Kinobox (1993) (pořad)

4* za duo Holý-Kohout

Finanční krize (2010)

Neuvěřitelný pohled na finanční svět. Úzká skupinka mocných sedí jak žába na prameni a de facto ovládá celý svět. A jelikož mají peníze, mohou uplácet , ehm lobovat ve svůj prospěch. Díky pár vyvoleným, kteří ani necítí vinu, svět poznal nejhorší finanční krizi za 100 let. Jako dokument vyvážené, autor dal prostor oběma stranám.

United (2011) (TV film)

Povinnost každého fanouška Man Utd.

Bitevní loď (2012)

Klišoidní slátanina, která nudila od začátku do konce. Tentokrát není nejlepší americká armáda či letectvo, přednost dostala marína a ochránila nás před zákeřnými Japonci, ehm mimozemšťany. Těch 130 minut už mi nikdo nevrátí :(

Diktátor (2012)

Opravdu to je tak skvělý film? Až moc velká inspirace Chaplinem (či vykradení). Většinu filmu jsem se nudil a stále čekal na záblesk geniality. Přišla, ale zcela vyjímečně. Jestli byl Cohenův cíl strefit se do USA, vyšlo mu to jen v málo případech. 2,5*

Nedotknutelní (2011)

Byl jsem zklamán. Na film jsem slyšel a četl jen samou chválu a když jsem ho konečně spatřil, moje očekávání to rozhodně nenaplnilo. Člověk se pár scénkám zasměje, jinak nevím, čím má být tento film tak výjimečným

Hooligans - Zákon tribuny (2006) (seriál)

Dobrý dokument mapující fungování hooligans, nejen v současnosti, ale už od počátku jednotlivých skupin. Každý ví, že tihle "fanoušci" nechodí jen na fotbal, ale jejich primárním zájmem je se poprat. Ale stejně jsou to oni, kdo na stadionu dělají atmosféru. Mimochodem, ti kteří dávají odpad kvůli tomu, o kom tento dokument je, dávají odpad i dokumentům např. o nacistech?

J. Edgar (2011)

Jako životopis dobré, jako film dlouhé a hlavně nudné. Na to, jakou je Edgar kontroverzní postavou, se z filmu dalo vytřískat daleko více a určitě by se nemuselo jednat o čistě bulvární počin.

Den zrady (2011)

Čekal jsem pořádnou politickou zákulisní špínu a nedočkal jsem se ji. Kdyby ve filmu nebyl Gosling, tak by to asi byla pěkná nuda, jeho výkon drží celý film nad vodou, ale ani tak to nestojí za více než 3*.