Muž bez minulosti (2002)

Velmi ťažko ohodnotitelný snímok.Na jednej strane nezmyselné scény, ktoré akoby parodovali sami seba, čo netuším či bolo zámerom(hneď scéna v nemocnici, rozhovor bezďákov pri obede,..). Dialógy takťiež niekedy na úrovni ľudí postihnutých vyšším stupňom demencie a niekedy hodne vtipné(napr..."co sem dlužen?..nic..když mě uvidíš ležet hubou k zemi otoč mě na záda") Ale naproti tomu zas ploché herecké výkony a ako som už spomenul nelogické samoúčelné posuny v deji..Je to prvý film od Kaurismäkiho čo som videl a tak si asi ešte s hodnotením počkám na ďalšie, abych mohol aspoň vytušiť či všetko to čo som postrehol bolo zámerom, alebo to ten chlapík proste ináč nevie:)

Osudová přitažlivost (1987)

Thriller, na ktorý sa dá určite pozreť aj po 20tich rokoch. Zaujímavá zápletka, konanie postáv je dosť vierohodné(tak ako aj herectvo M.Douglasa a G.Close) a k tomu to pozvolna sa stupňujúce napätie až do záverečného finále--umňa za 70%

Pravdivé lži (1994)

Akčná komédia doslova a dopísmena. Jeden z najlepších akčniakov v ktorom som mal tú možnosť vzhliadnuť pána guvernéra. Vtipné scény a dialógy, zaujímavé charakterové postavy, akčné scény natočené dosť reálne a ktomu hodne svižné tempo..tak toto si dám určite ešte raz:)

DC Sniper - 23 dní strachu (2003) (TV film)

Film natočený podľa skutočnej udalosti, ktorý si nakonci prizná, že niektoré postavy a scény boli naprosto vymyslené si zaslúži aspoň 2*..:)nechcem tým znevažovať silu tohto príbehu, faktom ale ostáva že sa to dalo aj pri rovnakých hercoch a rozpočte natočiť určite zaujímavejšie.

Hellraiser: Vyslanec pekla (2002)

Po celý film sa snažíte spolu s hlavným hrdinom spomenúť si na tajomné udalosti z minulosti a keď už si myslíte, že ste na tom lepšie ako on a presne viete čo bude nasledovať, nastane nejaký nelogický zvrat v deji a znova sa ocitáte v jeho chaotických predstavách a halucináciách. Možno mi až tak neprináleží hodnotiť tento film, keďže z predošlých hellraiserov som videl iba 2, ale fakt som mal pri sledovaní skôr pocit, že sa pozerám na nejakú ôsmu časť z mnohadielneho seriálu o chlapíkovi, ktorý stratil pamäť a snaží sa zistiť čo sa vlastne stalo.A ktomu šeste ten záver...

Lidé z předměstí (1989)

Hororová komédia? Zabudnite. Jedine ak vám pripadá strašidelná parta paranoidných chlapíkov, ktorí podozrievajú rodinku novo nasťahovaných susedov z masových vrážd. Pri svojom počínaní a dokazovaní svojej pravdy sa správajú hodne naivno a infaltilne, ja som sa ale pri niektorých scénkach docela bavil hlavne vďaka režisérskym vychytávkam. Nebyť toho záveru, ktorý podla môjho zabil celú pointu filmu je to celkom vydarená komédia..

Jako zabít ptáčka (1962)

Na svoju dobu určite pútavá dráma plná kvalitného herectva všetkých zúčastnených, postupom času však stráca na pôsobivosti hlavne vďaka rozvláčnejšiemu deju a prítomnosti rôznych scénaristických klišé. Určite by pomohlo, keby niektoré veci neboli vysvetlované úplne dopodrobna. Je to tak na 70%.

Derren Brown - Seance (2004) (pořad)

Derren Brown je makač. Minimálne 12tim luďom určite týmto kvázi dokumentom zasadil poriadneho chrobáka do hlavy a možno im aj zmenil život..Vytvoril veľmi hustú atmosféru a pokiaľ sa vám podarí vidieť tento film vnoci, keď vonku úraduje docela slušná búrka a prievan sa vám pohráva so záclonou(ako sa to stalo mne:), zaručujem že zvýšenému bušeniu srdca a opakujúcim návalom napätia sa nevyhnete. Po celý čas som si nebol istý či sa chcem zúčastniť jeho hry do ktorej zapájal aj divákov a aj keď v duchov v podstate neverím, docela ma do deja vtiahol. A páčil sa mi aj jeho naprosto otvorený koniec, ktorý donúti zamyslieť sa hlavne všetkých ľudí kladne naledených k špiritistickým záležitostiam, ale i naprostých skeptikov. Derren Brown=Ghost Buster:-!

Policejní akademie 7: Moskevská mise (1994)

Jedna * ani poriadne neviem začo, ale zrejme dokopy za Katrinu, Tackleberryho a za Jonesa..tým posledným dvom zato, že sa vezú v tejto sérii od začiatku, ale ani oni už tento fádny, ošúchaný a trápny scenár nemôžu zachrániť. 2x opakovaný vtip už neni vtipom a neviem čo povedať pri šiestom opakovaní..

Dustin Hoffman - jednička ve své třídě (2001) (TV film)

Dokument, ktorý vám priblíži D.Hoffmana nielen ako herca, ale dozviete sa mnohé aj z jeho súkromného života, jeho spôsob myslenia, akým spôsobom si vyberá role a pochopitelne aj dalšie perličky z filmového sveta. Určite stojí zato vidieť. 70%