Ostrov (2000)

Zaujímavý príbeh plný obrazov, symboliky (ktorá je mimochodom cítiť skoro z každej scény), takmer bez dialógov a o čo viac skoro úplne bez hudby! Toto všetko by platilo až do prvej scény s háčikmi, odkedy sa obidve hlavné postavy menia na pekne ujetý psychicky narušený párik. Taktiež obe ´háčikové´scény mi prišli hodne samoúčelné s jediným cielom šokovať (ja viem, že to treba brať symbolicky, ale aj tak). Ale na druhú stranu nebudem tvrdiť, že som úplne všetko pochopil, takže aj kvoli tomu je moje hodnotenie také aké je. 50%

National Lampoon a kino (1982)

Komédia skladajúca sa z troch epizód, ktoré spolu súvisia iba vtom, že jedna sa snaží byť ešte naivnejšia a úbohejšia ako tá predchádzajúca. Skutočne nevidím nič vtipné na tom, že chlapík, ktorý si chce dať do poriadku svoj život opustí svoju ženu, zo dňa na deň dá výpoveď v práci, a nakoniec si zoberie do opateri ešte ich 4 deti..Fakt originálne riešenie scenáristu, ktorý mimochodom zaúradoval aj v druhej poviedke, kde sa žena znásilnená nejakým maslovým koláčom rozhodne dostať mliekarénsky priemysel na lopatky tak, že všetko maslo nahradí margarínom..Zopár vtipných scénok sa síce zobrazí v tretej poviedke, čo má byť akási paródia na policajtov a ich bezúhonnosť, ale i táto je dovedená do takej absurdity, že to určite nemôže byť nikomu vtipné. Hádam najsmiešnejší pokus o komédiu, čo som mal možnosť vidieť.

Transformers (2007)

2* za vizuálne efekty. Ak niekomu stačí vo filme len obraz, nech sa páči. Kludne si možete sadnúť pred plátno a sledovať s otvorenou hubou na vojnu medzi organickými robotmi. Ja osobne, ale nepovažujem za umenie nabúchať film len ohromujúcimi efektami a natočiť ho podla scenára, ktorý dokáže vymysleť mierne nadanejšie 7ročné decko..A pokiaľ bol zámer aby dej tohto filmu stál za prt, tak sa to taktiež nepodarilo. Dej mohol byť určite aj oveľa okresanejší, alebo ešte lepšie, úplne vypustený.:)

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Jednoznačne najlepší z harry-ov, ktoré som mal možnosť vidieť (t.j. kameň mudrcov, tajomná komnata a tento). Trikmi je to nabité od začiatku po konec, nechýba už klasický vtip, výborná ponurá atmosféra a zaujímavé nové postavy. Takže aj keď harry vôbec nepatrí k mojim oblúbencom, skôr naopak, tento film sa vzhliadnuť oplatí.

Falešná láska (1999)

Táto komédia ma docela prekvapila, lebo od filmu+ väčšinou neočakávam vôbec nič, ale tentokrát sa vyplatilo. Falešná láska je totiž svižná komédia s vtipnými dialógmi a zaujímavými nápadmi, hláškami a navyše s dôveryhodným herectvom..("..Sprotivila si mi ženy. Teď sem gay. Ale ne jenom takovej malinkej gay,ale opravdickej veeeelikej gay...":-).

Hollywood v koncích (2002)

Klasický W.Allen tentokrát ako neurotický filmový režisér s psychosomaticky vyvolanou slepotou. Už to samo osebe vyvoláva úšklebky a keď si ktomu pridáte jeho typické štiplavé dialógy, kvalitné herectvo a príjemný swing 30tych rokov máte o zábavu postarané. Jediné čo mi trocha prekážalo bolo ale chvílkové očividné prehrávanie Allenovej filmovej exmanželky Téa Leoni. Proste jej ten roztekaný štýl energického vyjadrovania a gestikulácie aký používa Allen vôbec nesedel.

Dotek zla (2000)

Taká americká rozprávka o večnom boji dobra a zla, resp. Kim Basinger a satanových služobníkov( apropó hádajte, kto prezmenu vyhrá tentokrát:). Počas celého filmu sa dočkáte zopár lacných trikov a samotný pán pekiel, ktorý sa na 2 sekundy objaví v záverečnej scéne vypadá jak vystrihnutý z komiksov 60tych rokov. Jediné čo funguje je vzťah medzi K.Basingerovov a jej ´vyvolenou´ vnučkou H.Coleman a pomerne svižné tempo filmu.

Poslání (2001)

Tuctová béčková akčnovka s ošúchaným Jeanom Claudom, ktorá sa na nič nehrá, lebo ani nemá čo ponúknuť. Skrytý poklad, k nemu mapa, hrozba svätej vojny, nezáživné boje s mafiou a kňazmi, niekoľko naháňačiek, tak kto toto ešte nevidel--nech sa páči...Ostatným bude viac než stačit záverečný dvojminútový zostrih celého filmu.

Polibek smrti (1995)

Tak neviem čo presvedčilo S.L.Jacksona a N. Cagea zobrať rolu v tomto snímku. Nezáživný thriller totiž neponúka žiadne akčnejšie scény ani stupňujúce sa napätie, ktoré si tento žáner priam pýta. A navrh prisprostý scenár zabezpečí maximálne nevšedne nudný filmový zážitok..30%

Černý déšť (1989)

Dvaja drsný policajti z NYC (ten drsnejší M.Douglas niečo ako B.Willis v Smrtonosnej pasci--samé drsné hlášky a ešte drsnejší image) búrajúci zaužívané vyšetrovacie praktiky v Japonsku. Nuž prvá tretina je prísľubom celkom zaujímavého akčného krimy, postupom však začne tempo upadať a dej sa stane hodne priehľadným a vytušitelným. Douglas hrá taký svoj priemer a o japoncoch ťažko povedať či vôbec hrajú:) 50%