Godless (2017) (seriál)

Můj odhad je, že to v USA nemělo sledovanost. Tak z toho potřebovali udělat sračku a nějak to ukončit. Tak mi to alespoň připadá. Že v USA je seriál buď totálně blbý, a má sledovanost, nebo je dobrý, a nemá sledovanost, takže se típne (a případně se z něj předtím udělá sračka), nebo je dobrý, a má sledovanost, tak je třeba z něj udělat sračku, aby měl ještě větší sledovanost.   Tohle mělo výborný start a pak to šlo totálně do kelu. Poslední epizoda je zhruba asi na úrovní poslední epizody Game of Thrones. Nedává to vůbec žádný smysl, ale umře tam hodně lidí a nějak se jakože všechno ukončí. Leda tak prd.

Grimsby (2016)

Je to naprosto geniální ujetost.

Predestination (2014)

Podivnost. Není to ani kdovíjak zábavné a výsledný dojem je rozpačitý. Bylo by to spíš na 2,5 hvězdy. 2 jsou málo a tři moc :)

Očistec (1999) (TV film)

Pánbíčkářká tématika mě většinou moc nebere, ale tenhle film je prostě zábavný. Zábavný a, byť se tam zabíjí o sto šest, svým způsobem milý. Děj je víceméně přímočarý, bez nějakých zásadních zvratů, místy předvídatelný, ale jak říkám, bavil jsem se od začátku do konce.

Eternals (2021)

Dost mě baví zdejší rozporuplná hodnocení a recenze. Na IMDB je snad ještě horší. Vypadá to, že ten film musíš buď nenávidět nebo milovat. Já ta špatná hodnocení chápu. Také obvykle nemám rád, když se žánrovka, od které má člověk většinou jasná očekávání, snaží o nějaký ten „přesah“. Ale přijde na to :) To se samé jsem párkrát pozoroval, když třeba nějaká blakc/death metalová kapela najednou natočil prog rockové album. Je to samozřejmě pohádka, ale tak nějak mě to celou dobu strašně bavilo. A myslím, že je fajn, že se Marvel v tom svém komiksovém a superhrdinském universu pokusil opustit vyjeté koleje :)

Kosti a skalp (2015) odpad!

Tento film je totální odpornost.

Příliš mladý aby zemřel (1986)

Dal jsem dvě hvězdy jako gesto dobré vůle. Ve skutečnosti je to čistokrevný odpad. Přitom stačilo málo a mohl to být kult. Ale buď se to točilo zcela bez scénáře nebo se scénář během natáčení někde ztratil nebo co. Od filmu této kategorie sice nemá člověk kdovíjaká očekávání, ale alespoň nějaký děj by to mít mohlo. Toto je však pouze jakýsi sled nepříliš navazujících filmových obrazů.  Nicméně Gene Simmons je jako hlavní záporák miloušký :)

Cobra Kai - Série 4 (2021) (série)

Seriál Cobra Kai mě zatím pořád dost baví. A to vůbec nejsem fanda filmové série Karate Kid. Hlavně mě vždy sral Ralph Macchio. Nicméně na tom seriálu je právě fajn, že tam hraje víceméně kokota. Ne úplně kokotského kokota, ale pořád dost velkého kokota, který si furt hraje na kladného hrdinu, ale ve skutečnosti může za většinu průserů, které se v tom seriálu stanou. A to jenom proto, že je to úzkoprsý „self-righteous“ kokot. Seriál není jen o karate. Tvůrci si s tím docela vyhráli. Jsou tam vztahy rodičů a děti, zmatenost dospívající mládeže atd. Pěkné to je.

Jako v bavlnce (2020)

Škoda, velká škoda. Námět zajímavý, neotřelý, skoro by se dalo říci až geniální. Zhruba první polovina filmu je fajn, hlavní postava je správná bezcharakterní svině. Bohužel pak se to láme, nastává bezradnost, potácení,  překombinovanost. Postava Petera Dinklage, která zpočátku vypadala slibně, nakonec vyznívá poněkud neslaně nemastně. Druhá polovina filmu nemá tempo ani logiku. Příběh se tříští, postavy si počínají podivně. Samotný konec to trošku zachránil, ale ne moc.

Mortal Kombat (2021) odpad!

Legie , což je film, který tady spousta lidí z mně neznámého důvodu upřímně nenávidí, je tady oproti tomu umělecké dílo. Být na Motal Kombat v kině, asi bych odešel. Doma jsem to dokoukal, ale dělal jsem u toho spoustu jiných věcí, protože je to tak strašná nuda, že se to nedá.