Jersey Shore Massacre (2014)

Akože paródia na MTV reality show, produkovaná osobou ktorá sa v pôvodnej show pretŕčala. Naozaj paródia? Iba bledý pokus zarobiť nejaké peniaze na vezúcej sa sláve debilného, miliónkrát lepšie komediálne sparodovaného programu. Prvá polovica absolútne utrpenie, pri druhej treba vypnúť aj tie posledné mozgové bunky ktoré ostali na žive.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Škoda záverečného dielu druhej série práve z pera Kohan, ktorý totálne podlieza latku nastavenú predchádzujúcimi dielmi, ako po humornej tak i dramatickej stránke. Záver druhej série je teda pomerne nevydarení. Najmä ukončenie niektorých rozohratých partií, ktoré postavy medzi sebou hrajú, i keď vítam nastolenie tém pre novú sériu. Menej priestoru pre hlavnú postavu z prvej série nie je na škodu a vďaka množstvu nových či staronových postáv /v postate je neobmedezený prísun postáv, čo žiaľ môže zo seriálu spraviť nekonečný príbeh, čoho sa dúfam nedočkám/ seriál klape veľmi dobre.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Kopa fórikov sa minula účinku a možno i prítomnosť tých zbytočnejších s telesnými tekutinami, ale skrátka taký už MacFarlane je. Sledovať ho však najmä keď ´´spieval´´ Tarzan Boy a podobné malé skryté blbinky s zopár vydarenými cameami dokonale nahrádzajú aj nevydarené žarty. Nevadila mi ani strojenosť a prehrávanie, čo moc neobľubujem. Možno škoda menšieho priestoru pre Ribisiho /strašne sa mi podobá na Andrewa Scotta/. Nebránil by som sa ani prípadnej dvojke, keď už postretla aj Teda.

Pod kupolí (2013) (seriál)

S druhou sériou ide seriál kvalitatívne rapídne dolu a to ani prvá séria nebola žiadna sláva. Trápne barličky, ktorými si scénaristi pomáhajú sa dajú občas prekusnúť. Horšie je to vtedy, keď Vás tvorcovia majú za úplných debilov a robia z postáv pajácov, ktoré sa každý diel chovajú inak.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Kým druhé pokračovanie Texaského masakru/ 1986/ bolo pochované kritikou pod čiernu zem, tak druhý diel Evil Dead je pre mňa pomerne ťažko pochipeteľne velebený. Chyba kamaráde. V roku 1987, keď film vznikal resp. bol uvedený sme už mohli byť aj pri iných filmoch divákmi pomerne schopného technického posunu, ten pri Evil Dead príliš nenastáva, navyše stále pôsobí smiešne /chápem, že tých peňazí zas toľko stále nebolo/. Ale podstatné a pre mňa dosť nemilé je najmä zistenie, že pomerne tuhá atmosféra, ktorú mal prvý diel /Raimi mal vtedy 22rokov/ tu v podstate chýba. Pár ľakačiek, ktoré v tej dobe iste fungovali /a z prvého dielu fungujú viacmenej doteraz/ sú preč. Skrátka ubralo sa na hororovej atmosfére, a pridalo sa dokopy nikde. Kultový status má prvý diel. Dvojka je odvar, ktorý treba brať tak ako brali tvorcovia, zábavnejšie a nie tak vážne.

V bolestech (2013)

Dajte tým chlapcom niekto 100mega a chcem vidieť čo za ne natočia! Tí chlapci sú šikovní a z prefláknutého found footage a upírov dokázali spraviť pôsobivo pútavú jazdu.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Zábavnejšie ako jednotka? Určite áno! Krvavejšie a viac gore? Určite áno! Plno prázdnych a vykradnutých scén, odporne nezaujímavých postáv s pomerne slabým záverom? tiež áno. Ono dvojka šliape pekne. Pár skutočne hlučných výkrikov smiechu mi privodila, ale zároveň prítomnosť zombie squad ma poriadne iritovala. Wirkola je zábavný má zmysel pre poriadne čierny humor, ale žiaľ tie zbytočné popkultúrne odkazy ho u mňa stoja body.

Opojení (1991)

Pozeral som čo to o filme aj na wiki, keďže je inšpirovaný skutočnými udalosťami a je možno aj škoda, že tvorcovia nešli podľa reality až do úplného konca. Rush je ale stále veľmi slušný kúsok, ktorý síce neprinesie žiadnu akciu, či prestrelky, dodáva však pohľad na dvojicu agentov, ktorá vo svete drog postupne podľahne okoliu a stanu sa závislými, čo ovplyvní aj ich profesné aprofesionálne konanie. V súčasnej dobe však v rámci žánru už pomerne nefunkčný film.

300: Vzestup říše (2014)

Jasné, 300: Vzostup ríše je podobná blbina ako prvý diel. Dej nie je nič komplikované, nad čím by si návštevník kina musel lámať hlavu, ale o ten tu až tak veľmi nejde. To množstvo krvi, efektov, lietajúcich končatín a vynikajúcej ´´řežby´´ je oč tu kráči. Vzostup ríše vyzerá a pozerá sa naň rovnako výborne ako na prvý diel, však prečo by aj nie za také peniaze.

Dům v kraji hrůzy (2000)

Neurážlivá a v rámci podobných poviedkových hororov ani ničím nevytŕčajúca skromná zbierka príbehov, ktorá nevydesí a pobaví len skromne. Najlepší mi prišiel príbeh, ktorý celý film lemoval a najhorší iste posledný.