Zombieland (2009)

Jeden lůzr, jedna kočka, jeden drsňák, jedno dítě, jeden Bill Murray, žádný příběh, jednoduchá jednohubka..

Noční show Conana O'Briena (1993) (pořad)

Bezkonkurenčně nejlepší Late Night Show. Třeba škodolibá vzpomínka na díl, kdy se rozsekal při běhu ze schodů ve studiu, mě pokaždé rozesměje:)) Kraus by si z Conana měl brát příklad!

New World Order (2009)

Doposud rozhodně nejslabší dokument týkající se Bilderber Group. Alex Jones si může hlas vyřvat, ale vetší sílu mají jeho fakta. Jeho dokumenty se točí více okolo fakt, zatímco Meyer a Neel davají přednost příběhům. Na mě osobně tohle působí méně. Zajímá-li Vás odlišný pohled na současné globální problémy a příčiny jejich vzniku, sáhněte spíše po Jonesových dokumentech.

Sherlock Holmes (2009)

Tvrdohlavý génius ve službách dobra snažící se zachránit temný Londýn před kouzly a čáry, které světu doposud nejsou známy. Byť svázán hollywoodskými provazy, dokázal Ritchie Holmesovi vdechnout ritchiovský nádech nápaditosti a jedinečnosti. Downey v roli, která je mu napsána přímo na tělo, nemůže zklamat a Law je pro mě překvapením. Čekal jsem zklamaní, dostavila se příjemná a místy vtipná podívaná. Jen stopáž by mohla být o nějakou tu minutu kratší, aby příběh neztrácel na svižnosti..

500 dní se Summer (2009)

Jeden z nejnápaditějších snímků současného filmového roku. Summer je dívkou, která vás dožene až k láhvi Jacka. Ale i na jejím dně ji budete chtít vidět znovu. Zooey Deschanel je zkrátka úžasná a omotá si vás kolem prstu. Mimochodem před hollywoodskou bránou sedí na režisérském křesle další talent, jehož další kroky budou s nadšením očekávány.. What happens if you fall in love? You don’t believe in that, do you? It’s love. It’s not a Santa Claus.

Seriózní muž (2009)

Tímhle snímkem si mě Coeni rozhodně nezískali...teda aspoň myslím. V průběhu jsem se zasmál jen párkrát, ovšem po skončení jsem si vzpomněl na pár scén a pobavil jsem se uvnitř. Larry je prostě taková guma, že Vás rozesměje tím, jak se máte dobře, ačkoliv si to mnozí nemyslí..Zvláštní, ujeté, COENOVSKÉ!

Lítám v tom (2009)

Jestli se Reitmanovi podaří natočit další film ve stylu Juno a Up in the Air, stane se mým hrdinou lehkého dramatu a jedním z oblíbenců! Ryan Bingham byl Clooneymu ušit přímo na míru a starý lišák si s ním poradil jak se patří. S jeho přesvědčovacími schopnostmi by mi snad dokázal vnutit i přihlášku k ČSSD. Nečekal jsem mnoho, dostal jsem jeden z nejlepších (ne-li přímo nejlepší) zážitek roku. Pro mě zatím nejžhavější oskarové želízko.

Cvokař (2009)

Uspávačka s pár výbornýma dialogama a vyhuleným Kevinem Spacey..Kdyby se více zapracovalo na scénáři, určitě bych hvězdičku přidal.

Zrození šampióna (2009)

Neznát příběh skutečného Michaela Ohera, zařadil bych si tento příběh do škatulky přiblblých hollywoodských story. Ovšem onen Big Mike je skutečný a vážně obléká dres Ravens. Skutečná Leigh Anne Tuohy sice taková kočka jako Sandra Bullock nebyla, ale její srdce dokázalo přinést obyčejnému chlapci z ulice život, o němž ani nesnil. Tady nejde jinak než *****

Bratři (2009)

Trojice velkých filmových jmen pod taktovkou Sheridana splnila veškerá očekávání. Z paranoidního Tobeyho jde s každým dalším záběrem větší a větší strach. Gyllenhaal mu zdatně sekunduje a drží si vysoký standard. Zajímavý příbeh, výborní herci, jasná spokojenost..