu by snáď vyžadovala trošku dramatickejšie, alebo lepšie povedané viac emotívne spracovanie. Film proste pojednáva o ťažkých témach, ale tak nejako si plynie bez väčších zvratov. Opäť tu ale máme zaujímavú kameru, kompozíciu scén, režisér má vyslovene rád kontrast (veľa, veľa) bielej a čiernej. Zaujme je aj herec Lohniský, známy hlavne ako legendárny Hujer. (6/10)

Očista: Volební rok (2016)

(94/2016) / Slabučké pokračovanie, ktoré namiesto napätia a akcie ponúka nezáživné vykecávanie. Presne taký ten film na kludné zaspanie pri bedni. (4/10)

Všichni dobří rodáci (1968)

(93/2016) / Očakávania boli veľké, ale Rodáci sú viac menej sklamaním. Odvaha šíriť tak odvážne a aktuálne (v tej dobe) posolstvo si zaslúži fakt obdiv, filmu ale podľa mňa neprospelo prostredie. Slnečný, optimisticky pôsobiaci vidiek a k tomu málo dramatizácie trošku ubrali zo sily myšlienky. Celý film som rozmýšlal ako parádne depresívne a tragicky by túto tému dokázali v 60-tych rokoch natočiť slovenský filmári. Na druhú stranu excelentný herci a originálne zostavené scény ma v pohode udržali v pozornosti až dokonca. (6/10)

Čapí dobrodružství (2016)

(92/2016) / Celkom fajn animáčik určený viac menej pre decká. Moc nemá čím prekvapiť, teda až na vlčiu svorku a pár podarených vtípkov. Taká milá rodinná zábavička. (5/10)

Sedm statečných (2016)

(91/2016) / Luxusná záverečná prestrelka a vlastne aj samotný film. Určite by mal vyššie hodnotenia nebyť tej Magnificent Seven škatulky. Denzel ako vždy za 1*, ostatný v pohode, hlavne Pratt. Nejako nevidím úplne zmysel hľadať vo westerne nejaký výnimočný scenár, takže v rámci žánru za mňa spokojnosť. (6/10)

Svědek obžaloby (1957)

(90/2016) / Každá dobrá súdna dráma potrebuje hlavne kvalitný scenár a hercov. Witness for the Prosecution spĺňa obidve požiadavky a hlavne Charles Laughton svojím výrazným prejavom dodáva filmu výnimočnosť. Celkom ma prekvapil aj "akčný" záver pár nečakanými zvratmi. (8/10)