Denní světlo (1996)

Odpočinková záležitost, nic víc. Odpůrci Vigga "Aragorna" Mortensena si mohou připsat o hvězdičku víc :)

Equilibrium (2002)

Chyb bylo v tomto filmu docela dost, ale výkon Christiana Bala i slušný "matrix-like" ohoz celého snímku to dokázal v mých očích vytáhnout až na čtyřku.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Originální film byl lepší. Tady se sice trochu přitvrdilo na brutalitě, ale zase ubyla ta horrorová estetika...

Super Mario Bros. (1993)

Jakožto osobu nepříliš náročnou mě to celkem bavilo :) Taková smršť ptákovin se jen tak nevidí :)

Noc hrůzy (1985)

Pohodovej vtipnej horůrek, ze kterého by šlo ale vytřískat mnohem víc. Ale i tak si to čtyři hvězdy zaslouží :)

Plán 9 (1959)

Dokonale špatný film, ani ty dialogy mi nevadili :)

Pátek třináctého (1980)

Jason byl pro mne vždycky z trojice osmdesátkových slasher velikánů nejméně zajímavý (vede Freddy, v těsném závěsu neúprosně se blížící Michael), i přes ikonickou vizáž naštvaného hokejisty s mačetou. Ale bylo čas si doplnit vzdělání, a tak jsme s přítelkyní dali během týdne všech deset dílů Jasonových dobrodružství. I když tedy v tomto filmu se vyskytuje jen na skok (a navíc jen jako malý oslizlý capart, žádná vraždící mašina). Protože jak všichni už stejně dobře ví, tady je hlavním záporákem jeho milovaná máti, co se přišla pomstít všem těm pubescentům toužících po zábavě, alkoholu a předmanželském sexu. Asi se nečekalo, že by se z Pátku mohla stát série, a tak se v tuhle chvíli tvůrci snaží o jakž takž uvěřitelný koncept šílenství a pomsty, ale už s dalším dílem přijde změna (a Jason)... Taky je dost poznat, že film byl hodně levný a ani neobsahuje tolik klasických propriet jako další díly (třeba rozsáhlé kozí farmy), ale jako startovní laťka to stačí. Při prvním zhlédnutí jsem si navíc na konci díky nečekanému momentu skoro vypíchnul oko, takže solidní čtyři hvězdičky.

Halloween (1978)

Základní kámen žánru slasher. První a jedinečný.