Rambo: Poslední krev (2019)

Velmi mě to zklamalo. Začíná to jako Gran Torino, pak je z toho najednou Taken plynule přecházející v Kill'em all a končí to jako Dexter. Přitom je to celé tak jednoduché a předvídatelné, že to člověk vlastně jenom odsedí bez kdovíjakých emocí.

Černé ovce (2006)

Mohla to být roztomilá ujetost, ale bohužel je to docela nuda.

Vycvičen zabíjet (1989) odpad!

Tento film je neuvěřitelně blbý a to, prosím pěkně, v rámci žánru. Akčních scén je tam pomálu a za moc nestojí. Má to asi takový spád jako prohlídka fotografií telegrafních sloupů. A byť u akčních béček nemáme obvykle kdovíjaké požadavky na propracovanost a logičnost děje, tady je to už hodně za hranou. Nuda, nuda, šeď, šeď. Naprosto promarněných 90 minut života.

Protektor (2009)

Velká podivnost. Začalo to dobře, leč slibované drama se nakonec nekonala. Ve výsledku je to film o lidech, kteří se za protektorátu chovají jak totální idioti.

Ve stínu (2012) odpad!

Je to podle mého názoru děsná nuda a navíc totální píčovina. Akorát je to celé natočené takovou tou jakože uměleckou kamerou. Přitom by to nemusel být špatný film, kdyby to bylo víc pojaté jako history fiction – třeba jako Fatherland s Rutgerem Haurem. Ve své finální podobě to však vyznívá jen jako nepříliš nápaditá antikomunistická agitka. Která navíc předpokládá určitou znalost politických procesů z 50. let. Bez této znalosti divák nepochopí, proč se obžalovaní tak ochotně přiznávají. Divákovi znalému historie však toho na filmu bude vadit mnohem víc.

Karamazovi (2008)

Nevím, no. Původní předloha byla značně okleštěna a místo toho byla přidána jiná dějová linie. Nápad zajímavý, prostředí hutě skvělé, ale jako celek mě to příliš neoslovilo.

Poslední smích (1995)

Být to režijně zmáknutější, bylo by to za 5. Je pravda, že nejzábavnější je prvních 30 minut. Následně film chvíli přešlapuje na místě, ale závěr, který možná ne každému divákovi dojde, to všechno napraví.

Dobrodruzi (1967)

Pěkný film o přátelství, v jedné chvíli trošku rozvláčný a s naprosto zbytečným koncem. Škoda.

Hanebný pancharti (2009) odpad!

Ach jo. Tak jsem se přes svůj závazek už nikdy se nepodívat na nic od Tarantina podíval na Inglourious Basterds. A sice z toho důvodu, že jsem se dozvěděl, že je tam zmínka o režiséru Georgu Wilhelmu Pabstovi. Což byl skutečně žijící režisér, akorát ne německý, ale rakouský (ale předpokládám, že takový Tarantino mezi tím jako správný Američan nerozlišuje). Pabst se ovšem narodil v Roudnici nad Labem. V Česku ale zpočátku nenatáčel. Natáčel ve Švýcarsku, Itálii, Rakousku a v USA. Druhá světová válka jej bohužel zastihla v Rakousku a nestačil včas emigrovat. Působil tedy v rámci Třetí říše, ale mimo Německo. Tím se mu dařilo vyhnout se spolupráci na vyloženě propagandistických nacistických filmech. Dostal se tak i do Prahy, kde na Barrandově natáčel dva německé filmy: Paracelsus a Der Full Molander. Po válce pracoval v Rakousku a Západním Německu. V roce 1955 natočil film Es geschah am 20. Juli o atentátu na Hitlera. Na jeho scénáři se podílel někdejší slavný český režisér Gustav Machatý (Exsáze). Tolik tedy k tomu režisérovi. Ovšem ti Hanební parchanti, to je taková strašná pičovina! To bylo utrpení to dokoukat. Tarantino si válku představuje opravdu jako Hurvínek. Ti jeho kokoti by na okupovaném území nepřežili ani hodinu. Natož aby dokázali někomu působit nějaké skutečné škody. A ani ten opěvovaný Waltz se mi tam nelíbil. SIce se tam celou dobu docela zajímavě pitvoří, ale kdovíjakou hloubku ta jeho postava nemá.