Final Cut (2004)

Obstojné sci-fi so zaujímavým námetom. Škoda len toho nevyužitého potenciálu, keďže určite sa z takéhoto námetu dá vyťažiť oveľa viac. Robin Williams hrá svoj štandard, jeho strihača životov mu docela uveríte, nie moc kvalitný scenár a celková mdlosť sršiaca z celého filmu, mu však nedá nejak vyniknúť a Vám ostane po záverečnej scéne len prázdny pocit v hlave. 60%

Milionář z chatrče (2008)

Pekný lúbivý príbeh s peknou hudbou, ktorý má švih a poväčšinu času nenudí. To je ale asi tak všetko. Z mojej strany sa nič prevratné nekoná. Proste mi je zaťažko prekusnúť celú tú nereálnosť a scénaristické klamy ktorých sa tvorcovia dopustili. Myslím napr.konkrétne tie fakty, že za 1.Milionár pokiaľ viem sa nikdy nenatáčal naživo, za 2. nikdy sa nemohol hráč rozhodnúť opustiť hru pokiaľ mu už bola položená otázka, za 3. tobôž odísť po položení otázky za 10 miliónov rupií(cca 141 tisíc euro) len tak na záchod vrámci reklamnej prestávky. A arogancia s akou jednal moderátor s hlavným hrdinom v prestrihoch so súťaže je taktiež len prvoplánová za účelom vyvolania súcitu s Jamalom. 70%

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Naturalistické, surové, realisticické a nekompromisné! Opäť jeden z nízkorozpočtových filmov, pri ktorom miestami zabúdate dýchať. Výborné dlhé zábery bez strihu, hlavne na oslave narodenín, z ktorých priamo cítite tok myšlienok a stupňovanie emócií hlavnej predstaviteľky nenechajú človeka chladným aj vďaka autentickému výkonu Anamarie Marinci!Odporúčané na premietanie do filmových klubov na zmiešaných internátoch!

Den kobylek (1975)

Kritika zhýralej americkej spoločnosti prvej polovice 20-teho storočia. Dej sa trocha vlečie, hereckými výkonmi však film nezaostáva a za záverečnú strhujúcu scénu musím prihodiť jednu *. Opäť jeden z filmov na ktorom sa bohužiaľ podpísal zub času a dnes už by bola nutná oveľa dynamickejšia réžia a prepracovanejší scenár.

Modulations (1998)

"Nejsme hudebníci, sme umělci koláže"..docela výstižný citát jedného z opýtaných deejays. Ľuďom, ktorý sa už v elektronickej hudbe ako tak vyznajú tento dokomunet nič prevratné nedá, ale pre tých, ktorý sa chcú aspoň trocha zorientovať a zistiť aj nejaké tie pikošky( prečo sa vlastne house nazýva housom,..)a určité historické fakty a postupnosti vývoja elektroniky, je to tá správna voľba..

Štastné konce (2005)

Viacero životných príbehov, ktoré sa navzájom prepletajú, komplikujú a nakoniec v šťastných koncoch rozpletajú. Filmu nechýba ani vtip a viaceré postrehy zo života. Všetko toto tu už samozrejme bolo, podstatné je ale to, že to funguje a človek sa nenudí. Pridajte si výborný výkon Lisa Kudrow(ktorá dokazuje, že Phoebe z Priateľov je iba jedna z jej tvárí) a veľmi príjemný soundtrack, ktorý len podtrhuje celú náladu filmu a viete do čoho idete.

Lupiči paní domácí (2004)

Parádna komédia, ktorá by ihneď zapadla do šedého priemeru nebyť nezvyčajného koncu. Ten síce nepoteší, ako by som to povedal, prevažnú väčšinu konzumentov lacnej televíznej zábavy, ale aj tak posúva tento film vyššie a robí ho tým zaujímavejším. Tam ho posúva aj T.Hanks, na ktorom je vidieť, že si svojho phdr. profesúrka riadne užíva. Osobne mi trocha liezol na nervy Marlon Wayans(už mi proste tie role nasraných furt fuckujúcich čiernych týpkov prídu okukané a prvoplánové), ale dá sa to zniesť.Na záver už len hádam jedno pravidlo pani domácej-"..zapamätajte si: Nechci tady žádnou hipiti-hopovou muziku:-!"

Lesní duch (1981)

Za masky, rečový prejav démonov a Asha (ktorý je síce v prvej polovici ešte nemastný neslaný a pár minút mu trvá kým príde nato, že on má tú háveď zmiesť zo sveta:-) by sa nemuseli hanbiť ani súčasný tvorci podobných horrorových úletov. Problém je však tom, že človek sa už dnes pri niektorých scénach nudí(a to aj pri takých pri ktorých by som to nečakal). Ale s úctou k dobe vzniku a ako predzvesť oveľa vtipnejšej a tým pádom lepšej dvojky dávam 3*

U-Turn (1997)

Úplne všetko, čo očakávam od filmu. Výborná réžia, scenár, dialógy okorenené vychytanými hláškami, charakterové postavy a knim vybraný herci(osobne mám najradšej asi postavu šamanského indiána--"..Nič nie je ako sa zdá.."a vychcaného automechanika). Úžasná práca s hudbou(E.Morricone), kedy sú pri určitých postavách použité tie isté melódie, vymakaná kamera, gradácia príbehu, jednoducho toto treba vidieť!

Columbo - Velké podvody (1989) (epizoda)

Columbo nie po prvý krát a určite nie naposledy vo vojenskom prostredí. Dej sa odohráva na vojenskej univerzite kde detektív vyšetruje vraždu seržanta. Plné hodnotenie si to nezaslúži len vďaka absencii obvyklého vtipu, chýbajú fóry s Columbovov ženou, a zdalo sa mi že Columbo má nejaký uhladený ten svoj plášť, čo mu teda rozhodne nesedí.