Hurikán v ringu (1999)

Osobne to považujem za jeden z najlepších filmov z boxerského prostredia. Možno aj preto, že box moc nemusím a v tomto filme ho naozaj moc neni. Je tu načrtnutý proste len ako súčasť určitej etapy Hurikánovho života, a film sa skôr orientuje na jeho vnútornú premenu a vyrovnávanie so životom vo väzení, čo je podľa mňa len dobre. Niektoré schizofrenické scény z väzenia sú skvele natočené a D.Washington hraje jak o život. Jednoznačne treba vidieť!!

Krvavé divadlo (1973)

Bizarné kostýmy, úchylný scenár, morbidný humor a šialený Vincent Price. Kritici všetkých zemí traste sa:-!

Seznamte se, Joe Black (1998)

Výborný Anthony Hopkins, Claire Forlani a príjemná hudba. Pre tých, ktorý moc nemusia romantické filmy sú toto asi tie tri veci kvoli ktorým sa oplatí tento film vidieť.

Teror (1997)

Čo už toto malo byť?jedna, dve scény ktoré vás vytrhnú z nudy ale ináč hlúpe dialógy, atmosféra sa vôbec nestupňuje, rodinka susedov je dosti nereálna a Charlie Sheen to sám nezachráni.30%

Mechanik (2004)

Hmm, čo napísať o Mechanikovi?? To, že je to skvelý film?To, že ovplýva neuveriteľne hustou atmosférou, ktorú dokresľuje parádna minimalistická hudba. To, že vďaka výbornému scenáru budete celý čas tápať a cítíť sa presne ako Reznik ? To, že to Christianovi Baleovi proste musíte veriť? Asi by to bolo všetko iba nosenie dreva do lesa, takže končím iba tým že je to určite jeden z filmov ktorý musíte vidieť..a nie raz!!

Mercury (1998)

Tak som sa rozhodol, že to risknem a nedelu večer strávim s markízou a dobre som spravil. Pri tomto filme som si totiž stihol pripravit večeru, najesť sa, 2x prepnút na iné programy počas reklamy a ku koncu som dokonca ani nebol daleko od driemania..A konečne som teda pochopil načo vznikajú takéto a podobné filmy. Presne nato aby ste ich nemuseli pozerat..nezmyselné, samoúčelové posuny v deji a trapné scénky po prvej pol hodine hovoria za všetko..40%

Saw: Hra o přežití (2004)

Skutočne podobné o triedu lepšiemu Se7en. Malé logické nezrovnalosti ale vyváži oveľa hustejšia atmosféra a kvôli tomu neuveriteľne sa stupňujúcemu záveru sa určite oplatí vidieť.

Smoochy (2002)

Devíza Smoochyho spočíva vtom, že má podla mňa výbornú réžiu, vďaka ktorej sa človek po väčšinu filmu nenudí. A pokiaľ ktomu pridáte skvelého Nortona a ešte o niečo viac ujetejšieho Williamsa, uvedomíte si, že stále je to iba film a odpustíte mu určité scénaristické klišé, vzniknú vám ztoho takmer dve hodiny zábavy a príjemne stráveného oddychu.

Gigliho ária (1966) (TV film)

Krátka komédia týchto dvoch najznámejších slovenských bavičov. Dejovo neponúka nič zaujímave, ale štiplavé hlášky Satinského ako zlodeja stoja zato. Napr. S: u nás sú všetci normálny, len sestra sa nám nevydarila-je doktorka.. L: a čo otec?.. S: No dovolte! Samozrejme že kradne!..

Jóvenes (2004)

Ťažko by ste tento film porovnávali s námetovo podobnými Ińárritovými snímkami, ktoré sú myšlienkovo silnejšie a pestrejšie, ale nedá sa Jordimu Dauderovi uprieť, že jednotlivé príbehy sa prelínajú veľmi prirodzene a celý film má príjemný plynulý spád takže vôbec nenudí. Jediné čo je trochu mínusom, je že pravdepodobne vytušíte vyústenie niektorých poviedok. A ešte jedna zaujímavosť: Dauder bude asi nejaký fanda do mobilov a do jedného konkrétneho zvonenia..kdo uvidí pochopí:)