Přiznání (2001)

Opäť jeden skvelý film, ktorý nikdy neuvidíte o osmej na markíze. Na začiatku možno trocha čakáte, kedy si tí dvaja konečne dostanú z tej izby ale potom si už len nasadnete do príbehu a ste zvedavý ako to všetko dopadne. Dôkaz, že na natočenie výborného filmu stačí jedna izba, 3 postavy a pútavá zápletka. A ešte abych nezabudol na skvelého Ethana Hawka, ktorý si to vtomto filme hodne užíva.

THX 1138 (1971)

Popravde mám ztohto filmu taký zvláštny pocit. Bude to asi tým skorším rokom vzniku čo spôsobilo že ma dej, efekty ani námet samotný moc neprekvapil, ale navodenie atmosféry bezvýchodiskového života tu docela funguje a aj za viaceré hlášky typu "Ďakujme, že máme zamestnanie. Pracujme tvrdo, zvyšujme produkciu."..sa oplatí tento film vidieť.

Sunshine (2007)

Nič v zlom ale tolko logických nezmyslov v deji zasebou patrí skor do podpriemerneho akčneho filmu a nie do takéhoto scifi. Je to škoda lebo po audiovizuálnej stránke Sunshine skutočne vyniká. sečteno podtrženo-60%.

Stezky slávy (1957)

Tu sa dá povedať len: "klasický Stanley Kubrick!" Výborné nasvietenie scén, kamera a príbeh. Aj keď ma vojnové a protivojnové filmy moc nepriťahujú pri tomto snímku som sa nenudil. Celkovo som bol rozhodnutý za 4 * ešte pred koncom filmu. Tú 1 ale musím ešte pridať za záverečnú scénu vojakov s nemkou.