Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Me se to proste nelibilo a nebavilo me to a par dobrych(to je za 3) napadu film nezachrani, ale at se na me nikdo nezlobi tohle byla vykradacka vsech znamych a neznamych hororu. Napln filmu jak ze ''Strach v prímem prenosu'', nechutna hostina jak ze stare verze ''Texas Chainsaw Massacre'' ..spousta odlozenych aut jak z ''Wolf Creek'' a takto bych mohl pokracovat az do halelujaa...jednu hvezdicku davam za Henryho Rollinse.

Oni (2008)

Zacatek byl hodne mrazivy, ze me donutil jit si zamknout vchodove dvere, ale postupem casu vse opadavalo, az jsem se ke konci zacal i trosku nudit. Stopaz neni nastesti buhvi jak dlouha, ale i tak ke konci ztraci na dechu a zaver me prijde hodne odflaknuty. Musim uznat, ze Funny Games U.S. jsou mnohem desivejsi a ''zabavnejsi'' a to v nem neprobiha jakakoliv mysteria jako zde, stejne tak u Strangers i u Funny Games jsme se nemohl zbavit pocitu, ze se jedna o zbytecna díla. Jedine pocity, ktere ve me film vzbudil jsou snad jen zhnuseni nad tim jak jednoduche je udelat ''nekomu'' ze zivota peklo tim ze nabourate jeho soukromi...coz je sice mrazive a desive ale druhy den si na tento film nevzpomenete... 50%

Výlet (2002)

Tak tady jsem necekal nic a odstal jsem taaak akorat. Toto dilko jsme si uzil a o hereckem výkonu Ivy Janzurove neni treba polemizovat je to bez debat.

Hank a Mike (2008)

Hank and Mike je místy vtipná nezávislá černá komedie, která pod skrytem růžového a hebkého zaječího kostýmku kriticky zvedá prostředníček a nahlas říká ''F**k you'' dnešní společnosti. Kritikou nešetří nejen společnost slepě se ženoucí za profitem, pracovní poměry, poměry ve velkých korporacích a spousty dalších ale rovněž se nebojí si nahlas zanadávat i na život jako takový. Takže pokud máte zájem o neobvyklou komedii s kritickým podtextem a ulítlou ústřední dvojicí, jak řeší všední starosti běžných velikonočních zajíčku tak hurá do kina. Muj konečný verdikt po večerním si uvědomění několika odkazu, které clovek snadno na poprvé nespozoruje s přehledem dosahuje na plyšových 70%.

Wanted (2008)

Tak jsem se konecne dostal k Wanted a musim rict ze to je naprosto ''kule-rvouci'' anarchisticky Béčko, presne tohle jsem cekal od Mashallova Dooms Day (a nedostal) se podarilo naplno Timurovi Bekmambetovovi. Tohodle pana jsem zacal sledovat od jeho Nocni hlidky, kdy na sebe strhl veskerou pozornost a vsem nam ukazal, ze v rusku se da natocit efekty prospikovany a profesionalne odvedeny film. Timur je starej hracicka, ale zaroven ma spousty originalnich a neotrelych novych postupu a napadu, ktere je radost sledovat. Takze po vizualni a zvukove strance vytribene a precizni... zde Timur popustit uzdu veskerym svym fantaziim a at serviruje cokoliv tak divak mu to vsechno basti klidne i ze zachodoveho prkynka a jeste se domaha nasupu. Dej neni marny ale v tomto pripade jsem jej nejak hloubeji neresil. Herecke obzeni rovnez nezklamalo nikdo me nevadil a na to, ze nejsem vyznavacem Angeliny, tak zde jsem s ni nemel sebemesnsi problem. Co se tyce Jamese McAvoye tak ten me vylozene na tuto roli sedl. Takze kurva co_?!! Kurva JO!! 90% a tesim se na dalsi projekci.

Temný rytíř (2008)

Batman Begins me utekl takze vlastne Temny Rytir je me prvni setkani s Batmanem pod taktovkou Christophera Nolana a musim tedy rict klobouk dolu pane rezisere. Novy Batman osciluje mezi akcnim thrillerem a dramatem, ale jeho hlavni sila a inovace pro me tkvi v tom ze postavy maji realny obrys. Bylo upusteno od fantasknich postavicek ktere se pohybuji na hrane grotesky, zde jsou propracovane charaktery a vse je zde daleko realnejsi. Superhrdina ma spostu slabin a je zde citit ze to je normalni clovek a diky teto naplni je pro me tim nejlespsim z letosni a lonske comics varky. Co se hereckych vykonu tyce Ch. Bale jako vzdy exelntni ale Joker v podani Heatha Ledgera je naprosto neprekonatelny - troufnu si tvrdit, ze to je jeho zivotni role. Joker v jeho podani je 100% sociopat ktery ma debilni prupovidky, hloupe se smeje, mlaska, vyplazuje jazyk ale vzdy to je uchvatne. Proste a jednoduse fanousci Batmana dostali poradnou porci toho na co jiz dlouho cekali(a spousta znas jiz nedoufala ze to vubec prijde) a pro ty ostatni urcite Batman nastolil novou eru pristupu ke comicsovim delum a jejich zpracovanim. Takze bych pocital ze nove comicsove filmy budou hodne cerpat inspiraci z tohoto pocinu a uvidime jaka bude jejich budoucnost. 90%

Cashback (2006)

Nevsedni romanticka komedie, ktera pohladi. Prijemne stravene nedelni odpoledne.

Štamgast (1987)

Jakozto milovnik Charlese Bukowskwho jsem si toto dilko, ikdyz se spozdenim, nemohl nechat utect. Co rict o filmu a o deji_? Asi toto, sledujeme ustredni postavu Henryho Chinaskiho, ktery se potaci mezi pitim, bary, zenami co jdou za panaka a chvilkami strizlivosti, kterych diky bohu v tomto filmu mooc neni. Proste Bukowskeho klasika ktera zasvecene nezklame a ty ostatni snad navnadi na to se poradne ''spít''. Po shlednuti jsem se nemohl zbavit pocitu ze bych se mel jit ''vylejt jak brus''. :-) takze az se vratim z baru a pokud budu schopen trebas i zvednu na 5*....

Californication (2007) (seriál)

Tenhle serial prisel v mem zvlastnim obdobi po ukonceni meho dlouholeteho vztahu a ikdyz je zde spousta sarkasmu tak obcas se me nektere veci co zde probihaly neco rikali a s necim jsem se ztotoznil. Moc pekne, skvele jsem se bavil a nabilo me to pozivni energii a presvedcilo me to, ze dobry serial nevymrel. Bravo 90%

Divizionz (2008) odpad!

Totalni nuda, moje posledni projekce ve Varech, kterou jsem po pulhodine vzdal. A to zpracovani to snad tocili na miniDV kameru. Skoda jen ze jsem musel odjet po tomto otresnem snimku a nestihnul posledni projekci The Visitors to by bylo jine posusnanicko.