Předčítač (2008)

Dojemný příběh, který na počátku šokuje svým námětem, poté se rozehrává drama o ženě, která způsobuje bolest, kde může a nadešel čas, aby za to pikala. Odpustit jí je schopen pouze její chlapec. Daldry opět nezklamal a Kate Winslet famozní...letos jí Oscara ze srdce přeji. Je to také jediná Cena Akademie, na níž má Předčítač, dle mého názoru, šanci. Ačkoli se mi velmi líbil, top film roku 2008 z toho není..

Austrálie (2008)

Austrálie je velkofilm, který je sice krásnou podívanou, ale má dost nedostatků. První půlka byla rozhodně lepší a byl jsem potěšen, že Luhrmann splnil do puntíku, co slíbil. Ovšem válečná část mě dost zklamala svým zbytečným natahováním. N. Kidman je neodolatelná a H. Jackman je správný drsňák, kterému by padla do náruče snad každá. Hrdost, že jsou součástí filmu o své milované zemi, byla cítit na míle. Celkový dojem z Austrálie mám velmi dobrý. Očekával jsem nejlepší a nejvelkolepější reklamu o zemi protinožců a té jsem se taky dočkal..

Milk (2008)

Harvey Milk byl velice zajimavým člověkem a jsem rád, že mi Van Santův film jeho osud přiblížil. Sean Penn utvrzuje, že patří mezi hereckou elitu a vedle něj je mnoho výborných herců, kteří pomáhají utvořit skvělou biografii o člověku bojujícím za elementární hodnoty na straně kontroverzní menšiny..

Pochyby (2008)

Shanleyovi se velmi podařil scénář a v režisérském křesle si vystačil v prostorách jedné katolické školy a zručně rozjíždí drama, které vás pohlcuje každým dalším záběrem. Dlouhé scény uvnitř kanceláře sestry Beauvier nemají chybu, nejvíce se mi ale líbila scéna, kdy otec Flynn vypráví příběh o pomluvách (krásný a trefný). Velice mě potěšila Meryl Streep, která podává úžasný výkon a spolu s Kate Winslet (Revolutionary Road) jsou pro mě favoritky v boji o Cenu Akademie. Velice zdatně jí sekunduje výborný P.S.H. a také Amy Adams. Název filmu je natolik vystihující, že pravě pochybnosti budete mít v průběhu i po jeho ukončení. Zneužil otec Flynn šikanovaného mladíka? Měla sestra Beauvier právo obvinit jej na základě vlastního přesvědčení? Avšak ohledně čeho nemám nejmenších pochybností je, že jsem právě viděl jedno z nejlepších letošních dramat, které mi jen tak z mysli nesejde..

Labyrint lží (2008)

Scott si při zobrazení Blízkého východu nevede vůbec špatně, avšak místy je to lehce zmatené. Co mi však vadilo nejvíce byla naprosto průhledná zápletka se zdravotní sestrou a nijaký závěr. Leo a M. Strong výborní, hands-free Crowe nic moc (na roli milujícího otce rodiny v akčním thrilleru má ještě čas)..

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Nejdříve bych chtěl říct, že Richet má můj obdiv, že se mu podařilo tento příběh rozdělit do dvou dílů a nesnažil se jej nacpat do jednoho, což by ztratilo na půvabu. Obě části působí jako kompaktní celek rozhodně jsem neprohloupil, když jsem se na ně podíval hned po sobě. Epilog mi přišel o něco lepší, protože již víme, jaký zmetek Mesrine je a stále nám tuhle představu umocňuje svým arogantním a surovým chováním. Sám své činy omlouvá politickým radikalismem, což z něj v mých očích dělá egocentrického hlupáka a sympatie mu nepřidá ani pár rádobydobrých skutků..Casselovi tleskám a myslím, že sám Mesrine by měl velikou radost..

Gran Torino (2008)

Clint jako starý zahořklý válečný veterán, jemuž zrovna zemřela žena a on je nucen žít svůj nezáživný život v obklopení Asiatů, které ve válce zabíjel a stále jsou jeho nepřátelé. Ačkoliv se z něj stává společenský člověk, jeho image drsňáka netrpí ani trošku. Gran Torino se nikam nežene, což mi velmi vyhovovalo, protože tak Clint dostal větší prostor a nepochybně jsem si ho užil více než jeho druhý letošní film Výměnu. Velmi se mi líbila Clintova reflexe současných amerických problému očima starého mazáka.

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Část z Paříže nemá chybu, v Kanadě to už je o kousek slabší, ale rozhodně ne špatné...Doposud jsem tedy o Mesrinovi zjistil, že to byla drzá a nekompromisní svině. Jsem zvědavý na druhý díl, který ukáže, proč se mu říkalo "muž tisíce tváří". Cassel si svou roli náramně užívá a jeho Mesrinovi se nedají držet palce ani na chvíli..

Duel Frost/Nixon (2008)

Frost má nelehký úkol - dovést arogantně působícího exprezidenta Nixona k omluvě a doznání, které americký lid tolik potřeboval slyšet, protože před regulerním soudem se 37. prezident USA po Fordově milosti nikdy neobjevil. Oba zoufale touží po úspěchu a novém impulzu pro budoucí kariéru, avšak nakonec může zvítězit jen jeden z nich. Hlavní postavy jsou zahrány výborně, což je základ úspěchu podobných "konverzaček". Vynikající je scéna, kdy Nixon volá Frostovi večer před rozhodujícím interview ohledně kauzi Watergate. Ačkoliv se námět může zdát nudný pro někoho, Howard vytvořil napjatou atmosféru a celý film je ve výsledku politické drama jak má být a napravuje si renomé po trapné Šifře..

Biography (1987) (seriál)

Zatím jsem viděl životopisy Baracka Obamy a Joe Bidena. Oba měly hlavu a patu, dozvěděl jsem se dost zajímavých informací z průběhu celého života a rozhodně bych je doporučil člověku, který si rád doplní povědomí o nejrůznějších osobnostech..