Kmen Andromeda (1971)

Knihu som nečítal a po vzhliadnutí filmu po nej asi ťažko siahnem. Nie že by sa jednalo o nejakú nudnú záležitosť, pozerať však približne 90minút nato ako sa postupuje pri určovaní zloženia novej živočíšnej formy a ako asi vypadá fiktívné 5stupňové dekonatminačné centrum nebolo velkou zábavou. Naproti tomu zbytok filmu, ktorý objasňuje čo sa a prečo vlastne sledujeme daných vedcov pri výskume je pútávejší a pri scéne s pilotom lietadla doslova zamrazí. Svojho času to mohlo byť určite ovela zaujímavejšie. 60%.

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Skutočne nie som vyznavačom žánru romantická komédia, pri tomto som sa ale dosť bavil. Bude to asi aj tým, že sa jedná viac o komédiu než o romantiku, plnú vtipných scénok, svižného spádu a kvalitného herectva zo strany Hudsonovej aj McConaughyho, ktorým som to naozaj veril. Z mojej strany škoda len toho záverečného klišé, ktorému ale chápem že sa tento žáner nevyhne. Nejakých 70%.

Liga výjimečných (2003)

Bystrozraký Allan Quartermain obdarený dokonalým inšinktom a čuchom vyškoleného záchranárskeho psa. Kapitán Nemo čo vypadá jak turecký sultán s hustou čiernou bradou až pod pupek. Upírka, ktorá vie pochopitelne lietať a navyše ju počúvajú všetky netopiere. Neviditelný Skinner, chvílami vďaka maske viditelný a chvílami zasa ne. Sladučký blonďáčik Tom Sawyer, vedla ktorého ked buchne bomba ani ofina sa mu neposune. Dorian Gray, samozrejme že nesmrtelný, lebo predsa stárne iba jeho obraz na ktorom je namaľovaný.A Mr.Hyde doktora Jekylla vypadá jak kríženec King Konga a Schwarzeneggra. Tak teraz neviem. Podla mňa je celý tento film jeden úžasný VTIP:-)

Mazaný Filip (2003)

Prechlastaný, vždy chladný súkromný dedektív v Los Angeles v dobe rozkvetu mafie a korupcie?No budiž. Jeho hlášky skutočne vyjdú vačšinou dosť na sucho, čo je však zaujímavejšie sú viac menej všetky vedlajšie postavy, ktoré ma osobne bavili po celý film oveľa viac. Na českú paródiu určite zaujímavý počin.

Hawkingův paradox (2005) (TV film)

Výborný dokument pri ktorom som mal problém odtrhnúť oči od obrazovky mapuje vačšinou problém a záhadu konštrukcie čiernych dier, pritom však poskytuje pohlad aj do súkromného života S.Hawkingsona. Všetko je podané velmi pútavo a zrozumitelnou formou aj bežnému divákovi a pokial ste zrovna neni Hawkingov intelektuálny odporca alebo preborník v teoretickej fyzike určite vás tento dokument bude baviť:)

Expedice Altaj - Cimrman mezi jeleny (2007)

K tomuto naozaj neni čo dodať. Pokial sa podobné dokumenty nebudú opakovať som ochotný zabudnúť, že táto ´vec´ vôbec vznikla. S Cimrmanom to má totiž spoločného iba cimrmanologa Čepelku, ktorý celý dokument dosť úboho a nevtipne komentuje..

Hráči (2003)

Docela zaujímavý film, ale čakal som viac vypointovaný záver a trocha mi nesedla postava Tiffany.60%

Pavouk (2002)

Večné dilema-pokiaľ ste duševne chorý a vnímate realitu úplne odlišne ako tí "zdraví"aká je šanca, že nato niekedy prídete a začnete vidieť svet taký aký je. Približne aj otomto je tento film na ktorom je najzaujímavješia atmosféra a herecký výkon hlavného hrdinu, čo je ale na kvalitných 100 minút nestačí..

Mr. Brooks (2007)

Akokoľvek mi Costner nikdy nejak moc nesedel, ztohto filmu spoločne s Cookom tvoria to najlepšie. Film má dosť krívajúci scénár, naprosto zbytočnú dejovú líniu vraha, ktorý sa vrátil z väzenia aby sa pomstil (jasné, bez nej by to bolo ešte fádnejšie)a ktomu stále uspávajúce nezáživné tempo. Taktiež mi prišlo trochu k smiechu stále žúvajúce premúdrelé druhé brooksove ja. Zaujímavé komentáre-EadS a jojinecko.

Jed (1991)

Divný, naozaj divný film. Už len kvoli tomu, že sledujeme tri príbehy súčasne, tým štýlom, že z každého uvidíte jednu-dve scény a potom hneď strih na príbeh ďalší. Čo na mňa pôsobilo docela chaoticky a musel som si po dopozeraní pustiť začiatok ešte raz. Je jasné, že všetky tri príbehy spojuje určitá forma bolesti a utrpenia hlavných postáv, ale to je asi aj zároveň ten kameň úrazu, pretože je to tá jediná spájajúca vec. Pritom sú všetky príbehy diametrálne odlišné a každý je vyrozprávaný iným štýlom, má inú formu, zachycuje rôzny časový úsek života postáv..proste fakt trochu menej chaosu a mohol to byť docela zaujímavý snímok (apropo v popise je uvedené že sa jedná taktiež o horor, čo je rozhodne dosť veľká kravina..).