Případ číslo 39 (2009)

Kdysi když dítě zlobilo, dostalo nabacáno. Když dnes dostane zlobivé dítě nabacáno, vezme si ho sociálka. Reflexe důsledků západního stylu výchovy občas z druhého plánu zabrousí až do plánu prvního. Horrorovou atmosféru ovšem totálně zabíjí Renée Zellweger, která by se měla raději držet svých Bridget Jonesových a Chicag.

Lovec kořist (2009)

Z filmu mám velmi rozporuplné pocity, 3* určitě neznamenají, že by byl průměrný. Klady vidím zejména v Mobiovské retro atmosféře, zápory ve scénáři, zejména v zakončení tak nějak do ztracena.

Černá smrt (2010)

Syrové jako VALHALLA RISING, ale vypravěčsky svižnější. K setkání Solomona Kanea a Wicker Mana bych ještě přidal Maso a krev.

The Horseman (2008)

Drama taťky na válečné stezce. Vzhledem k tomu, že (z doslechu od taťků) vím, že to taťkové takhle mají, nepřišly mi motivace nijak přehnané. V poslední době notně nadužívaný termín "exploitation" mi na mysl vůbec nepřišel, toto má kvalitu.

I Love You Phillip Morris (2009)

Takové CATCH ME IF YOU CAN s romantickým nádechem. Herecké výkony dobre, jako komedie to ovšem moc nefunguje...

Jezdci Apokalypsy (2009)

Mohlo to být za 4*, ale mravoučný závěr a motivace to sráží.

Machete (2010)

Vynikající obsazení a několik vycoolovaných scén bohužel nevyrovná chatrný scénář :-(

Posel klamů (2004) (seriál)

Rozjezd bravurní s občasnými odkazy na starší tvorbu (hlavně Perfect Blue). Přestože tři epizody plní úlohu fillerů, jsou dva z nich koukatelné. Závěr poněkud rozpačitý, připomínal mi Akiru.

Po životě (2009)

Pěkně obsazené záhrobní melodrama.