Soumrak (2002)

Nádherný príbeh o tom, že samurajovia v skutočnosti neboli elitou, ale naopak často boli na tom za rovno z hladujúcimi roľníkmi, viazaní silnou dogmou. Keď bola vojna umierali mečom, keď mier tak hladom. A čo viac neboli to vraždiace stroje, ako nám to vsúvajú "akčné filmy" ale ľudia často z vlastnou osobnosťou, ktorím sa ich spôsob živobytia často priečil. Povinné zhliadnutie pre každého. 5*

Higurashi no naku koro ni Kira (2011)

Je to fansevice a je to dosť vidno. Síce som sa miestami nasmial ale od prvej série a vlastne od celého higurashi to má dobre ďaleko, najmä čo sa týka atmosféry. Ale ako také uvolnenie sa to dalo pozrieť. Bonus za hajlujúcich tranzvestitov na konci mahó sódžo dielu. 7, že som dobráčisko.

Ikoku meiro no Croisée The Animation (2011) (seriál)

Bolo to pekné ale dobre, že to malo len 12+1 dielov, pretože už tak tak stopážou vychádzalo. Nečakajte žiadnu akciu a okrem záveru asi ani žiadne napätie. Jednoducho vypnúť a nechať sa unášať. Po príbehovej stránke to tiež miestami ide do prázdna a v podstate sa toho veľa nestane, ale zato také tie flashbacky sú spravené veľmi dobre. Celkom dobre je spravený aj charakter postáv, ktoré miestami boli naozaj kawai a vlastne ta takej tej roztomilej jednoduchosti je stavaný aj humor v celom anime. Čo veľmi potešilo je kresba (dobový Paríž nebol krajší) a najmä hudobný doprovod (nestáva sa aby malo anime celé OST dobré, vždy sa nájde nejaký ten trhač uší - tu som ho nenašiel). Za 8 a teda zvažujem medzi 4-5, ale že som dobrá duša tak za 5. Ostatní kľudne menej.

Vzpomínky na lásku (2004)

Nebolo to zlé, veruže vôbec nie, ja lenže tie DC verzie zvyknú svojou dĺžkou kaziť pôžitok. A ten bol veru riadny. Kórejčania sa jednoducho vyznajú do fachu, či už ide o krimi alebo romantickú tragédiu( tak veru tohoto názvu je film hodný), že vám príde až podozrivé s akou ľahkosťou ničia ľudské šťastie len aby ho vždy po troškách vrátili. Ale priznám sa, že až na 100% nadšený ako podaktorý som zas nebol, a ja neviem prečo? Možno odmietnutie prijatia kam to spelo (vnútorný blok aby som sa s filmy neroztopil citmi?) a možno tou DC verziou. Takže 9,5/10. PS Be with you sa mi páčilo viac.

Vzpomínky jako kapky deště (1991)

Môj druhý film od Takahata. Opäť môžem vidieť, že jeho tvorba je silne odlišná od tej Miyazakiho a predsa si zachováva ten Ghiblíkovský nádych. Ale popravde narozdiel od svetlušiek tento film ma až tak nezaujal. A to najmä pre jeho zbytočnú dĺžku, pričom pointa nebola zlá. Film vyzdvihujú tiež pekne nakreslené pozadia, aspoň pre mňa (predsa len vtedy ešte vládla ručná kresba), no hudobná stránka naopak upadá. Neviem pozerať to s nostalgickou náladou možno i pridám na hodnotení, ale teraz za 7-8. Ale ktovie možno raz, ešte raz, starší s viac spomienkami a pôjde to vyššie. Možno raz ;)

Another: The Other - Inga (2012)

Doslova nultý diel. Je trochu jednoduchší ako celý seriál, ale po krvavom konci príjemne padol. A no, áno končí tam kde začína, že ma človek chuť to zhliadnuť opäť celé.

Another (2012) (seriál)

Už keď som videl promo poster povedal som si toto chcem vidieť. A stalo sa. A dobrá predtucha nesklamala. Keď som bol nadšený z Ghost Hound ešte som netušil, že tu na mňa čaká Another. Vyrvaždovčka, pri ktorej nikdy neviete ako to presne je, a stále si ponecháva nejako to tajomstvo až do samého konca. Je pravdou, že stred je miestami taký slabší ale chata/stredisko to plne vynahradilo. A to sa mi ľúbi. Hudba a kresba je tiež výborná. Takže za 10 a ku mne do TOP.

Seitokai jakuindomo (2011)

Videné 2/3. Je to presne ako je to číslované a teda len 14 a 15 (?16) diel seriálu nič sa nezmenilo, nezhoršilo (možno len trochu viac fileroidnej kresby či ako to nazvať) ale bohužiaľ ani nič nezlepšilo. Teda ako pri seriály 7,5.

Seitokai jakuindomo - Seitokai jakuindomo (2010) (série)

No nebolo to také zlé, (úchylnosť mi nevadila) ale bolo to strašne rýchle na môj v kus (nestíhal som čítať vysvetlivky k vtipom a seriál je len o nich) a hlavne KDE JE DEJ? Ono zostrihové epizódky sú fajne ale miestami to do seba tak nezapadalo, že, že... no jednoducho nezapadalo. Ale i tak som sa zabavil, avšak seriál sa ničím viac nevyšvihol. Hudobná stránka tiež nenadchla. 7,5, že mám vyššie posunuté hodnotenia, ostatní ale dajú menej.

K-ON! - Season 2 (2010) (série)

Druhá séria sa nesie v podobnom duchu ako prvá. Stúpla nám stopáž, čo sa trochu prejavilo na niektorých slabších dieloch (ale zas nie až na toľko slabších). Jedine čo dodať, škoda, že je koniec, kľudne by sa vošla aj ďalšia sériu ala K-on!U! (univerzita). Takže tradične 5.