Pro pár dolarů navíc (1965)

(50/2016) / Výborný nápad s Eastwoodovou dvojkou Van Cleefom, ktorý dokázal nemožné a ku Clintovi vytvoril rovnocennú hereckú rolu. Atmosféra samozrejme identická s prvým dielom trilógie so všetkými "trademark" scénami čo k tomu patria. Uvidíme čo zavŕšenie trilógie, dvojka ale pre mňa zostáva trošku v tieni jednotky. (8/10)

Ulice Cloverfield 10 (2016)

(49/2016) / V tejto dobe už značne neoriginálny námet ešte naviac podkopáva aj docela nezáživné spracovanie s možno dvomi tromi zaujímavými scénami. A ani ten Goodman už nemá tú charizmu čo by film zachránila. Garantujem lepší zážitok pri hociktorom z nasledujúcich filmov: Room, Take Shelter, Hidden. (4/10)

Matroš (2015)

(48/2016) / Nenápadný film produkovaný plejádov známych mien. Bolo zrejmé, že film sa snaží nenásilne odovzdať akú takú message. Na to ale treba viac ako jednu! odvážnejšiu scénu. Problém je aj nejasné manévrovanie medzi komédiou a drámou, čo iba prispieva k tomu, že sa človek nedokáže s postavami ani filmom stotožniť. (6/10)

Dánská dívka (2015)

(47/2016) / Námetom odvážny, scenárom obstojný film sa pohodlne zviezol na vlne hereckého koncertu Alicie a Eddieho. Okrem toho má Danish Girl doslova vypiplanú kameru a vizuál. Škoda, že emócie vyradovali niekde v tretej štvrtine, ku koncu, keď mal film zabrať stratil trošku svoje čaro. (6/10)

Kung Fu Panda 3 (2016)

(46/2016) / Krásna farebná animácia, stále fungujúce postavy a postačujúci príbeh. Panda 3 je obstojný animáčik na zrelaxovanie. (6/10)

Bod zlomu (2015)

(45/2016) / Extrémne nezáživný a hlúpučký film, ktorý vsádza na cool týpkov a naozaj bezkonkurenčne natočené zábery extrémnych športov a extrémnej prírody. Ako pokus navrhujem skúsiť si film pozreť mute. Tá krása tam zostane, ale budete ušetrený tej scenáristickej bezmocnosti. (3/10)

Krampus: Táhni k čertu (2015)

(44/2016) / Až moc profesionálne tváriaca sa nuda. Je vidieť, že Dougherty už nedostal tolko slobody ako pri Trick 'r Treat. (4/10)

Hodný dinosaurus (2015)

(43/2016) / State of art animácia, ale po predošlom Inside Out je dinosaurus hodne ústup z pozície lídra žánru. Predpokladám, že aj Pixar potrebuje občas trošku zvolniť. Aspoň je to ale pozitívny good feel animák ako vždy. A zo tri-štyri vtípky prvá liga. (5/10)

Milenci těch druhých (2015)

(42/2016) / Tak toto Sudeikisovi jednoducho ide a toto bola rola vyslovene pre neho. Na pár scénach film dostal grády, ale inak sa v podstate len kecá a kecá. Aj keď celkom scenár je celkom trefný. Ako oddychová jednohubka od oscarových kúskov celkom vhodné :) (6/10)

Brooklyn (2015)

(41/2016) / Asi sa mi podaril vystihnúť ten správny moment keď som si Brooklyn pustil. Nemal som potrebu riešiť, či je príbeh moc idealistický, alebo film je moc gýčový a jednoduchý. Nechal som sa príjemne unášať krásnym, starofilmovým obrazom a okúzlujúcou Saoirse (ktorá ma rozhodne oslovila viac ako nakoniec víťazná Brie Larson). (9/10)