Umineko no naku koro ni (2009) (seriál)

Nepristupoval som k tomu ako ku Higurashi, takže som ho ani neočakával. Úvod nadupaný, ďalej trochu pomalšie, miestami komplikované, mindfighty až tak neohromili ale ani som sa nenudil a na ďalšie diely som sa tešil. Grafika prijemne potešila, hudba taktiež, najme OP aj EP, uvidíme čo dá druhý séria (ak bude), nepristupujem k tomu tak kriticky ako ostatný takže 8,5 /10.

Ókamikakuši (2010) (seriál)

Neviem čo presne, okrem autora, spája toto dielko s výborným Higurashi, ale kvalita to určite nebude. Neviem možno je to tým, že som čakal ďalšie cikády, možno to jednoducho odflákli, ale dalo sa z toho vytrieskať omnoho viac. Snáď len, že to má 12 dielov a nie väčšiu stopáž, ma drží v tom nedať ešte nižšie hodnotenie. Po dlhej dobe sklamanie (a to ma poteší i to čo druhých sklame). Tento krát za 7 (slabšie ****).

Higuraši no naku koro ni: Rei (2009)

Pri prvom a poslednom diely som sa dobre zabavil no a ten prostriedok, ono je pravda, že by to chcelo ukázať Rikino riešenie aby sa to nieslo v duchu predošlých dielov, ale už posledný akt bol "ľahší", takže odpustené, predsa len je to OVA. Dajme tých 80%, že som si cikády obľúbil.

Higuraši no naku koro ni - Kai (2007) (série)

Tak a za mnou je posledný diel a skladačka je poskladaná alebo žeby nie? Tento krát nám kresla úmrtnosť a natiahla sa dĺžka príbehu čo však vôbec nevadí lebo atmosféra zostala viacmenej zachovaná, teda až na posledný príbeh, ale tam zas príjemná zmena prišla vhod. Nebudem sa viac rozpisovať, bo by som sa vracal asi ku komentu prvej série. U mňa za *****.

Higuraši no naku koro ni (2006) (seriál)

Neviem prečo tu na toto dielko niektorý remptajú, ale ja si myslím, že bolo skvelé. Ono je pravda, že reset u každého príbehu, môže spôsobiť chaos, ale rýchlo sa nato zvykne a navyše je vždy odhalený kúsok skladačky z Hinamizawi. Predstava, že by to mali všetko narvať do jedného príbehu natiahnutého na 26 dielov je mi proti srsti. Atmosféra pecková, psycho prechody ešte lepšie, neviem čo je zlé na prechode kawai-psycho-kawai rena (subjektiv), skôr to anime len prospieva a zlepšuje napätú atmosféru (kto chce kľud číta cestovný poriadok). U mňa za ***** a teším sa na zhliadnutie ďalšej série. + bonusová * za cat killing chapter mám rád duchárske príbehy.

School Rumble Sangakki (2008)

Priznám sa, že som v úvode mal chuť dať odpad a žalovať autorov. A prečo? Bo 2 OVA sériu nenahradia, a ten úvodný zostrih človeka len nazlostí. Bo je toho toľko o čom vypovedať (napr by som si pozrel Harimovu reakciu na priznanie Yakumo, alebo cestu po amerike či kde to mali byť ). Ale tým negatívum končí (teda ak neberieme, že to skončilo úplne, prijal by som nejaký spinoff alebo rovno sequel v podobe 4 série). Myslím ale že to splnilo moje očakávania (teda ako 2 end diely), aj keď pre mňa z neistým koncom, prečo sa Tenma tešila v skutočnosti. No tentokrát iba za 8.

School Rumble - Nigakki (2006) (série)

Myslím, že rovnako dobré ako prvá séria ak nie ja lepšie, polygon sa motá čoraz viac a ja váham medzi Sawachikou a Yakumou, jediné čo ma zarazilo bol koniec. Ale čo už sú tu predsa ešte aj ďalšie OVA , hoci by som prijal aj ďalšiu sériu, dobre je jak je. No a na záver len dodať, že nevedno či Harimu ľutovať alebo sa nad ním diviť. Bude to tým,že "Senchimentaru Our Generation" 10/10.

School Rumble (2004) (seriál)

"Suki", tak tento seriál dal tomuto slovu nový význam, nie že by ho zmenil, ale obohatil takou zábavnou formou, akú som ešte nevidel. Seriál si musíte zamilovať hádam už od prvého dielu. Mnohouholník moc nemusím, ale v tomto prípade, musím urobiť výnimku, pretože to stojí zato. Každá postava ma čosi do seba, aj keď mojím favoritom bola Sawachika ( scény, keď dôjde k nepochopeniu s Harimom, patria medzi moje najobľúbenejšie), ale však uvidíme čo dá druhá séria. U mňa jednoznačne 100% ba aj viac, ani raz som sa nenudil a nestáva sa mi, že by som sa musel pri anime nahlas smiať, ako tu kde je veľmi vysoká koncentrácia humoru. PS. harimov "manga ending" sa mi páčil viacej, fakt som veril, že to tak je :). Nuž čo už *****.

Rozen Maiden: Ouvertüre (2006)

Myslím, že najlepšia časť z Rozen Maiden, pri ktorej by som kludne prijal dlhšiu stopáž, priznám sa Suigintou som nemal moc rád, ale potom to je jedna z favoritov na Alice. Tí, ktorý to zdali z druhou sériu nech skúsia aspoň Overturu, určite nebudú sklamaný. U mňa za ***** a nikdy inak :).

Rozen Maiden: Träumend (2005) (seriál)

Dúfam v tretiu sériu, aj keď sa jej najskôr nedočkám. Inak druhá séria any nesklamala avšak ani veľmi neprekvapila, postava Kanárie my začala liezť časom na nervy (nechápem načo sa snažili okopčiť jahôdku, keď im to nevyšlo). Plus som očakával viacej priestoru vzťahu Shinko a Jun, ale ktovie, možno iná cesta pre Alice, ukáže niečo nové, ak bude. Inak opäť za *****, kedže som si seriál obľúbil. I keď ostatný dajú o hviezdu menej.