Columbo - Zapomenutá dáma (1975) (epizoda)

Opäť jeden z mierne nezvyčajných Columbo-v, keďže tentokrát je jeho úlohov dokázať vraždu žene, ktorá si na ňu nespomína. Odlišné je takťiež to, že výsledky svojho pátrania nekonzultuje priamo s páchaťelom(ako to býva vo vačšine častí)ale s jeho blízkym priateľom. Ináč sa môžete tešit na klasické vtípky s pani Columbovov a nato ako jeho pes, ktorý sa myslím volá pes, pojedá zmrzlinu:)

Zjevení (2002)

Na horror docela podarený snímok so zaujímavým námetom a aj na Christinnu Ricci sa dobre pozerá. Zamrzí trocha predvídateľný dej a to, že celá pointa filmu sa odhalí pol hodinu pred koncom a odftedy to stojí za holú bačkoru. 50%

Runestone (1991)

Typický béčkový horor. Príšera ktorá vraždí len preto, aby vraždila. Policajt, ktorý je závislý na cukríkoch PEZ a v každej vete musí povedať slovíčko kurva. Občas ma pobavili vtipné scény ako napr.keď sa fízel napichnutý na nejakom trojzubci začne prežehnávať, alebo keď tajomný blondín sekne do príšery požiarnickou sekerou a povie: stálo to za pokus:-! Za tých pár momentov však určite nestojí pri tom takmer 2 hodiny sedieť.

Vybíjená (2004)

Zručne natočená svižná komédia ktorej kraľuje postava vyšinutého náckovského trénera Goodmana (Ben Stiller) a poteší aj cameo D.Hasselhoffa, Lance Armstronga a Ch.Norrisa. Pokiaľ máte záuem o kvalitnú komédiu běžte do tohto na plný koule! Na záver len: I won that tournament! Fucking Chuck Norris :-)

Hamouni (1994)

M.J.Fox rozhodne kolky hrať vie, a nielen tie. V tomto filme ho však herecky prevalcoval Kirk Douglas v roli vychcaného dedečka , ktorý sa pohráva zo svojou hamižnou rodinkou. Dnes už vystupňovaný záver až tak nezaujme a neprekvapí ako v dobe vzniku, ale aj tak sa jedná o docela podarenú komédiu.

Santa je úchyl! (2003)

Keď zabudneme na hlavný fakt, že ťažko by sa o 8 ročné poloretardované decko vo vile s troma garážmi starala jeho polodementná babka tak je to chvílami celkom dobrá komédia v ktorej sú vtipné hlavne jednotlivé dialógy a Thortonove hlášky. Ale ako píše Lima tie postupom času omrzia a utiahnuť nato celý film nie je možné. A navyše čo mal vlastne znamenať ten záver? Režisér Terry Zwigoff má rád akčné gangsterky alebo čo?Prečo Santa dostáva záchvat nekonečnej dobromyselnosti a nechá sa prestrielať jak rešeto kvoli spomínanému decku??A problém filmu je aj vtom, že približne polovica fakt nie je vtipná,ale skôr trpká, takže označenie komédia nie je moc na mieste. Za Bretta Kellyho pridávam jednu hvezdu.-)

Zelená karta (1990)

Úžasný herecký koncert Andie McDowell a G.Depardieu s vtipným a uveritelným scenárom. Po rokoch, ale stále funguje skvele. A určite poteší aj záver, ktorý sa už v dnešnej prehappyendovanej dobe moc nenosí.

Mrtvý bod (2000) odpad!

Aspoň raz by som chcel vidieť akčný film, v ktotom by sa hrdinovia chovali logicky a duchaprítomne. V tomto prípade by tento film mal približne 5 minút (vrátane úvodných titulkov samozrejme) a po návrhu Nadii v úvode v jaskyni, aby dotyčný smrtiaci prístroj zničili by mohol proste nasledovať výbuch a konec. Toto by si umňa potom zaslúžilo určite 5*!!!

Lupiči těl (1993)

Ja bych to zase až tak špatne nevidel. Oproti prvému remaku z 1978 s Donaldom Sutherlandom je to síce menej mrazivé a sú tu zmenené určité detaily v deji, ktoré su ale neni až tak podstatné pre samotný film. Faktom ale zostáva, že tvorcom sa nepodarilo zachytiť tú znepokojujúce atmosféru ako v spomínanej predošlej Invázii Lupičov Tiel. 50%

Ken Park (2002)

Trochu viac sexu (najlepšie počas celého filmu) a mohlo to byť úplne normálne tuctové soft porno.