40 let panic (2005)

Toto je presne ten druh komédie od ktorej keď nič nečakáte ´na sto péro´ vás dostane:-). Pri prvom vzhliadnutí som sa hodne bavil hlavne vďaka parádnym hláškam, výborným postavám (Andyho kolegovci), ale najväčšou devízou filmu je určite Steve Carell, ktorému to panictvo srší z celého tela. Bohužial napodruhé si človek už začne všímať aj nejaké tie logické vady scenáru a mierne prehnaného jednania postáv, ale rozhodne táto komédia zostane v nadpriemere toho, čo vám tento žáner môže ponúknuť. 70%

Legenda o slavném návratu (2000)

" Každý z nás má niekde v sebe svoj vlastný naozajstný švih. S tým sa rodíme. Trik je vtom ho nájsť. " Našiel ho ´černý anděl´ W.Smith, Ch. Theron a z polovice aj M.Damon(čo je trochu irónia lebo jediný, v tomto filme skutočne švihal:) Najvačšia poklona, ale patrí Redfordovi za výbornú réžiu, lebo po väčšine času nedáva divákovi šancu sa nudiť. Čo mi trochu vadilo bol fakt, že nikto kto bol 2x krát počas turnaja psychicky na dne, by sa 2x nedokázal dať do psychickej pohody, ale ak to bereme teda ako legendu tak je to vporiadku:) 90%

Armáda temnot (1992)

Hororové asi z takých 20%, ostatné je komédia so zaujímyvými scénaristickými nápadmi (je ich tu i zopár presne zopakovaných z dvojky) a niekoľkými vychytanými hláškami Asha. Škoda len, že sa z logickej stránky začína trojka úplne odlišne než sa končí evil dead 2, ale povedzme si pravdu - načo hladať logiku v Armáde Temnôt :-)

Mexičan (2001)

Nič proti Pittovi a Robertsovej. Tí svoje postavy zvládli s prehladom, ale už len za debilnú dejovú líniu s homosexuálnym mafiánom, nemôžem hodnotiť inak. Neviem či to mal byť nejaký scénaristický vtip ale mafián, ktorý bere stopárov (taktiež homosexuálov) je zároveň asi pravdepodobne renomovaný psychológ, lebo pomáha Samanthe (rukojemníčke, ktorú zajal-Julie R.) s jej skrachovaným vzťahom a napokon sa jej rozplače na rameni, lebo má sám problémy vo svojom milostnom živote, mi nepríde naozaj vierohodná postava. A na záver ešte jedna logická otázka: Som drsný mafióso, mám zbraň s tlmičom, som v hotelovej izbe kde sa nachádza osoba, ktorú chcem zabiť--čo spravím???Logická odpoveď: Presne tak, vyhodím ju z balkóna!!!

Trosečníci (2002)

Ja bych to zase až tak špatne nevidel. Pekné zábery ostrova a velmi príjemná hudba( až na tu Madonninu vsuvku, ktorej ale rola rozmazlenej manželky milionára docela sedí) robia ztohto filmu znesitelný zážitok. Škoda toho príliš lacného romantického priebehu, určite sa ztoho dalo vyťažiť viacej.50%

Play (2005)

Taká tá klasická produkcia určená pre filmový klub, ktorá ničím neurazí, ale ani extra neprekvapí. Najzaujímavejšie na filme je jeho veľká pestrofarebnosť obrazu pôsobiaca na diváka skoro z každej scény. Neustále veselé farby oblečenia postáv, nábytku, predmetov a prírody v kontraste s príbehom, ktorý už ale až tak optimistický neni. Problém je vtom, že som si väčšinu času pokladal tú istú otázku ako postava Tristana a teda: Kam toto celé speje? Odpoveď bola bohužiaľ taká, akú som tušil...50%

Tokyo Eyes (1998)

Pre mna osobne oveľa strávitelnejšie ako mnoho japonských filmov, čo bude spôsobené hlavne európskou réžiou, zaujímavým námetom a hereckými výkonmi. Nebyť pár hluchých chvíl, mohlo to byť ešte lepšie. Šilhavec je borec:-!

Van Helsing (2004)

Tento film treba zobrať, nasekať na jednotlivé scény a poprehadzovať. Niektorým scénam pridať farbu, z niektorých zase spraviť čiernobiele, v celom filme ubrať zvuk a nakoniec skôr ako si ho bude môcť niekto opäť pozreť SPÁLIŤ!!!!!!!Všetka tá uvedená robota bude totiž tak isto nezmyselná ako bolo kopec úsilia venovaných vzniku Vana Helsinga.

100 sladkých holek (2000)

´Voyeurism´ a ´Female Nudity´.Tak toto sú dve klúčové slová pod ktorými je na IMDb uvádzaný tento film a presne otom to aj je. Klenot kanálu film+ ku ktorému vysielacie práva stoja asi tolko ako zájsť si 2x do kina, kedže ho dávajú každý druhý deň už asi pol roka. Tento fakt by ale nebol to najhoršie, keby to stálo aspoň za za jedno vzhliadnutie v polospánku s prižmurénými očami. Odporúčam vypnúť TV a pustiť radšej rádio.Aaaa abych nezabudol, tá jedna hvezda pochopitelne za tie baby:-)

Kontakt (1997)

Je to asi po tretí krát čo som sa pustil do Kontaktu s Jodie Foster a ono to bolo tento krát ešte dokonlajšie:-)Skutočne ma táto herečka začína baviť čím ďalej tým viacej, tak isto ako tento film. Jedno z najlepších inteligentných sci-fi nepostrádajúcich napätie aké vám filmové plátno môže poskytnúť.