Rozen Maiden (2004) (seriál)

A viete čo? Mne sa to páčilo. Až na jeden filleroidný diel, som nemal z ničím problém, ešte aj ten fight hračiek som prekusol bez problémov. Ku kresbe nemám čo dodať, bábiky sú veľmi dobre spravené a i napriek tomu, že sa štýlom odlišujú, pekne splynuli s prostredím (nič mi netrhalo oči). Príbeh je veľmi jednoduchý, ale kedže som ani nečakal nejakú mega story, ale skôr niečo ľahšieho, tak som spokojný. A kto nemá rád chibi-kawai postavičky nech si **** :). Hudva tiež potešila. U mňa za *****.

Darker than Black: Kuro no keiyakusha - Gaiden (2010)

Neviem prečo je to oddelené od Gemini keď je to jeho súčasťou, ale budiš. Každý kto má v plane skuknúť druhu sériu DtB nech zlhiadne najprv Gaiden. Nie lenže, mnohé vysvetľuje (po skuknuti Gemini som mnohému nechápal), ale ako samostatná časť je veľmi dobrá a kedže sa odohráva pred Gemini, vychutnáte si ju viacej.

Darker than Black: Kuro no keijakuša - Rjúsei no Gemini (2009) (série)

Musím priznať, že seriál sa mi z úvodu veľmi páčil a miestami prekonával aj prvú sériu, ale bohužiaľ ako to šlo ďalej a ja sa dozvedal pointu (teda aspoň jej časť, mnohé mi zostalo zamlčané (napr vývoj Yin, povedať evolúcia nestačí), čo hádam autori čakali, že si domyslím, moje hodnotenie klesalo. A nebolo to v chovaní postav, alebo vedľajších úloh (alebo ako to nazvať), ktoré sa mi osobne veľmi páčili a zmeniť pointu (alebo aspoň viac vysvetliť) tak s toho mohol byť môj favorit. Skuknem ešte gaiden možno toho viac pochopím a upravím hodnotenie. //edit: po zhliadnutí Gaiden som mnohému pochopil, a zvyšujem hodnotenie na *****

1984 (1984)

Na tento film som sa dosť tešil a viacmenej splnil moje očakávanie, aj keď je vopred jasné, že knihe sa nevyrovná, čo ma trochu štvalo bolo zopár vynechaných scén a celkovo človeku neznalému predlohy (našťastie nie môj prípad), môže mnohé uniknúť, lepšie ****

Scrapped Princess (2003) (seriál)

Myslím, že sa jedná o vcelku zaujímavý počin, fantasy príbeh ako má byť, ktorý sa z úvodu tvári ako cestovná komédia, no ďalej sa vyvinie do zaujímavého deju. Teda nechýbajú vtipné stránky, striedaní s tými vážnymi. Aspoň takto som k tomuto anime pristúpil. Priznám sa, že som očakával obdobu Slayersov. Avšak, je tu jedna veľká chybička krásy (a teda aspoň pre mňa) a tou je mecha (ktorú nemám rád)teda ak sa to mecha dá nazvať toľko sa v tom žánri nevyznám. V utawarerumono som videl, že to ide aj bez toho, tak nechápem prečo tu? No i tak sa jedná o veľmi dobré anime, a komu mecha nevadí nech kludne pridá na hodnotený. U mňa lepšie ****.

Phantom: Requiem for the Phantom (2009) (seriál)

Na tento seriál som sa celkom tešil. A preto ma dosť mrzí, že som bol mierne sklamaný. Ako písali mnohý predo mnou, seriál berie inšpiráciu v množstve v iných, niekedy to bolo na škodu, niekedy to aj pomohlo. No čo mi na "phantomoch" vadilo najviac bolo rozdelenie ako by na tri prepojené časti //čo sa mi však mohlo zdať s tým ako dlho som to pozeral ale i tak// , ktoré byť natočené každá samotne a možno trochu viac zapracovať jasal by som radosťou. No bohužiaľ ich nepomer, nielenže bráni sa vcítiť do postáv, ale kazí celkový dojem z diela. Ak sa však človek cez toto prekusne, spolu s tým, že postavy sú v podstate "psycho"zabijaci, takže častá neschopnosť konať samo za seba vám nepríde až taká divná, tak máte v celku slušný seriál, ktorý však nemá na svojich predchodcov. Takže ****. PS. tie hodinky si mohli odpustiť, je jasné, že patria len na jedno miesto.

Kemono no sódža Erin (2009) (seriál)

Keď som toto anime začal sledovať, tak musím priznať, že som bol mierne zaskočený, jednak kresbou pozadí a celkovým dojmom, anime sa z úvodu tvári ako pre 6 ročné deti. Ale našťastie to čím ďalej ubúda. A ako príbeh šiel ďalej a ďalej a dozvedal som sa viac o Erin, do popredia sa dostáva i príbeh jej fantasy sveta, ktorý sa stým jej prekríži v a dospeje do úžasného finále, ktoré ma nadchlo viac ako u Seirei no Moribito. No nutno podotknúť zbytočnosť niektorých flashbackov a opakovacích dielov. Ale i tak 9/10. PS. Subejktiv skukni zvyšok a možno pridáš hviezdičku.

Tegami bači - Reverse (2010) (série)

Po miernom sklamaný pri prvej sérií som čakal zlepšenie. A ono naozaj prišlo aj keď nie tak ako som predpokladal a bohužiaľ nie po celý čas. Mnoho dobrých momentov je doslova zničených hlúposťami, ktoré kazili už prvú sériu. Avšak príbeh má dostatočné zlepšenie a aj tempo, takže som ho vydržal do pozerať do konca aj keď som si občas plieskal po čele čo nám autori vytvorili. Za ozrejmovací diel hviezdička navyše. // Dovolím si poznamenať, že sa koniec Reverse líši od deja v mange, aspoň čo som rýchlo prebehol //