Stoupenci zla (2013) (seriál)

Počiatočné nadšenie zo mňa postupne vyprchávalo. Po šiestom diely som si pomyslel, že tvorcovia majú svojich divákov skutočne za debilov a s pribúdajúcimi dielmi a a absurdnými zvratmi som sa o tom definitívne presvedčil, že keď som to dal napokon celé asi na tom nebudem normálny. Following ohúri na začiatku, ale kým ostatným seriálom istý čas trvá kým sa stanú totálnou hlúposťou tu to išlo pomerne rýchlo. Na konci prvej série sa snaží byť šokujúci a prekvapivý, ale len za cenu totálnej absurdity v konaní jednotlivých postáv. Season 2? Načo?

Would You Rather (2012)

Ani ja som nespravil správne rozhodnutie, keď som dal prednosť tejto zlátaninke od ktorej som čakal viac gore, krvi a napätia, pokiaľ sa ako druhá možnosť javila ísť von do hospy a sledovať Ligu Majstrov. Preto som si musel odtrpieť hodinu a pol sledovať strnulý ´´horor´´, v ktorom je všetko jasne dané od začiatku do úplneho konca.

Haló (2012) (pořad)

Prvé diely boli veľmi vlažné a dosť slabé, skutočne na úrovni odpadu. Tie nové, ktoré čoraz viac smerujú k S.O.S. a najmä čoraz viac priestoru pre výborného Kubovčíka /Hesso Jašterák/, sú však na naše televízne pomery výbornou zábavou.

Revenant (2009)

Kopa neotrelých a blbých fórov, ktoré sa však v tej ukrutnej dĺžke dokážu dosť rýchlo stratiť a rovnako tak aj striedanie hluhých momentov s poriadne drsnou komédiou a záverečnou výbornou polhodinou.

Nejdelší noc (2011)

Ďalší nadupaný akčňák od slimákožrútov, ktorý v dobrom tempe výborne odsýpa, navyše takmer celý film sa odohráva na jednom mieste. Toto oni vedia, a aj keď to nie je pecka ako Taken, À bout portant, či Pour elle za pozretie iste stojí.

Thompsonovi: Hlad po krvi (2012)

Oproti Hamiltons je to krvavejšie aj akčnejšie /to sú ale veci čo v Hamiltons akosi absentovalo/. Chýbajú mi však tie ponuré okamihy a nepríjemná atmosféra, ktorú mali práve Hamiltonovci. O žiadny odpad sa ale nejedná.

Sázka na favorita (2012)

Za zaujiímavým hereckým obsadením sa neskrýva totálne nič. A to je tutovka. Nemá to konzistentný dej, je to chaotické, nevtipné a v hlavnej úlohe nesympatická preafektovaná pizda. Na Two for the Money sa to ani zďaleka nechytá. Jediné čo poteší sú odhalené prednosti Donny z ´70 show.

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Žiaľ dostal som niečo iné, načo som bol naladený a načo ma trailer celkom namlsal. V rámci žánru je tu dosť krvi, zombies a aj tých vtípkov, celkovo je to však nemastné a celkovo slabé. Navyše na pre mňa poriadnu zombedy sa tu až moc riešia vzťahy mladí-starí, postavenie tradičnej britskej working class, či čoraz pažravejšie ruky developerov aj s ich pre komunitu zbytočnými projektami.

Brickleberry (2012) (seriál)

Bezbrehé až do trápna idúce vykrádanie MacFarlanea, Stonea s Parkerom a aj Hannu s Barberou znamená, že počas celého seriálu sa nemožno ubrániť tomu dojmu ´´však to všetko som už niekde videl, ale vo vtipnejšom podaní.´´ Brickleberry je má však jednu výhodu a tou je minimálny rozdiel v kvalite jednotlivých dielov, tu sú všetky rovnako slabé. Veľká škoda, že Comedy Central nedal do placu radšej nové diely Ugly Americans, ale venoval sa tejto biede produkovanej trápnym Toshom.

ACAB: Všichni policajti jsou parchanti (2012)

Film čerpá s Boniniho knihy, z ktorej si prevzal aj názov. Autori sa zhostili svojej práce na výbornú. Mnoho faktov k rôznym smutne známym incidentom /vražda Sandriho, vraždy prisťahovalcov, problémy s prisťahovalcami či viackrát spomenutý summit g8/, podávajú síce najmä z pohľadu polície, ale práve políciu je najviac vidno. Oni sú vykonávateľmi, oni sú ta prvá línia opačnej strany. Množstvo problémov, ktoré netrápia len Taliansko sa nasype na hlavu každého policajta v tomto filme. Vo filme sa viackrát spomenie masaker v Janove. V Janove v škole Diaz prespávali demonštranti počas summitu G8, keď v noci zaútočila polícia, ktorá mala údajné podozrenie, že tam sídli zločinecká skupina. Brutálne bolo zmasakrovaných a zbitých 93 ľudí. Potrestaných bolo málo policajtov a vyšetrovanie sa ťahalo takmer sedem rokov. Udalosť bola sfilmovaná vo filme Diaz: Don't Clean Up This Blood