Eurotrip (2004)

Tak jo. Tie vtipy sú chvílami pekne ostré a Bratislava vykreslená ako cigánske ghetto by mi viac menej nevadila. Čo ale neni koschér je fakt, že ak si robím srandu z východného bloku tým, že zo Slovenska spravím činžiakové smetisko, zo západným blokom treba spraviť niečo obdobné..(pochopitelne zveličením príslušných naródných charekteristík..) A to mi neprišlo rovnomerne rozložené, keďže napr. také Nemecko sa parodovaniu skoro vyhlo. Ináč ako oddychovka s partiou a dostatkom vínčiska sa to dá. 50%

Milující manželka (2008) (TV film)

Oficiálny text distribútora Vám prezradí, čo sa bude diať prvú hodinu filmu, takže odporúčam čítať maximálne tak do polky:). Ináč som to tú prvú hodinku filmu nevidel naozaj až tak zle; na TV film. Potom nasleduje ešte viacej nelogičnosti ako dovtedy, klasické klišé tupých a neschopných policajtov a na samozrejme nereálny záver príde jeden lacný trik, ktorý posiela tento film tam kam patrí. Na Markízu:) 30%

Hon za svobodou (2004)

Taký ten klasický film na nedelné poobedie po sobotnej opici pri ktorom môžete aj zaspať. Aj keď tentokrát som nebol ani po opici, ani som nezaspal:) Každopádne som sa dozvedel, že: 1.v centre Prahy si môžete vyliesť úplne vpohode na hociakú strechu, vyložiť si tam nohy a spraviť kľudne aj piknik..2.z Prahy do Benátok ide priamy vlakový spoj a nechodia v ňom žiadny sprievodcovia..3.ochranka, resp. sledovací pár, ktorý má za úlohu sledovať prezidentovu dcéru musí byť zmiešaný (čiže muž a žena). Minimálne sa tým získa vo filme ďalšia romantická zápletka..4.ochranka prezidenta USA má v mobile okamžitú lokalizáciu, čiže hneď vedia odkiaľ im voláte, aj keby ste volali z búdky vedľa obecného úradu v Humpolci..no a za 5.ak chceme chytiť vychytralú dcérenku prezidenta, necháme ju flákať sa po celej Európe a počkáme si, kým príde do Berlína na Love Parade..tam je to najjednoduchšie..! Ale predsa len, tá jedna hviezda, za Mandy Moore. Dobre sa na ňu kuká, a navyše jej tá rola docela sekla. 30%

Choking Hazard (2004)

Škoda, že najlepšia postava (pornojehovista) je otrasný herec. Ináč bych to nevidel až tak zle. Zombieci docela nudní a hlavne lacne spravení, ale to sa dalo asi čakať. Bavil som sa síce viac dovtedy kým sa objavili, ale čo už. A nebyť tej divnej predtuchy jednej z postáv na záver filmu, ktorá ma docela vytočila a nemala vo filme absolútne žiadny zmysel, dal bych o hviezdu navyše.

Divoké vlny (2007)

Originálny spôsob prerozprávania deju, roztomilé postavičky a svižné tempo zo začiatku naznačujú, že pôjde o výborný animák. Čo koniec koncov Divoké Vlny sú, škoda len, že asi v polke filmu sa z filmu vykráda ´tučniakovsky´ humor...

Proroctví (2009)

Film o králičích bobkoch:). Škoda že pán Proyas bude asi silno veriaci. Námet je totiž zaujímavý a ten potenciál to malo, to spracovanie mi však vôbec nesedelo a samotný záver je prehnaný a úplne zbytočný. Aspoň, že po vizuálnej stránke sa to dalo..

Večírek (1968)

Príjemná komédia s vysmiatym Sellersom, ktorý si zahral trocha strešteného a trocha popleteného, ale samozrejme sympatického Inda (v podstate inšpectora Clusoa, ale v ružovom). Kritika hollywoodskej smotánky je cítiť, všetko to ale tak trocha vyznieva do stratena a mám silný pocit, že oveľa viac sa bavili tí ľudia pri natáčaní ako potom ostatní pri sledovaní..50%

23 (2007)

Tak ale prečo nie..Počas sledovania som chcel vedieť ako to dopadne, čiže určitú úlohu to umňa splnilo. A Jim Carrey mi nevadí. Všetci ale vieme, čo sa dá robiť s číslami a že v podstate je celý námet postavený nie na tenkom lade, ale skorej na žiadnom lade. Nedoporučuejm ľudom so sklonmi k namotávaniu..Skočte radšej na 2 alebo 3 pivká :)

„Babičky dobíjejte přesně!“ (1983)

Nebavil som sa, čo povazujem pri komédiách za docela podstatnú vec. Nápad s dobýjacími babičkami nie vôbec zlý, ale vtomto prípade absolútne nerozvinutý a potáca sa to celé ťažkopádne až ku očakávanému koncu. Ten mi síce pripomína, hlavne aj vďaka hudbe, kultový debut Petera Jacksona--Bad Taste, kvôli posledným 10minutám sa však neoplatí pritom sedieť a strácať čas.

Fatální instinkt (1993)

Nedá sa vôbec povedať, že by tam tých fórov bolo málo, skôr naopak. A to je pravdepodobne aj ten kameň úrazu, že často vyznievajú tie vtípky do stratena a chvílami pôsobí táto paródia dosť plocho. Celkovo by som to až tak nezatracoval a ak poznáte pôvodné parodované thrillery, bude sa baviť. 50%