Líbánky (2003)

Novodobá romantická kravina, ktorá sa chce hrať aj na komédiu. Nič nové vám tento film nedá, od začiatku presne viete kam to bude smerovať, ťažko budete hladať scénu na ktorej sa zasmejete a kvôli dvom pekným záberom hôr sa tento film skutočne neoplatí sledovať. Pre všetkých so sklonom k masochizmu ako vyšité.

Trestná lavice (2005)

Pokial si odmyslíte určité logické nezrovnalosti, ktoré sú viac menej súčasťou takýchto komédií, tak vás prvá polovica filmu bude určite baviť. Hlavne postavy a hlášky sú tu docela vychytané. Odkedy ale začne zápas film sa mení na prvpoplánovú oslavu amerického fotbalu bez napätia a vtipu a aj za určité trapné momenty ako napr. Crewov preslov pred väzňami a roztlieskavanie si nezaslúži viac ako 3*.

Sleepwalkers (1992)

Horor pri ktorom sa určite nebudete bát. Zopár scén, ktoré pripomenú kultovejšie komediálne horory, hlavne scéna s hrobárom je parádna. Celkovo sa však prikláňam k názoru, že natočit toto P.Jackson je to minimálne o jednu* lepšie.

Kokain (2001)

Výborný Johnny Depp a hodně dobrý Jordi Mollá v roli vychcaného prekupníka Diega, ktorý mohol dostať hádam viac priestoru. Mne osobne viac sadla druhá sentimentálnejšia polovica, ktorá je zameraná na vzťahy medzi ľudmi oproti prvej, rýchlejšej a vtipnejšej polke. Určite doporučujem každému už len kvoli tomu, že ide o príbeh podľa skutočných udalostí.

Slon (2003)

Tak nič v zlom, ale tento film ma dosť nudil. Neviem či to bolo jeho účelom, ale ak by som nevedel o čo vňom ide a k čomu film smeruje, asi to v polke vypnem. A po tom ako som to vydržal až dokonca viem, že by som neurobil vôbec zle, lebo mi tých 80 minút nič nové nedalo. Určite sa dal aspoň ten záver natočiť pútavejšie a hlavne realistickejšie. Na dokument príliš fiktívne a na film hodne chaotické a nezáživné. Viem, že zrovnanie tu neni vôbec na mieste, ale čo sa týka spracovania témy Columbijskeho masakru tak sa dá povedať iba zlatý Michael Moore..

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Prvých 30 minút má podobnú atmosféru ako Harry Potter ale neskôr začne tempo upadať a zjaveným Aslana film jednoznačne prezradí svoju tvár a docela sa tešíte kedy už bude konec. Ale Lucinka a Faun si zaslúžia aspon 2*.

Lasica & Satinský a hostia: Soirée (1968) (TV film)

Vynikajúce divadelné predstavenie v podaní L+S pretkané niekoľkými piesnami. Pokiaľ sa nemýlim tak za túto hru boli svojho času v Československu aj zakázaný. Satinský tu má trocha viac priestoru a niekedy tie vtipy ani fakt nestíhate sledovat.

Pan Magor (1997)

Fakt som už videl aj horšie komédie a Leslie Nielsenovi rola magora svedčí. 30 %

Babel (2006)

Tak z tohto filmu vám asi nebude dvakrát príjemne. 4 navzájom viac alebo menej prepletené príbehy, ktorých hlavnou témou je, že všetci pykajú buď zato, čo nespôsobili, alebo za hlúpu chybu z nedôslednosti. Dosť podobné ako Amores Peros aj keď tu mi troška vyčnieval príbeh s japonkou, ktorý neni tak pôsobivý ako ostatné tri, ale to filmu vôbec neuberá na kvalite a výnimočnosti. Všetko dohromady popri jednoduchej gitarovej hudbe a kvalitným hereckým výkonom tak za 90%.

Pád do tmy (2005)

Asi najlepší horor čo som v poslednej dobe videl..Hneď od začiatku pri vykreslovaní charakterov postáv cítite hustnutie atmosféry a je jasné, že nepôjde len o to ako sa dostať po zavalení z jaskyne. Do objavenia prvej potvory mi tento film privodzoval chvílami podobné pocity ako Blair Witch, potom sa však mení na kvalitný vyvražďovák (je fakt, že tej krvi mohlo byť fakt menej) s výbornými lakačkovými scénami. Hlavne za jednu, ktorá ma dostala približne v tri štvrte filmu, kedy máte už už pocit že tam dačo vyskočí, ale je to preťahované až do skutočného extrému a zjavenia potvory a aj vďaka záveru ako sa patrí do takéhoto filmu, nemôžem hodnotiť inak.