Možnosti dialogu (1983)

Moje prvé stretnutie so Švankmajerom vôbec. Jedinečná animácia, práca s materiálom, bizarné výjavy. Vcelku zaujímavý zážitok. (8/10)

Půlnoční dítě (2016)

(79/2016) / Jeff Nichols, režisér jedného skvelého filmu (Take Shelter), jedného výnimočného filmu (Mud) a jedného filmu ktorý väčšina vrátane mne zatiaľ asi nevidela (Shotgun Stories) prichádza so svojím štvrtým počinom a priznávam, že vo mne tento projekt vzbudzoval obrovské očakávania. Bohužiaľ vo výsledku nie úplne naplnené. Opäť tu máme ten charakteristický, hĺbavý a pomalý prístup k deju, dôraz ide jednoznačne na postavy, na ich rozpoloženie, motivácie. V tomto aspekte sa znovu raz jedná o špičkovú Nicholsovu prácu. Teraz k tomu horšiemu. Najviac filmu podľa mňa uškodil sci-fi námet a trochu aj režisérove veľké oči a k rodinnej dráme, ktorá mu tak bohovsky ide sa snažil na docela malej ploche rozohrať veľký sci-fi opus. Vidím to tak, že tento film mal prísť až tak po desiatich rokoch aby sme sa dočkali à la Nolan komplexného zážitku a nie à la Shyamalan úsmevnej pseduofilozofie. Momentálnych 55% je ale vcelku krutých (6.7/10 na IMDb tomu rozhodne sluší viac) a napriek všetkým negatívam tam ten Nichols skrytý je, zatváram jedno očko a dávam za 4* a dúfam, že dlh mi bude v blízkej budúcnosti splatený. (7/10)

Tajný život mazlíčků (2016)

(78/2016) / Štandardný animáčik so zvieratkami a jasná stávka na istotu. Príbeh sa moc o originalitu nesnaží a dáva plný priestor pre vtípky a scénky. K dobrému dojmu pomohol aj naozaj výborný dabing, samozrejme myslím hlavne Louis C.K. a Kevin Hart. (6/10)

Criminal: V hlavě zločince (2016)

(77/2016) / Tak toto všetko tu už bolo, CIA, špióni, záchrana sveta, agenti, výmena identít, atď. Tentokrát to ale zvláštnym spôsobom fungovalo. Hlavne vďaka dvom podstatným faktorom, za prvé jednoznačne Kevin Costner a teda mal aj perfektne vymyslenú postavu. A čo filmu paradoxne najviac pomohlo bolo ako vážne sa tváril. Fakt stačilo na chvíľu popustiť tú serióznu tvár a asi by výsledok dopadol komicky. Naviac sa podarilo angažovať aj ďalšie herecké esá ako TLJ a Gary Oldman. Criminal mohol kľudne skončiť ako priemerné béčko, nakoniec ale celkom sebavedomo zaklopal na Áčkové dvere. (7/10)

Centrální inteligence (2016)

(76/2016) / Smejem sa na tých, čo tu plačú nad scenárom, na tú parádu, čo tu stvárajú Dwayne a Hart dostali toho scenára až moc :). Výsledkom nadupanej two-men show je sit-com roka ktorý by s prehľadom utiahol samostatnú show niekde na Comedy Central :). Miznúci Ninja The Rock fór roka, doteraz sa rehocem :) (9/10)

Miliardové výkupné (2016)

(75/2016) / Celkom zaujímavá režisérska história Jima Gillespieho, dávno dávno odštartoval kariéru docela známym "I Know What You Did Last Summer" a potom dokonca thriller so Stallonem v hlavnej roli (D-Tox). Talentu asi moc na rozdávanie nebolo takže až na jeden bezvýznamný horor sa dostávame rovno do roku 2016. Jim sa ale nepoučil a znovu servíruje priemerný, uťahaný thriller kde dokopy neni moc čo hrať a pozerať. Potenciál survival hororu na parádnom ostrove je zabitý zbytočnými kecami v prvej hodine a keď sa konečne dostane aj k tomu hlavnému lákadlu, logika hlavne v chovaní postáv dostáva KO rovnako ako parta trénovaných zabijakov od bandy zbohatlíckych deciek. Aj v rámci žánru slabota. (3/10)

Warcraft: První střet (2016)

(60/2016) / Netreba sa báť, na prvotriedny fantasy zážitok netreba vlastne ani tušiť, že existuje niečo ako počítačové hry. Warcraft ponúka nečakane seriózne fantasy s presne vyváženou priamočiarosťou a zábavnosťou príbehu. Tým, že filmári nemali zbytočne veľké oči, podarilo sa im vykresliť aj zaujímavý fantasy universe, logické motivácie postáv a zmysluplný záver. Fantasy roka. (9/10)

Kniha džunglí (2016)

(61/2016) / Pri tak úžasnej animácii toho fakt viac ako štandardný dobrodružný príbeh nebolo treba. Takže Jungle Book prostredie so známymi postavičkami bola fakt stávka na istotu. Taký ten film pre každého. (7/10)

Správní chlapi (2016)

(62/2016) / Tak raz za rok, dva sa objaví podobný kus, kde sa dvaja "buddies" rozhodnú pobaviť obecenstvo Áčkovým herectvom, hláškami a prvotriednou srandou. Tentokrát je divácke potešenie ohromné keďže sa toho zhostili Crowe s Goslingom. Top hollywoodska komediálna zábava. (8/10)

Bite (2015)

(63/2016) / Klasický eco-horor s nevinným "bug-bite" ako to to zvyčajne chodí. Klasický "The Fly" hmyzo-metamorfózny prístup síce funguje z pohľadu nakazenej chudery ovšem zostatok postáv dostal fakt výživne hlúpy scenár. Technicky ale prekvapivo špička, asi sem išiel budget čo mal ísť scenáristom. (3/10)