Hlasy (2014)

Poznáte to. Preberiete sa vykalený po výdatnej noci, keď svetové zásoby Jagermeisteru výrazne poklesli, vysmiaty a spokojný. Pustíte si nejaký film, na ktorý sa bude jak také teliatko sa pozerať, nech Vám ten priblblý úsmev na tvári, ktorý tam zamrzol o štvrtej v noci len tak nezmizne. Ideálne nejaká trapácka komédia, kde sú rozprávajúce zvery, ako trailer napovedá a jednotliví predstavitelia sa už v takých aj prezentovali. Film začne, a Váš úsmev je rovnako hlúpy ako ten Reynoldsov, tešíte sa, že nemusíte až toľko premýšľať, že mačka celkom fuckuje svojho pána a všetko ide tak ako ste očakával, skrátka nič náročné, nech sa mozog veľmi netrápi. A zrazu jéééb, rozbité čelné sklo s nejakým losom vo vnútri auta, vo filme nastal zlom a moja opica odišla spolu s tým losom. Vtiahol ma dej i príbeh. Podané možno detsky naivne, no psychologicky je to surové a celkom silné. Prebralo ma to z mojej lenivej letargie a naštartovalo celkom závity. Dostal som od toho filmu čo som potreboval, aj keď úplne inak ako som chcel.

Borci z Blue Mountain State (2010) (seriál)

Prvé dve série sú amatérska sračka, ktorú ako-tak drží zábavná postava Thada (Ritchson), ale zas chápem, že ja nie som cieľovka. Kostrbaté a amatérske, nevyvážené s trápnymi momentami. Telesnými tekutinami a nudou prekypujúce. Až v tretej sérií sa konečne pritalčilo na pílu. V momentoch, keď sa vedelo, že show končí prišli koenčne uchádzajúca séria a viac ako dobré posledné dva diely, ktoré v mojich očiach úbohu úroveň pozdvihli aspoň na tie dve *.

It's All Gone Pete Tong (2004)

Hudobne síce nič moc pre mňa, ale po komediálnej a dramatickej stránke veľmi vydarené dielko s výbornými trpkými i vtipnými scénkami. V tomto aktuálne mrzkom februári prima osvieženie.

2 $ocky (2011) (seriál)

Na slovné hráčky a podobé lingvistické spojenia trefne zábavná séria. Prvé tri série si bohato a výdatne uťahujúc zo spoločnosti a jej stereotypov trendov, popikon, ale i menšín, pričom je príbeh najmä o dvojici v dvoch servírok, snažiacich sa zarobiť a rozbehnúť biznis. Rozbeh štvrtej série však možno označiť za balast. Seriál skĺzava presne medzi to, z čoho sa prvé tri série snažil najviac parodovať. Dramaturgická zmena, ktorú som ja zbadal prináša len recyklovanie fórov a nudný product placement.

Bůh žehnej Americe (2011)

Vlastne len ďalšia kritika na postupný pokles morálky a hodnôt nielen v US. ´´Chceš obdiv, buď debil.´´ je heslo zrejme mnohých bývalých i budúcich hviezdičiek reality show, no Frank chce toto stále rastúce stádo preriediť. V podstate myšlienkovo nič nové a nadpriemerné sú vlastne len Frankove monológy. No v čase, keď z nás a po nás vyrastá generácia sociopatov a psychopatov, ktorá chce za každú cenu ublížiť, oklamať a prešťať toho druhého pre svoj vlastný osoh, vyznie toto dielko ako taká svietivá bodka, že ešte nie úplne všetkým je to jedno.

Ouija (2014)

Z môjho pohľadu veľká škoda jedného okamihu v závere filmu, inak by som dal o tú jednu * viac. Je vidno, že na produkciu boli peniaze. Niektoré triky a ľakačky fungujú dobre a aj sa to pomerne dobre pozerá, i keď niektoré strihy sa mi zdali nelogické a prišlo mi, že sa to tvorcovia snažia vtesnať do nejakej kratšej stopáže. Celkovo je to taký horor pre tínedžerov, ktorý rozhodne neurazí.

Zlo (2005)

Skôr nadšenecká zlátanina, ktorá vôbec nenadchne. Zopár zábavných vecí sa v množstve nevydarených záberov, nešikovných strihov, kamery a poblázneného komparzu stratia. Vyzerá to skôr ako absolventský projekt nejakých študentov.

See No Evil 2 (2014)

Prostredie je čistejšie a sterilnejšie ako v prvom diely, až kým nezačne Jacobs opäť vyvádzať. Sterilnejšie sú však aj efekty, kamera, na škodu je aj nižší body count a slabšie ukončovanie život jednotlivých postáv oproti prvému dielu. Celé to u mňa držala hore len Harris, na ktorú sa dobre pozerá.

Zombeavers (2014)

Evil Beaver! Neskromne dám o jednu hviezdičku viac ako si táto zombedy zaslúži. Predsa len sledovať ako si to pri chatke ten zombobor zákerne plieska svojim ploským chvostom a rafinovane sa s parťákmi smeje, keď prehryzú na zem padajúci strom je naozaj dosť zábavné. K tomu sparodovaných pár hororových klasík a o jednoduchú zábavu je celkom postarané.

Brazilský masakr (2006)

Stockwell asi ´´trpí´´ klizmafíliou, alebo nejakou podobnou obsesiou jedným so živlov. Ale ani pri Turistas nie je jeho možná posadnutosť na škodu, lebo to bude zrejme ona, ktorá toto inak suché dielko ťahá hore. Ono na nejaké kruťárny tu moc miesta nie je. O to viac má priestor prostredie a záverečná pätnásťminútovka, ktorá bola pre mňa hypochondriálneho hydrofobika scénkou, kde som mal naozaj sánku dole.